بدون این 9 عضو داخلی در بدنتان هم می‌توانید زنده بمانید

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پیشرفت‌های پزشکی این امکان را به وجود آورده که افراد بتوانند حتی با از دست دادن یک یا چند عضو بدن،

کماکان زنده بمانند. چشم، دست‌ها، پاها، گوش‌ها، مو از جمله این اعضاء هستند ولی 9 عضو داخلی بدن را نیز می‌تواند به این فهرست اضافه کرد. این اعضاء کدامند؟انسان برای تنفس تنها به یک ریه نیاز دارد و همین امر برداشتن یک ریه که دچار بیماری‌هایی نظیر سرطان، سل و دیگر بیماری‌ها شده را ممکن می‌کند.بخش‌هایی از کولون و همچنین راست‌روده می‌توانند به دلایل مختلف برداشته و یک کانال مصنوعی به سمت خروجی مقعد ایجاد کند تا مدفوع بتواند از این مسیر خارج شود.

از این روز برداشتن صفرا یکی از شایع‌ترین عمل‌های جراحی است.با فراگیر شدن عمل‌های جراحی لاغری و همچنین سرطان‌های تهاجمی معده که به سرعت به بقیه اعضاء نیز سرایت می‌کنند، عمل‌های فوری برای برداشتن بخشی یا همه معده انجام می‌شود. پس از برداشتن معده، مری مستقیما به روده باریک وصل می‌شود. پس از عمل بیمار می‌تواند کماکان مقدار اندکی غذای جامد مصرف کند.وظیفه اصلی این عضو تصفیه مداوم خون است ولی در صورت ابتلای فرد به بیماری‌هایی مانند پورپورای ناشناس کاهش پلاکت طحال برداشته می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کارگران «شرکت آذرآب اراک» در میدان اصلی این شهر تجمع کردند🔺کارگران «شرکت آذرآب اراک» در میدان اصلی این شهر تجمع کردند ⚡️جمعی از کارگران شرکت آ‌ذرآب اراک روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور که چندماهی است حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند،‌ برای اعتراض در میدان شهدای این شهر دست به تجمع زدند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حساس ترین ۷۲ ساعت پیش روی بریتانیا و کابینه این کشور در دو دهه اخیرنخست وزیر بریتانیا کمتر از سه روز زمان دارد تا پارلمان و مخالفان دولت را همراه و ساکت کند تا بتواند برنامه خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا را عملی کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا باور می‌کنید که ملکه بریتانیا تاکنون با نخست‌وزیر این کشور دیدار نکرده باشد؟ملکه الیزابت دوم به سوال گروهی از گردشگران آمریکایی که او را نشناخته و از او پرسیده بودند که آیا تا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهرانحجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران است .
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فاکس نیوز: ناخدای «آدریان دریا۱» از تخلیه نفت این نفتکش خودداری می‌کندفاکس نیوز: ناخدای «آدریان دریا۱» از تخلیه نفت این نفتکش خودداری می‌کند منابع اطلاعاتی به فاکس نیوز گفتند که نفتکش ایرانی «آدریان دریا۱» اکنون در فاصله کمتر از ۱۰ مایل (١٩ کیلومتر) از سواحل سوریه است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بافروکش دورین، گستره ویرانگری این توفند در باهاما مشخص شدتصاویر هوایی رد ویرانی را در مسیر توفند دورین نشان می‌دهد. آمار تلفات این توفند بی‌سابقه در باهاما به هفت نفر رسیده اما انتظار می‌رود این آمار افزایش یابد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »