بایدن پیروزی بنت را تبریک گفت؛ مشورت با اسرائیل درباره ایران و امنیت منطقه

24/03/1400 01:15 ق.ظ

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه در تماس با نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، پیروزی وی در تشکیل حکومت را تبریک گفت.در

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه در تماس با نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، پیروزی وی در تشکیل حکومت را تبریک گفت.در کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه در تماس با نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، پیروزی وی در تشکیل حکومت را تبریک گفت.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که بایدن بر «حمایت مداوم ده‌ها ساله خود از روابط ایالات متحده و اسرائیل و تعهد بی دریغ خود به امنیت اسرائیل تأکید کرد.»رئیس جمهوری آمریکا همچنین «عزم راسخ خود را برای تعمیق همکاری بین ایالات متحده و اسرائیل در مورد چالش‌ها و فرصت‌های فراوان منطقه ابراز داشت.»

بنا به بیانیه کاخ سفید رهبران دو کشور توافق کردند که آنها و تیم‌هایشان در مورد تمام مسائل مربوط به امنیت منطقه، از جمله ایران، از نزدیک مشورت کنند. مطابق این بیانیه، رئیس جمهوری آمریکا همچنین تصریح کرد که «دولت وی قصد دارد در تلاش برای پیشبرد صلح، امنیت و شکوفایی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها با دولت اسرائیل همکاری نزدیک داشته باشد.»

گفتنی است کنیست اسرائیل، عصر روز یکشنبه 13 ژوئن 2021، نفتالی بنت را به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور معرفی کرد تا به دوران نخست‌وزیری 12 ساله بنیامین نتانیاهو پایان دهد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

زن‌کشی در آبادان؛ مردی همسر ۲۲ ساله‌اش را با ضربات چاقو کشت

مبارزه قاطع با فساد را دنبال خواهیم کرد/زیرساخت‌ها در استان مرکزی معیوب استکاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه دولت بنده، دولت اصلاح و اقدام است، نه طرح و شعار، گفت: تمام توجه ما بر این است که ظرفیت های کشور را در مسیر رشد و تولید قرار دهیم . تو که کنار میری چرا گوزی میای زاکانی که فرزندش در سوییس درس می خواند میخواهد با فساد مبارزه کند ؟ کشوری که گران ترین کشور اروپاست با این داغی یا نشان کسکشی روی پیشانی. اصل فساد توی صیقه زاده ای قرمدنگ.

چین بیش از هزار نفر را به اتهام پولشویی با رمزارز دستگیر کردوزارت امنیت چین می‌گوید بیش از ۱۷۰ گروه را که در استفاده از رمزارزها برای پولشویی نقش داشته‌اند، منهدم کرده است.

سازمان ملل: ایران با پرداخت بدهی معوقه خود حق رای در مجمع عمومی را پس گرفتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بابا ول کنید تورخدا. حالا یک قسطمون عقب افتاده . خواجه حافظ هم فهمید. اصلآ از ضامن اول برواشت کنید. زشته. آبرو داریم

سفرم به خوزستان با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شد/ برجام را یک دولت مقتدر می‌تواند اجرا کندنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از ابتدایی که در قوه آمدم یکی از مسائلی که مردم و نمایندگان می‌گفتند موضوع حساب‌های خاص قوه قضائیه بود. ما آمدیم و به دوستان گفتیم که گزارش بدهید پس از آن بحث‌ها تمام شد، اگر شفافیت باشد بسیاری از فسادها کنترل خواهد شد. مگر شفافیت با علوم بی منطق جاهلیت هفتگانه، حاکم برکشور ممکنه؟!!!....

پیروزی دختران ایران مقابل تاجیکستان

آخرین به روزرسانی:آدرس کپی شد

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه در تماس با نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، پیروزی وی در تشکیل حکومت را تبریک گفت.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که بایدن بر «حمایت مداوم ده‌ها ساله خود از روابط ایالات متحده و اسرائیل و تعهد بی دریغ خود به امنیت اسرائیل تأکید کرد.»رئیس جمهوری آمریکا همچنین «عزم راسخ خود را برای تعمیق همکاری بین ایالات متحده و اسرائیل در مورد چالش‌ها و فرصت‌های فراوان منطقه ابراز داشت.»

بنا به بیانیه کاخ سفید رهبران دو کشور توافق کردند که آنها و تیم‌هایشان در مورد تمام مسائل مربوط به امنیت منطقه، از جمله ایران، از نزدیک مشورت کنند.

مطابق این بیانیه، رئیس جمهوری آمریکا همچنین تصریح کرد که «دولت وی قصد دارد در تلاش برای پیشبرد صلح، امنیت و شکوفایی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها با دولت اسرائیل همکاری نزدیک داشته باشد.»

گفتنی است کنیست اسرائیل، عصر روز یکشنبه 13 ژوئن 2021، نفتالی بنت را به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور معرفی کرد تا به دوران نخست‌وزیری 12 ساله بنیامین نتانیاهو پایان دهد.بنت در اولین سخنرانی‌ خود با بیان اینکه دولت ائتلافی اسرائیل به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد، گفت که روابط تل‌آویو- واشینگتن را تقویت کرده و برای گسترش توافقات صلح با کشورهای عربی خواهد کوشید.

نخست‌وزیر جدید تهدید کرد که کشورش اگر از سوی حماس مورد حمله قرار گیرد، پاسخ محکمی خواهد داد.