بحرین میزبان کنفرانس بین‌المللی مقابله با تهدیدهای ایران علیه دریانوردی

21/10/2019 04:00:00 ب.ظ

بحرین میزبان کنفرانس بین‌المللی مقابله با تهدیدهای ایران علیه دریانوردی #العربية

العربية

بحرین میزبان کنفرانس بین‌المللی مقابله با تهدیدهای ایران علیه دریانوردی العربية

وزارت امور خارجه پادشاهی بحرین دوشنبه 21 اکتبر 2019 اعلام کرد که این کشور به مدت دو روز نشست کارگروه

وزارت امور خارجه بحرین در شبکه اجتماعی توئيتر اعلام کرد که در سایه اقدامات ایران که تهدیدی بزرگ علیه دریانوردی و هوانوردی است برگزاری نشست بین‌المللی کارگروه امنیت دریانوردی و هوانوردی، «فرصتی برای رایزنی و تبادل دیدگاه‌ها جهت رسیدن به راهکارهایی بازدارنده در برابر خطر ایران و تضمین آزادی کشتیرانی در این منطقه استراتژیک است».

شیخ خالد آل خلیفه در افتتاحیه این نشست گفت:« همه ما باید موضعی گروهی را برای اتخاذ گام‌های ضروری جهت محافظت از کشورهایمان در برابر کشورهای سرکش اتخاذ کنیم».شرکت کنندگان در این کنفرانس بین‌المللی، برخی از کشورهای غربی و عربی عضو «عملیات ورشو» هستند که ماه فوریه گذشته در چارچوب گروهی در نشست مقابله با ایران در ورشو پایتخت لهستان گرد هم آمده بودند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

اعتراض حماس به شرکت اسرائیل در کنفرانس بحرین

پخش سرود ملی ایران در سایت رسمی فدراسیون فوتبال بحرین!پخش سرود ملی ایران در سایت رسمی فدراسیون فوتبال بحرین! بعد از بی احترامی هواداران بحرینی به پخش سرود ملی ایران پیش از دیدار دو تیم ایران و بحرین در انتخابی جام جهانی، سایت رسمی فدراسیون فوتبال این کشور هک و از دسترس خارج شد. اولا که سرود و پرچم جمهوری اسلامی ثانیا این بی احترامی نشان از تنفر مردم بحرین (و منطقه) از این حکومت داره که واقعیته و مورد تایید ثالثا خیلی هنر کردند یه سایت عادی اطلاع‌رسانی رو هک کردند. با این کارهاشون مطمئنا مردم منطقه بیشتر دوست‌شون خواهند داشت این برادران دزد جاعش رو منظور سرود جیم الفه؟! تروریسم و راهزنی سایبری ! مملکتی را به فلاکت کشاندند هنرشان اما هک کردن این سایت و اون سایت است و توهم پیروزی !

سایت فدراسیون فوتبال بحرین هک شد؛ «به سرود ملی ایران گوش کنید»عامل یا عاملان حمله در توجیه این اقدام نوشته‌اند: «نشد تو ورزشگاه به سرود ملی ایران گوش کنید، می‌تونید الان گوش کنید.» چش و چار شما فاطی کماندوها و حاجی کراواتی های یورونیوز و سیده فدریکا موگرینی و فاطی مرکل و طلبه حقیر، مکرون فرانسوی روشن😉 🙄 تروریست اند دیگه شما آشغال های خبرنگار نما هم طرفدارای یک رژیم تروریستی ....

فیفا پیگیر شکایت ایران از بحرین شدفیفا پیگیر شکایت ایران از بحرین شد امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال از تایید وصول شکایت ارسال شده به فیفا درباره اتفاقات مسابقه تیم‌های ملی فوتبال بحرین و ایران خبر داد.

اعتراض حماس به شرکت اسرائیل در کنفرانس بحرین

فیفا پیگیر شکایت ایران از بحرین شدفیفا پیگیر شکایت ایران از بحرین شد امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال از تایید وصول شکایت ارسال شده به فیفا درباره اتفاقات مسابقه تیم‌های ملی فوتبال بحرین و ایران خبر داد.

امنیت دریانوردی و هوانوردی را میزبانی می‌کند.جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» شرکت هیاتی از اسرائیل در کنفرانس امنیتی دریانوردی بحرین را محکوم کرد.به گزارش ایسنا، بعد از بی احترامی هواداران بحرینی به سرود جمهوری اسلامی ایران پیش از دیدار دو تیم ایران و بحرین در انتخابی جام جهانی، سایت رسمی فدراسیون فوتبال این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس هک و از دسترس خارج شد.احتمالا این جمله به بازی دو تیم ملی فوتبال ایران و بحرین اشاره دارد که در در جریان آن برخی تماشاگران بحرینی سرود ملی ایران را «هو» کردند و با سوت زدن و سر و صدا مانع از به‌گوش رسیدن آن شدند.

وزارت امور خارجه بحرین در شبکه اجتماعی توئيتر اعلام کرد که در سایه اقدامات ایران که تهدیدی بزرگ علیه دریانوردی و هوانوردی است برگزاری نشست بین‌المللی کارگروه امنیت دریانوردی و هوانوردی، «فرصتی برای رایزنی و تبادل دیدگاه‌ها جهت رسیدن به راهکارهایی بازدارنده در برابر خطر ایران و تضمین آزادی کشتیرانی در این منطقه استراتژیک است». شیخ خالد آل خلیفه در افتتاحیه این نشست گفت:« همه ما باید موضعی گروهی را برای اتخاذ گام‌های ضروری جهت محافظت از کشورهایمان در برابر کشورهای سرکش اتخاذ کنیم».10. شرکت کنندگان در این کنفرانس بین‌المللی، برخی از کشورهای غربی و عربی عضو «عملیات ورشو» هستند که ماه فوریه گذشته در چارچوب گروهی در نشست مقابله با ایران در ورشو پایتخت لهستان گرد هم آمده بودند. در ذیل این پیام نیز فایل صوتی سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران قابل شنیدن است. وزیر خارجه بحرین در این‌باره توضیح داد که « آغاز فعالیت کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و هوانوردی در سایه تهدیدهای خطرناک و فزاینده‌ای است که در کل منطقه و جهان را تهدید می‌کند». در این بیانیه همچنین آمده است: «این اقدام اسرائیل، مغایر وجدان امت عربی و غیرقابل قبول است. شیخ خالد آل خلیفه همچنین بر ضرورت «دستیابی به راهکارهای عملی برای مقابله با تهدیدهای فزاینده و فراهم کردن امنیت برای کشورهای منطقه و برقراری ثبات اقتصادی در جهان» تاکید کرد. وزارت دادگستری آمریکا به‌تازگی ۹ ایرانی را که ادعا می‌شود از اعضای این تیم هستند در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

تاکید واشینگتن بر امنیت دریانوردی از سویی الیوت کانگ کاردار و دستیار امنیت بین‌المللی و منع انتشار تسلیحات هسته‌ای وزیر امور خارجه آمریکا که ریاست هیأت آمریکایی شرکت کننده در این کنفرانس را بر عهده دارد بر اهمیت هماهنگی تمامی تلاش‌های بین‌المللی برای حفظ امنیت دریانوردی و هوانوردی تاکید کرد. شبکه 13 تلویزیون اسرائیل اعلام کرده که هیاتی از این کشور روز یکشنبه در کنفرانس مذکور حضور می‌یابند. کنفرانس بحرین اولین کنفرانس بین‌المللی است که در منطقه خلیج و به منظور بررسی اقدامات ستیزه‌جویانه در منطقه خلیج منعقد می‌شود. این کنفرانس با مشارکت نمایندگانی از بیش از 60 کشور از جمله ایالات متحده آمریکا و با هدف متبلور شدن طرح مشترکی برای تعامل با تهران برگزار می‌شود.. طی دوره 5 ماهه گذشته سلسله حوادث مبهمی به وقوع پیوست که جریان دریانوردی در منطقه خلیج را هدف قرار داد که از جمله آن حملاتی به نفتکش‌های متعلق به کشورهای خلیجی و عملیات توقیف کشتی‌ها د آب‌های منطقه است. در نیمه سپتامبر 2019 نیز تاسیسات نفتی وابسته به شرکت سعودی آرامکو هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفت. گروه سومی نیز وجود دارند که صرفا برای قدرت‌نمایی یا به رخ کشیدن توانایی سایبری خود اقدام به هک کردن سایت‌ها می‌کنند.

مسئولیت این حملات را شورشیان حوثی در یمن به عهده گرفتند اما ایالات متحده آمریکا گفت که این حملات از خاک ایران انجام شده موضوعی که تهران آن را تکذیب کرد. واشینگتن همچنین تهران را به حمله به کشتی‌ها متهم کرد اما تهران این اتهام آمریکا را نیز رد کرد. در سایه این اقدامات تنش‌زا ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفت 3 هزار سرباز به پادشاهی عربی سعودی اعزام کند تا این کشور را در برابر «تهدیدهای ایرانی» محافظت کنند. پیش از این نیز ایالات متحده آمریکا ابتکار تشکیل نیروی بین‌المللی دریایی را به منظور اسکورت کشتی‌های تجاری در خلیج مطرح کرد اما آن طور که به نظر می‌رسد نتوانسته نظر بسیاری از کشورها را جلب کند و به ویژه این‌که بسیاری از کشورهای هم‌پیمان آمریکا نگران کشیده شدن خود به جنگی نامحدود در این منطقه هستند که یک سوم صادرات نفتی جهان در آن از طریق دریا جابجا می‌شود. ..