برهم صالح: درگیری‌ در منطقه به بازگشت تروریسم منجر خواهد شد

02/07/1400 12:10 ق.ظ

برهم صالح: درگیری‌ در منطقه به بازگشت تروریسم منجر خواهد شد العربيه_فارسى

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق هشدار داد که درگیری‌ها در منطقه زمینه را برای بازگشت تروریسم و سازمان‌های تروریستی فراهم می‌کند.برهم صالح پنج‌شنبه، 23 سپتامبر، برهم صالح پنج‌شنبه، 23 سپتامبر، طی سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت که مشغول شدن در درگیری‌های منطقه‌ای «زمینه را برای بازگشت تروریسم و سازمان‌های تروریستی مهیا می‌کند.

»صالح با تاکید این‌که کشورش با حمایت ائتلاف بین‌المللی و کشورهای همسایه موفق شده شهرهای خود را از دست «داعش» آزاد و جهان را از جنایات‌های این گروه حفظ کند، گفت:«ما چاره‌ای جز همکاری نداریم».

او خاطرنشان کرد که موضوع «مبارزه با فساد» در عراق در حال حاضر به نبردی ملی تبدیل شده است و بر محور تلاش برای کاستن از منابع فساد و باز پس گرفتن دارایی‌های غارت شده متمرکز شده است. او در این راستا خواستار تشکیل ائتلافی بین‌المللی برای مبارزه با فساد و بازپس‌گیری دارایی‌ها به غارت رفته عراق شد.

برهم صالح درباره برگزاری انتخابات در کشورش، گفت که برگزاری «انتخابات زودهنگام بسیار مهم است و پیامدهای مهمی برای عراق و منطقه به دنبال خواهد داشت». برهم صالح در پایان سخنان خود به دو مسئله سوریه و یمن پرداخت و با اشاره به اوضاع سوریه، هشدار داد که تداوم بحران سوریه و پیامدهای انسانی آن «غیرقابل پذیرش» است. او افزود:«کانون‌های خطرناک تروریسم» در ادامه این بحران تشکیل شده و سوریه، عراق و کل منطقه را تهدید می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

واشنگتن: نشانه‌ای از بازگشت ایران به مذاکرات وین وجود نداردواشنگتن: نشانه‌ای از بازگشت ایران به مذاکرات وین وجود ندارد یک مقام ارشد آمریکایی مدعی شد که «هیچ نشانه مثبتی» از بازگشت ایران به گفت‌وگوهای هسته‌ای جهت احیای برجام وجود ندارد. ما داریم اتلاف وقت میکنیم و سر آمریکایی‌ها کلاه می گذاریم😁 هشتگ؛ بایدن بی عرضه🖕

جشنواره گلزنی رئال مادرید در سانتیاگو برنابئوهفته ششم رقابت‌های لالیگای اسپانیا با پیروزی شاگردان کارلو آنجلوتی و بازگشت‌ آن‌ها به صدر جدول پیگیری شد.تیم فوتبال رئال ‌مادرید، شامگاه پنج‌شنبه، 22

آمریکا: پنجره مذاکرات هسته‌ای تا ابد باز باقی نخواهد ماندآمریکا: *پنجره مذاکرات هسته‌ای تا ابد باز باقی نخواهد ماند *ما همچنان مشتاق هستیم و همچنان می‌خواهیم به میز مذاکره بازگردیم *پنجره فرصت همچنان باز است اما اگر ایران مسیر دیگری اتخاذ کند، این پنجره تا ابد باز نخواهد ماند میخوان ویندوز عوض کنن برو یره برو خاك تو سر بايدن شرمن چرتي اگر ترامپ تا الان بود قطعا ابن رژيم جعلي اخوندي سقوط كرده بود

انتخاب استانداران جدید بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد با رای اعتماد هیات وزیرانانتخاب استانداران جدید بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد با رأی اعتماد هیات وزیران در جلسه چهارشنبه هیأت وزیران، احمد محمدی زاده و سیدعلی احمدزاده به ترتیب به عنوان استانداران بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد انتخاب شدند. حقوق این لاشخورها هم مثل استاندار سیستان ۱۱۵ میلیون تومان بوده؟

تاکید بریتانیا بر بازگشت سریع ایران به مذاکرات اتمیلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا در دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران خواستار بازگشت سریع ایران به مذاکرات اتمی وین با هدف احیای توافق هسته‌ای و بالاخره بریتانیا صغیر ضرب شصت رو میخوره بخاطر تاسیس رژیم آخوندی از پادشاهی ایران زمین.. روزی میشه بریتانیایی باید سوراخ موش بخره در خاورمیانه و در خاک خل لجننش انگل ستان. می بی نیم

ویروس‌هایی شبیه به سارس-کووید-۲ در خفاش‌ها کشف شدموسسه پاستور در بخشی از نتایج تحقیق آورده است: توالی ویروس‌های یافت شده در خفاش‌ها تقریبا مشابه سارس-کووید-۲ است و محققان توانایی‌های خود را برای اثبات ورود ویروس‌ها به سلول‌های انسانی نشان داده‌اند. حالاانقدبگیدتااین آفریده های بی آزارومفیدم ازترس سرایت بیماریای عجیب وغریب،برن تولیست گونه های درحال انقراض....

آخرین به روزرسانی:Shareبرهم صالح، رئیس جمهوری عراق هشدار داد که درگیری‌ها در منطقه زمینه را برای بازگشت تروریسم و سازمان‌های تروریستی فراهم می‌کند.

برهم صالح پنج‌شنبه، 23 سپتامبر، طی سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت که مشغول شدن در درگیری‌های منطقه‌ای «زمینه را برای بازگشت تروریسم و سازمان‌های تروریستی مهیا می‌کند.»صالح با تاکید این‌که کشورش با حمایت ائتلاف بین‌المللی و کشورهای همسایه موفق شده شهرهای خود را از دست «داعش» آزاد و جهان را از جنایات‌های این گروه حفظ کند، گفت:«ما چاره‌ای جز همکاری نداریم».

او خاطرنشان کرد که موضوع «مبارزه با فساد» در عراق در حال حاضر به نبردی ملی تبدیل شده است و بر محور تلاش برای کاستن از منابع فساد و باز پس گرفتن دارایی‌های غارت شده متمرکز شده است. او در این راستا خواستار تشکیل ائتلافی بین‌المللی برای مبارزه با فساد و بازپس‌گیری دارایی‌ها به غارت رفته عراق شد.

برهم صالح درباره برگزاری انتخابات در کشورش، گفت که برگزاری «انتخابات زودهنگام بسیار مهم است و پیامدهای مهمی برای عراق و منطقه به دنبال خواهد داشت».

برهم صالح در پایان سخنان خود به دو مسئله سوریه و یمن پرداخت و با اشاره به اوضاع سوریه، هشدار داد که تداوم بحران سوریه و پیامدهای انسانی آن «غیرقابل پذیرش» است. او افزود:«کانون‌های خطرناک تروریسم» در ادامه این بحران تشکیل شده و سوریه، عراق و کل منطقه را تهدید می‌کند.

رئیس جمهوری عراق در مورد مساله یمن نیز خاطرنشان کرد که ادامه جنگ در این کشور و پیامدهای امنیتی و انسانی آن باعث نگرانی است و خواستار دستیابی به راه حلی شد که امنیت و ثبات را در یمن و برای کشورهای منطقه محقق کند.