با وجود محدودیت‌های گسترده کرونایی ۸۲ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ آواره شده‌اند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با وجود محدودیت‌های گسترده کرونایی ۸۲ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ آواره شده‌اند بیشتر بخوانید🔽

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد روز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد در سال ۲۰۲۰ و با وجود محدودیت‌ها و شهربندان‌های کرونایی در بسیاری از نقاط جهان، بیش از ۸۲ میلیون نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه و آواره شده‌اند. این رقم نشانگر آن است که شمار آوارگان نسبت به دهه گذشته، ۲ برابر شده است.

فیلیپو گراندی، مدیر کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد با ابراز نگرانی نسبت به آوارگان داخلی می‌گوید: «بعضی وقت‌ها رویارویی با بی‌جاشدگان داخلی حتی دشوارتر از مساله مهاجران است. به یمن، تیگرای و افغانستان فکر کنید. این یک وضعیت جدا نگران‌کننده است که در سال‌های اخیر افزایش یافته است. شمار آوارگان داخلی در آخرین گزارش ۵۰ میلیون نفر برآورد شده است.»

علاوه بر آوارگان داخلی، پناهجویان سوریه با ۶ میلیون و ۸۰۰هزار نفر همچنان رکورددار مهاجرت در جهان هستند. پس از سوریه، فلسطین و ونزوئلا قرار دارند. افزایش مخاصمات مسلحانه داخلی، برای مثال در تیگرای اتیوپی و حملات اسلام‌گرایان در شمال موزامبیک، موج تازه‌ای از آوارگان محصور در مرزهای داخلی را ایجاد کرده است.آقای گراندی می‌گوید احتمالا پس از بازگشایی مرزها در پی فروکش کردن شدت همه‌گیری ویروس کرونا، آوارگان جنگ‌های داخلی به سوی کشورهای دیگر حرکت خواهند کرد و باید منتظر افزایش مهاجران در سال‌های آینده بود.

مدیرکمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بستن مرز با موانع و دیوارها به روی و آوارگان را رویکرد خودخواهانه کشورهای مقصد مهاجران توصیف و از آن به شدت انتقاد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاهش محدودیت‌های کرونایی در اروپا؛ از برداشتن اجبار ماسک در بیرون تا واکسیناسیون جوانانفرانسه اعلام کرد که زدن ماسک در محیط‌های بیرونی از روز پنجشنبه ۱۷ ژوئن به جز در مواردی مشخص اجباری نیست و مقرارت منع آمد و شد شبانه نیز از روز یکشنبه ۲۰ ژوئن به کلی برداشته می‌شود. خوشحال به حالشون. ما هنوز ماسک اجباری تازه واکسن نزدیم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آخرین رنگبندی کرونایی شهرها / ۲۲ شهر در وضعیت قرمز بیماریآخرین رنگبندی کرونایی شهرها ۲۲ شهر در وضعیت قرمز بیماری با اعلام آخرین رنگبندی کرونایی شهرها و استان‌ها، ۲۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۷۵ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد و هیچ شهری در وضعیت آبی قرار نگرفته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ثبت بالاترین آمار مرگ روزانه کرونا در افغانستان؛ 101 نفر جان باختندبا فوت 101 بیمار کرونایی طی شبانه‌روز گذشته در افغانستان، بالاترین آمار فوتی‌های روزانه این ویروس در این کشور به ثبت رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک رکورد تلخ؛ بیش از ۸۲ میلیون نفر در جهان بی‌خانمان هستند | DW | 18.06.2021این تعداد آواره و بی‌خانمان در جهان بی‌سابقه بوده است؛ کسانی که برای نجات جان خود از جنگ و خشونت گریخته‌اند. حدود نیمی از آوارگان و پناهجویان را کودکان تشکیل می‌دهند. دوسوم این آوارگان از پنج کشور جهان می‌آیند. از تحریم انتخابات فیلم پخش کن لامصب
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: یک میلیون نفر در میانمار نیازمند به کمک هستند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جشن پیشاپیش نخست وزیر اتیوپی در کارزار انتخاباتیانتخابات در برخی مناطق از جمله در منطقه تیگرای که سال گذشته صحنه نبرد خونین شورشیان با نیروهای دولتی بود، فعلا برگزار نمی‌گردد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »