بحران برق در عراق؛ فساد گسترده و وابستگی به ایران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تمام شهرها و استان‌های عراق، به‌ جز اقلیم کردستان، از سال ۲۰۰۳ همواره با فرا رسیدن فصل تابستان شاهد قطع پی‌درپی برق بود‌ه‌اند.به گفته «احمد الملا طلال»، سخنگوی دولت عراق، این بحران ناشی از فساد است. محمودالشمری خبرنگار ایران‌وایر از عراق: راستی_آزمایی

تمام شهرها و استان‌های عراق، به‌ جز اقلیم کردستان این کشور، از سال ۲۰۰۳ تا کنون، همواره با فرا رسیدن فصل تابستان شاهد قطع پی‌درپی برق بود‌ه‌اند.

از سوی دیگر، «لؤی الخطيب»، وزیر سابق برق عراق، در گفتگو با «ایران‌وایر»، اتهامات وارده توسط الملا طلال را تکذیب کرد. او گفت: «دولت سابق، موافق به اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره از سال ۲۰۱۲ تا کنون شده و یک توافق‌نامه اجرایی را با شرکت آلمانی "زیمنس" و قراردادی نیز با شبکه برق خلیج امضا کرده است.» هرچند نوری از اقدامات نتابیده است.

الفهداوی همچنین گفت: «"حيدر العبادی"، نخست‌وزیر سابق عراق، از پیشنهاد سعودی‌ها استقبال و هیئتی از وزارت برق را به ریاض اعزام کرد. اما بعدها مشخص شد که ایران افراد وابسته به خود در عراق را وادار کرده تا به نخست‌وزیر فشار بیاورند و مانع همکاری او با سعودی‌ها شوند.» الفهداوی اما به‌ رغم تماس‌های مکرر خبرنگار ایران‌وایر، حاضر به افشای نام طرف سیاسی ممانعت‌کننده از امضای قرارداد با عربستان سعودی نشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران کرونا؛ رکورد رکود در اقتصاد اروپا | DW | 15.08.2020در سه ماهه نخست سال، میانگین تولید ناخالص داخلی در حوزه یورو، ۱/ ۱۲ درصد از سال قبل کمتر بود و این سراشیبی در فصل دوم ادامه یافت. نشانه‌های بهبود در فصل سوم وجود دارد. خارج از حوزه یورو، لهستان بیشترین آسیب‌ را دیده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

افزایش ۳۰ درصدی مراجع یزدی‌ها به روانپزشک در بحران کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عبور موفق از دوره اوج مصرف برق تابستان ۱۳۹۹وزیر نیرو گفت: سال گذشته و امسال از سال‌های ویژه و فراموش نشدنی در تاریخ صنعت برق کشور است و در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تجربه موفقی در تاریخ مدیریت آب و انرژی کشور ثبت شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کابوس کرونا، بحران هالیوود، و چالش‌های سینمای جهان؛ دست‌اندرکاران سینما چه آینده‌ای را می‌بینندکابوس کرونا، بحران هالیوود، و چالش‌های سینمای جهان؛ دست‌اندرکاران سینما چه آینده‌ای را می‌بینند این ویروس مرگبار باعث‌ تعطیلی سینماها شد، تمامی پروژه های هنری را لغو کرد، و هزاران نفر در بخش های گوناگون این صنعت و مشاغل مرتبط با آن بیکار شدند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خارجه: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت لبنان بود، هست و خواهد ماند- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimوزارت امور خارجه در سالگرد پیروزی لبنان در جنگ 33 بیانه‌ای صادر و در آن تاکید کرد ایران همواره در کنار ملت و دولت لبنان بود، هست و خواهد ماند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان؛ جایگاه ایران کجاست؟جزیره ابوموسی در خلیج فارس تنها نقطه سبز و بدون ویروس کرونا در ایران بود که به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »