بحران شدید کرونا در ایران؛ ۲۰ هزار مراجعه در روز | DW | 25.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

مسئولان جمهوری اسلامی از 'اوضاع خراب کرونا در تهران' می‌گویند. از بحرانی بی‌سابقه سخن می‌رود. شمار کسانی که به علت ابتلا به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند به ۲۰ هزار نفر در روز رسیده است. این وضعیت ادامه دارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مسئولان جمهوری اسلامی از"اوضاع خراب کرونا در تهران" می‌گویند. از بحرانی بی‌سابقه سخن می‌رود. شمار کسانی که به علت ابتلا به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند به ۲۰ هزار نفر در روز رسیده است. این وضعیت ادامه دارد."بیماران بدحال با ۱۱۵ تماس بگیرند!" این پیام نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران است. تعداد"بیماران بدحال" رو به‌ افزایش دارد و شمار مبتلایان به حدی افزایش یافته که سامانه درمانی ایران قادر به پاسخگویی به آن نیست.

حتی گفته می‌شود که برخی از بیماران در حیاط بیمارستان‌ها به انتظار خالی شدن تخت در انتظار به سر می‌برند. نادر توکلی این خبر را تکذیب نمی‌کند. می‌گوید این بیماران"موقتا" در این شرایط بستری می‌شوند.روزانه ۲۰ هزار مورد مراجعه به بیمارستان‌ها وجود دارد. این موضوع که چه تعداد از بیماران به مطب‌ها مراجعه می‌کنند، بر کسی روشن نیست.

وزارت بهداشت اقدام به ایجاد"کلینیک‌های سرپایی" نموده است. گفته می‌شود روزانه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ بیمار کرونایی به صورت سرپایی"مدیریت" می‌شوند. نادر توکلی، معاون ستاد درمان کرونا اعلام کرده است که پیش‌بینی دقیق مدت زمان ادامه این وضعیت بحرانی در شرایط کنونی ممکن نیست. گفته است این وضعیت دست‌کم دو هفته ادامه خواهد داشت.گونه دلتای ویروس کرونا شهرهای ایران را وارد موج پنجم کرده است. در حال حاضر ۹۲ شهر در وضعیت قرمز، ۱۸۳ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۷۳ شهر در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند. طبق آمار رسمی بیش از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۴ هزار و ۹۴۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دروغه وگرنه آزمون ارشد رو برگزار نمیکردن

خیلی راحت مردم را قتل عام می کنند.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هزاران نفر در اعتراض به تمدید دستور خانه‌نشینی در استرالیا به خیابان‌ها ریختند♦️ دو شهر بزرگ استرالیا امروز صحنه تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری كرونا بود. این تظاهرات در پی دخالت نیروهای پلیس، به درگیری و دستگیری ده‌ها تن از ناراضیان انجامید. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

المپیک توکیو؛ شمار مبتلایان به کرونا به 123 نفر افزایش یافتشمار مبتلایان به ویروس کرونا میان شرکت کنندگان در المپیک توکیو به 123 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وضعیت «وخیم» تهران در برابر موج کرونا؛ «پیک پنجم لحظه به لحظه سخت‌تر می‌شود»فرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران می‌گوید وضعیت پایتخت ایران از نظر شیوع ویروس کرونا «به شدت قرمز» است. یورو نیوزم نشسته کس میگه فقط مادرجندها خوزستانو پوشش بدید
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیش از 65 میلیون دوز واکسن کرونا در ترکیه تزریق شده استوزارت بهداشت ترکیه از تزریق بیش از 65 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آزادی تعدادی از زنان زندانی به دلیل شیوع کرونامعاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از آزادی تعدادی از زنان زندانی از بند زنان به دلیل شیوع کووید ۱۹ خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پاکسازی آب دریا از طریق بازیافت مو؛ گام آرایشگران بریتانیایی در حفاظت از محیط زیستاز حدود ۶۰۰ آرایشگاهی که در بریتانیا و ایرلند به بازیافت موهای کوتاه شده مشتریان روی آورده‌اند تاکنون حدود ۵۰۰ کیلو مو به دست آمده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »