بخشودگی به خاطر قتل و اجرای شلاق به خاطر هتک حرمت به جسد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جوانی که به خاطر آزار جنسی دوست خود را کشته و جسدش را به آتش کشیده بود، پس از کسب رضایت اولیای دم، به پرداخت دیه و ۱۰سال حبس تعزیزی محکوم شد. این متهم به خاطر هتک حرمت به جسد به ۵۰ضربه شلاق و به خاطر جنایت بر میت به پرداخت دیه محکوم شده است. اخبار_ایران

استان وایر- یک متهم در تهران توسط دادگاه کیفری این استان در کنار سایر مجازات ها به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.کرده که «آرش» مظنون اصلی پرونده ناپدید شدن یک پسر جوان ۲۴ ساله به نام رامین است. آن‌ها خردادماه سال ۱۳۹۷ با هم از خانه خارج شده بودند و پس از آن کیوان دیگر بازنگشته بود.

آرش پس از بازداشت در اعترافات خود گفته بود کیوان را کشته و او را دفن کرده است: «من و کیوان با هم همکلاسی بودیم و همیشه به خانه هم رفت و آمد داشتم. سال‌ها پیش یک بار مجبور شدم در خانه آنها به حمام بروم اما آن روز کیوان از من عکس گرفت و می‌خواست مرا آزار بدهد که قبول نکردم اما تهدیدم کرد اگر به خواستش تن ندهم تصاویر برهنه مرا پخش می کند و آبرویم را مییبرد. او مرا آزار داد و این شروع ماجرا بود.

آرش در جریان بازجویی‌ها درباره روز حادثه گفته بود: «آخرین بار با ماشین دنبالش رفتم و گفتم بهتر است دست از سرم بردارد اما او قبول نکرد. من که عصبانی شده بودم با مشت به صورتش ضربه زدم و برای اینکه بتوانم فرار کنم به او چاقو زدم. چون نیمه شب بود از ترسم جنازه را در حاشیه فرودگاه امام خمینی از ماشین بیرون انداختم. ازباک ماشین بنزین بیرون آوردن و آن را آتش زدم.

در نهایت و پس از دو دوره بررسی شرایط متهم و اتفاقات رخ داده شده و همچنین رضایت اولیای دم ،آرش به پرداخت دیه و ۱۰سال حبس تعزیزی محکوم شد. این متهم به خاطر هتک حرمت به جسد به ۵۰ ضربه شلاق و به خاطر جنایت بر میت به پرداخت دیه محکوم شده است. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات‌های تحقیرآمیزو غیربازدارنده استفاده می کند. مطابق میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی، استفاده از مجازات‌های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق ممنوع است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نه_به_اعدام

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 510 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور فرد توانمندی است/ وضع معیشت مردم خوب نیست/ نمایندگان به جای ورود به اعدام رئیس جمهور، به وظایف ذاتی خود بپردازندیک نماینده مجلس با بیان این که رئیس‌جمهور انسان عاقل و توانمندی است، گفت: هنگامی که دولت تسامح و تساهل می‌کند یا در ادای وظیفه و اجرا اشتباهاتی دارد مجلس باید نظارت قوی خودش را به منصه ظهور بگذارد اما این که اعدام شود و یا نشود، دست ما نیست و ارتباطی ندارد. موسوی ؟ آقای موسوی بفرماید درطول 8سالی که ایشان ریس جمهور بوده باتوجه به قول مساعدی که به مردم داددرجهت رفع مشکلات اقتصادی چه قدم مثبتی برداشته است روزبه روزمشکلات معیشتی مردم بیشتر وبیشتر شده اکنون بجایی رسیده که مردم محتاج نان شبند انصافا کنی هم دردفاع ازمظلومیت مردم صحبت کنید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فشار رژیم ایران بر مادر و دختر زندانی به خاطر مخالفت با حجاب اجباری؛ گزارشی از وضعیت صبا کرد افشاری و راحله احمدی در زندان♦️ فشار رژیم ایران بر مادر و دختر زندانی به خاطر مخالفت با حجاب_اجباری؛ گزارشی از وضعیت صبا کرد افشاری و راحله احمدی در زندان ▪️ ضعیت سلامت صبا کرد افشاری در زندان نامناسب است و مادرش نیز با آن که محکومیت کمتر از ۵ سال دارد، به مرخصی اعزام نمی‌شود. دیدیم نرگس محمدی هم همین طور باسرم اونو سر پا کردده بودن و با بچه هاش میخواست حرف بزنه اما نمی خواست حرف بزنه خاک بر سرتون کنن با این دروغ هایی که تحویل جامعه دادین نرگس محمدی با چه وضع فاجعه ای از زندان آزاد شده بود و شما چه همه نگران بودید دیدیم چه قدر راست میگویید خاک برسرتان که جزی از جریان_اوسکول_ساز هستید خ اوج عقتدار پوشالی رژیم ورشکسته ج.ا زندانی کردن زنان بی دفاع و شلیک موشک به هواپیمای مسافربری
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عبور شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از مرز یک میلیون نفر | DW | 22.10.2020افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به نگرانی عمومی در این کشور و کشورهای همسایه آن دامن زده است. بر اساس آمار رسمی، شمار کل مبتلایان به کرونا در اسپانیا روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر از مرز یک میلیون نفر گذشته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی اختصاصی با نرگس محمدی: زنانگی‌ام را حفظ می‌کنم و به مبارزه ادامه می‌دهمیک جمله زیبا در کتابی خواندم و آن این بود، صدا و ندای آزادی را هرگز نمی توان خاموش کرد، تا جایی که امکان داشت خانم نرگس محمدی را تحت فشار قرار دادند که او را خاموش کنند ولی او و امثال او هرگز خاموش نشدند و به راه خود ادامه می دهند. درود بر انسان‌های آزاده که دست از مبارزه نمیکشند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک عضو جامعه رنگین‌کمانی افغانستان؛ هم‌وطنانم بیشترین آزار را به من تحمیل می‌کنند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »