بحران کرونا؛ شمار بیکاران آمریکا به نزدیک ۳۹ میلیون نفر رسید | DW | 22.05.2020

02/03/1399 09:05:00 ق.ظ

شیوع ویروس کرونا بازار کار ایالات متحده را دچار بحرانی کم‌سابقه در دهه‌های اخیر کرده و اوضاع همچنان وخیم‌تر می‌شود. گرچه برخی ایالت‌ها محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده‌اند تعداد بیکاران رو به افزایش است.

شیوع ویروس کرونا بازار کار ایالات متحده را دچار بحرانی کم‌سابقه در دهه‌های اخیر کرده و اوضاع همچنان وخیم‌تر می‌شود. گرچه برخی ایالت‌ها محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده‌اند تعداد بیکاران رو به افزایش است. بر پایه آمار رسمی دولت آمریکا در هفته منتهی به شنبه گذشته (۲۷ اردیبهشت/ ۱۶ مه) بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر برای اولین بار تقاضای دریافت بیمه بیکاری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان از زمان اوج‌گیری شیوع بیماری کووید ۱۹ در ماه مارس تا کنون بیش از ۳۸ میلیون نفر در ایالات متحده، دست‌کم برای مدتی کار خود را از دست داده‌اند؛ این رقم تا پاین هفته سوم ما مه به نزدیک ۳۹ میلیون نفر افزایش یافته و چنین اتفاقی در این دوره کوتاه تا کنون سابقه نداشته است.

پاندمی ویروس کرونا اقتصاد آمریکا را با بحران شدیدی روبرو کرده است. در هفته گذشته حدود سه میلیون تقاضای جدید برای دریافت کمک‌های مالی به خاطر بیکاری ثبت شده است. کارشناسان احتمال می‌دادند با توجه به کاهش محدودیت‌های رفت و آمد و از سرگیری مجدد فعالیت برخی واحدهای تولیدی و خدماتی تعداد بیکاران جدید کاهش پیدا کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید از چند روز پیش بسیاری از کسب و کارها، کارخانه‌ها و رستوران‌ها اجازه یافته‌اند با مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی کار خود را از سرگیرند. بر همین اساس امید می‌رود وضعیت بازار کار رفته رفته بهبود پیدا کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اسرائیل، ایران را به ارسال سلاح‌های پیشرفته به لیبی متهم کردنماینده دائمی اسرائیل در سازمان ملل طی نامه‌ای به شورای امنیت اعلام کرده که ایران به شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر در لیبی سلاح های پیشرفته ارسال کرده است. - خبرگزاری آناتولی اینکه یک رژیمی مثل اسراییل ایران رو متهم کنه عزت ماست دیگران که ادعایی رهبری جهان اسلام رو دارند یاد بگیرند

پرستارانی که در بحران کرونا به جای تکریم اخراج شدند | DW | 20.05.2020بیش از ۱۰ روز است که پرستاران گیلان و مازندران که در میانه بحران کرونا با قراردادهای ۸۹ روزه به کار گمارده شده بودند در اعتراض به نگرفتن حقوق و اخراجشان از کار دست به تحصن زده‌اند.

کرونا اسکار را هم به تعویق می‌اندازد؟تهران- ایرنا- با ادامه بحران شیوع کرونا در جهان، زمزمه‌هاییدر مورد تعویق افتادن نود و سومین دوره جوایز اسکار به گوش می‌رسد.

سرایت کرونا به فوتبال آلمان؛موارد مشکوک تمرین کایزرسلاوترن را معلق کردتمرینات تیم فوتبال کایزرسلاوترن آلمان پس از مشاهده سه مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در میان اعضای آن، به مدت نامعلومی تعطیل شد.

نقص فنی هواپیما خلبان را مجبور به فرود اضطراری در بزرگراه میسوری کردبنا به اعلام مقامات محلی این فرود اضطراری پس از آن انجام شد که خلبان در آستانه فرود از نقص فنی در موتور هواپیما خبر داد.

ترامپ٬‌ چین را متهم به پروپاگاندا علیه آمریکا و اروپا کردرئیس جمهور ایالات متحده آمریکا جوسازی چین علیه آمریکا و اروپا را «ننگ آور» خواند. - خبرگزاری آناتولی