بخشی از محموله نفتی مصادره‌شده در یونان «به ایران بازمی‌گردد»

05/05/1401 10:22 ب.ظ

در پی رای صادر شده از سوی دادگاه عالی یونان انتظار می‌رود نفت‌کش «لانا» با پرچم ایران به‌همراه بخشی از محموله خود که پیشتر به مصادره آمریکا درآمده بود، عازم ایران شود.

در پی رای صادر شده از سوی دادگاه عالی یونان انتظار می‌رود نفت‌کش «لانا» با پرچم ایران به‌همراه بخشی از محموله خود که پیشتر به مصادره آمریکا درآمده بود، عازم ایران شود. تحقیق آمریکا از شرکت رمزارز «کراکن» به ظن نقض تحریم‌های ایرانروزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال تحقیق در مورد استفاده کاربران ایرانی از شرکت صرافی رمزارز «کراکِن» است که...

تحقیق آمریکا از شرکت رمزارز «کراکن» به ظن نقض تحریم‌های ایرانروزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال تحقیق در مورد استفاده کاربران ایرانی از شرکت صرافی رمزارز «کراکِن» است که احتمالاً به نقض تحریم‌های واشینگتن علیه ایران منجر شده است.

اسناد جدید «کراکن» که در اختیار این روزنامه قرار گرفته نشان می‌دهد که این شرکت در ایران بیش از هزار و ۵۰۰، در سوریه ۱۴۹ و در کوبا نیز ۸۳ مشتری داشته است. منابع مطلع که به دلیل نگرانی از اقدام تلافی‌جویانه این شرکت نخواستند نامشان در گزارش قید شود به روزنامه نیویورک تایمز گفته‌اند که تحقیقات وزارت خزانه‌داری آمریکا از سال ۲۰۱۹ آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که در پایان این تحقیقات شرکت «کراکن» جریمه نقدی شود.

در این صورت «کراکن» بزرگترین شرکت رمزارز آمریکایی خواهد بود که از زمان شروع تحریم‌های آمریکا علیه ایران در سال ۱۹۷۹ که بر اساس آن فروش کالا و خدمات به افراد حقیقی و حقوقی در ایران ممنوع شده‌است، جریمه می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

انتخاب نامزد نخست‌وزیری عراق از سوی شیعیان تحت حمایت ایران، پیش از انتخاب رئیس جمهوردر حالی که هنوز رئیس‌جمهور عراق انتخاب نشده، ائتلاف گروه‌های شیعی تحت حمایت جمهوری اسلامی، در اقدامی خلاف روند قانون اساسی عراق، نامزد خود برای مقام نخست‌وزیری را انتخاب کردند.

سویلو: دو تروریست که از مرز ایران وارد ترکیه شده بودند از پای درآمدندوزیر کشور ترکیه اعلام کرد دو تروریست که یکی از آن‌ها تبعه ایرانی است، پس از ورود از مرز این کشور توسط نیروهای امنیتی در وان از پای‌ درآمدند. - خبرگزاری آناتولی واسه چیدن گل گاو زبان وارد ترکیه شده بودند :) چوخ شوکور! اونا تروریست نبودن که😡 فقط افراد دارای سلاح بودن😁

ایران به روسیه بیشتر از غرب اعتماد دارد/ دوئل روسی آمریکایی برای تعامل با ایرانتحلیل‌گران بر این باورند که ائتلاف ایران با روسیه به ضرر احیای برجام با قدرت‌های غربی در راستای ادامه فرایند غنی‌سازی اورانیوم و نیاز غرب به انرژی و هماهنگی میان ایرانی‌ها و روس‌‌ها انجام می‌شود، ائتلافی که منجر به آن شده است تا تهران فکر کند همه چیز به نفع آن پیش می‌رود. حکایت ایران روسیه حکایت اعتماد و دوستی وانتخاب نیست ، ج ا برای بقا مجبور به تکیه به روسیه ست ، نه پایگاه مردمی داره نه جایگاه جهانی

«بیش از نیمی» از هواپیماهای مسافری ایران زمین‌گیر شده‌اندمدیر شرکت هواپیمایی زاگرس، روز سه‌شنبه ۴ مرداد، اعلام کرد از مجموع ۳۳۳ هواپیمای مسافری موجود در ایران، «بیش از ۵۰ درصد آن‌ها زمین‌گیر شده‌اند».

ایران: گزارش پاکستان از خطا در هدایت دو هواپیما در آسمان ایران صحت نداردیک عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گزارش رئیس هواپیمایی پاکستان درباره «خطای انسانی» در هدایت دو هواپیمای این کشور در آسمان ایران را رد کرد.

بایدن پس از تست منفی و خروج از قرنطینه: کرونا از بین نرفته، واکسن بزنیدجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از خروج از قرنطینه، خطاب به آمریکایی‌ها گفت که کووید از بین نرفته و از آنها خواست علیه این بیماری واکسن بزنند.

مرداد ۰۵, ۱۴۰۱

تحقیق آمریکا از شرکت رمزارز «کراکن» به ظن نقض تحریم‌های ایرانروزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال تحقیق در مورد استفاده کاربران ایرانی از شرکت صرافی رمزارز «کراکِن» است که احتمالاً به نقض تحریم‌های واشینگتن علیه ایران منجر شده است.

اسناد جدید «کراکن» که در اختیار این روزنامه قرار گرفته نشان می‌دهد که این شرکت در ایران بیش از هزار و ۵۰۰، در سوریه ۱۴۹ و در کوبا نیز ۸۳ مشتری داشته است.

منابع مطلع که به دلیل نگرانی از اقدام تلافی‌جویانه این شرکت نخواستند نامشان در گزارش قید شود به روزنامه نیویورک تایمز گفته‌اند که تحقیقات وزارت خزانه‌داری آمریکا از سال ۲۰۱۹ آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که در پایان این تحقیقات شرکت «کراکن» جریمه نقدی شود.

در این صورت «کراکن» بزرگترین شرکت رمزارز آمریکایی خواهد بود که از زمان شروع تحریم‌های آمریکا علیه ایران در سال ۱۹۷۹ که بر اساس آن فروش کالا و خدمات به افراد حقیقی و حقوقی در ایران ممنوع شده‌است، جریمه می‌شود.

نهادهای دولت فدرال نظارت بر بازار رمزارزها را که بدون هیچ کنترل دقیقی گسترش یافته است، در سال‌های اخیر افزایش داده‌اند.

سقوط شدید ارزش رمزارزها و ورشکسته شدن چند شرکت در چند ماه اخیر باعث شده که نهادهای ناظر بر فعالیت‌های مالی در آمریکا حساسیت بیشتری نشان دهند.

«کراکن» یک شرکت خصوصی با ارزش مالی حدود ۱۱ میلیارد دلار خدمات صرافی مثل خرید و فروش یا پس‌انداز رمزارزها ارائه می‌دهد. این شرکت سال گذشته از سوی نهادهای ناظر بر فعالیت‌های مالی در آمریکا به دلیل ارائه خدمات غیرقانونی ۱.۲۵ میلیون دلار جریمه شد.

جسی پاول، مدیرعامل شرکت «کراکن» در ایمیلی خطاب به کارکنان این شرکت که نسخه ای از آن در اختیار روزنامه نیویورک تایمز قرار گرفته است، گفته بود حاضر است در هر زمینه اگر سود شرکت به ضرر آن بچربد قانون را نقض کند.

مارکو سنتوری، مدیر بخش حقوقی «کراکن» به روزنامه نیویورک تایمز گفت این شرکت در مورد مناسبات خود با نهادهای ناظر اظهار نظر نمی‌کند ولی همواره تلاش کرده مقررات تحریم‌ها را رعایت کند و حتی موارد مشکوک را به نهادهای مسئول اطلاع می‌دهد.

یک سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز گفت این نهاد در مورد تحقیقاتی که جریان دارد اظهار نظر نمی‌کند ولی وظیفه اصلی آن نظارت بر اجرای دقیق تحریم‌های خارجی در راستای حفاظت ازامنیت ملی آمریکا است.

تحریم یکی از نیرومندترین ابزارهای دولت آمریکا برای اعمال فشار و تغییر رفتار کشورهای دیگر است. ولی رمزارزها چون از طریق مجاری عادی مثل بانک‌ها معامله نمی‌شوند کنترل آنها برای دولت بسیار دشوار است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در اکتبر گذشته هشدار داد که «رمزارزها کارآمدی تحریم‌ها را کاهش می‌دهند» و با انتشار یک دستورالعمل جدید از صرافی‌های رمزارزها خواست با استفاده از ابزارهای تشخیص موقعیت جغرافیایی مشتریان در کشورهای مورد تحریم را تصفیه کنند.

احتمال نقض تحریم‌های آمریکا از سوی شرکت «کراکن» در نوامبر ۲۰۱۹ و در جریان شکایت قضایی یک کارمند سابق این شرکت برملا شد که «کراکن» را به کسب درآمد از معامله با مشتریان در کشورهای مورد تحریم متهم کرد. در این شکایت قید شده است که او در اوایل سال ۲۰۱۹ این موضوع را با مدیران ارشد شرکت در میان گذاشته بود.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا از همان سال تحقیقات در مورد «کراکن» را با تمرکز روی حساب‌های مشتریان ساکن ایران آغاز کرده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در سال ۲۰۲۰ شرکت صرافی رمزارز «بیت گو» را به دلیل ۱۸۴ مورد نقض تحریم‌ها ۹۸ هزار دلار و در سال ۲۰۲۱ نیز یک شرکت دیگر به نام «بیت پی» را به دلیل بیش از دو هزار مورد نقض تحریم‌ها بیش از ۵۰۰ هزار دلار جریمه کرد.