با محدود کردن غربالگری ژنتیک مخالف ایم/استمداد فوری از شورای نگهبان

19/04/2021 01:42:00 ب.ظ

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که با تصویب آن بخش از 'طرح جوانی جمعیت' مجلس شورای اسلامی که محدود کردن غربالگری ژنتیک را در پی دارد مخالفیم.

وزیر تعاون و رفاه اجتماعی: *با محدود کردن غربالگری ژنتیک مخالف‌ایم *اعتراض خود را بر مبنای نظرات سازمان بهزیستی برای استمداد فوری از شورای نگهبان به آن شورا فرستادیم *با انجام این غربالگری تاکنون از تولد ۷۳۰۰ نوزاد دارای معلولیت جلوگیری شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که با تصویب آن بخش از 'طرح جوانی جمعیت' مجلس شورای اسلامی که محدود کردن غربالگری ژنتیک را در پی دارد مخالفیم.

وی افزود: با انجام این غربالگری تاکنون از تولد۷۳۰۰نوزاد دارای معلولیت جلوگیری شده است.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در یک پیام ویدئویی اضافه کرد که مهمترین تصمیم در این زمینه ها حتی در حوزه معلولیت از کار انداختن ماشین تولید آسیب است. آسیب های اجتماعی چون اعتیاد علت‌های موجده‌ای دارند که باید آن‌ها را از بین برد و اگر این اتفاق نیفتد مجددا آن ماشین شروع به تولید آسیب می کند.

شریعتمداری ادامه داد: سیاست‌های اقتصادی باید سیاست‌های عدالت محوری باشد که فقیر تولید نکند. مثلا در حوزه  غربالگری ۵۰ درصد معلولیت‌های ما معلولیت‌های ناشی از ژنتیک است و اگر غربالگری‌های ژنتیکی را باب کنیم می‌توانیم از ۵۰ درصد معلولیتها جلوگیری کنیم. در همین دو سال و اندی اخیر غربالگری‌ها را در بهزیستی با کمک وزارت بهداشت بسیار جدی گرفته‌ایم.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

غربال گری خیلی لازمه ،همسایه ما یه کودک 8ساله معلول داره ،دل بیننده را داغون میکنه بنظرم که اگر اونایی که مخالف غربالگری هستن بیان و چند تا بچه معلول رو به مدت یک سال نگهداری کنند تا متوجه بشن چقدر سخته و شاید از نظرشون برگردند وزیر کار چون خودش یک‌ پسر غربال نشده داره درد رو حس میکنه رای_بی_رای نه_به_جمهوری_اسلامی حالا هی بحران ایجاد کنید و خودتون برطرفش کنید

عددنما| مخالفت مجلس با غربالگری چه نتایجی خواهد داشت؟رئیس اداره ژنتیک وزارت بهداشت گفت با طرح جدید مجلس درباره سقط جنین، 70 هزار ناهنجاری گریبان مردم را خواهد گرفت.

پرز: با سوپرلیگ فوتبال را نجات می‌دهیم؛ یوفا: این تف کردن به صورت فوتبال استجنجال‌ها بر سر ایده‌ای که بسیاری از آن تحت عنوان «کودتای ثروتمندان علیه فوتبال» نامیده‌اند ادامه دارد. رئيس باشگاه رئال مادرید می‌گوید بدون سوپرلیگ فوتبال نابود می‌شود.

سوپرلیگ اروپا آری یا نه؛ گفتگوی یورونیوز با دو ورزشی نویس با دو دیدگاه متفاوتدر دو روز گذشته ایده ایجاد سوپرلیگ اروپایی با انتقادات و حمایت های فراوانی در سطح جهان مواجه شده است. یورونیوز در همین باره تلاش کرد در گفتگو با دو ورزشی نویس جزییات این طرح و نقدها و نظرهای متعدد را بررسی کند.

دیدگاه | جنگ پنهان اسرائیل با ایران، نباید به روابط آن کشور با ایالات متحده آسیب بزنددیدگاه | جنگ پنهان اسرائیل با ایران، نباید به روابط آن کشور با ایالات متحده آسیب بزند اسرائیل این را می فهمد که هر قدر فاصله ایران با جنگ افزار هسته ای بیشتر شود، از تعجیل واشنگتن برای بازگشت به توافق کاسته خواهد شد دعوت_به_همكاری به تعدادی کارگر جهت کار در شرکت فولاد کسری واقع در شهرک صنعتی شماره۲ سیرجان نیازمندیم. ☎️ ۰۹۱۲۲۰۶۱۵۲۰

رایزنی با وزارت خارجه برای گفت‌وگو با عراق درباره کانون‌های ریزگردمدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان این که ۳۰۰ هزار هکتار کانون ریزگرد در مرز ایران و عراق وجود دارد، گفت: رایزنی‌هایی با وزارت امور خارجه انجام شده است تا بتوان با طرف عراقی به گفت‌وگو نشست و راهکارهایی برای این موضوع ارائه داد. برو غلام ساخ!!!! 15سال پیش همین حرفُ میزدید جمهوری اسلامی درست بشو نیست

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در صفحه شخصی اش در توییتر نوشت: با تصویب آن بخش از"طرح جوانی جمعیت" مجلس شورای اسلامی که محدود کردن ‎غربالگری ژنتیک را در پی دارد مخالفیم..Aa حواشی و واکنش‌ها به ایده جنجالی سوپرلیگ اروپا همچنان ادامه دارد.Aa پروژه تاسیس سوپرلیگ اروپایی به یکی از چالش برانگیز بحث های روز فوتبال دوستان در جهان بدل شده است.

اعتراض خود را بر مبنای نظرات سازمان بهزیستی برای استمداد فوری از شورای نگهبان به آن شورا فرستادیم. وی افزود: با انجام این غربالگری تاکنون از تولد۷۳۰۰نوزاد دارای معلولیت جلوگیری شده است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در یک پیام ویدئویی اضافه کرد که مهمترین تصمیم در این زمینه ها حتی در حوزه معلولیت از کار انداختن ماشین تولید آسیب است. مدیر ۷۴ ساله اسپانیایی در صحبت‌های خود در خصوص شکل‌گیری سوپرلیگ گفت: «همه کاری که ما انجام می‌دهیم برای نجات فوتبال است. آسیب های اجتماعی چون اعتیاد علت‌های موجده‌ای دارند که باید آن‌ها را از بین برد و اگر این اتفاق نیفتد مجددا آن ماشین شروع به تولید آسیب می کند. شریعتمداری ادامه داد: سیاست‌های اقتصادی باید سیاست‌های عدالت محوری باشد که فقیر تولید نکند. باشگاه های خاطی باید بدانند در صورتی که از یوفا تبعیت نکنند، انتظار هر برخوردی را خواهند داشت.

مثلا در حوزه  غربالگری ۵۰ درصد معلولیت‌های ما معلولیت‌های ناشی از ژنتیک است و اگر غربالگری‌های ژنتیکی را باب کنیم می‌توانیم از ۵۰ درصد معلولیتها جلوگیری کنیم.» رئيس باسابقه باشگاه رئال مادرید همچنین در بخشی از صحبت‌هایش مدعی شد که جوانان ۱۶ تا ۲۴ سال دیگر علاقه‌ای به فوتبال ندارند و این ورزش باید خود را با تغییرات نسلی سازگار سازد. در همین دو سال و اندی اخیر غربالگری‌ها را در بهزیستی با کمک وزارت بهداشت بسیار جدی گرفته‌ایم. انتهای پیام .