بایدن: تا زمانی که ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش پای‌بند نباشد تحریم‌ها ادامه دارد

19/11/1399 10:04 ب.ظ

بایدن: تا زمانی که ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش پای‌بند نباشد تحریم‌ها ادامه دارد العربية

او گفت که واشنگتن تحریم‌ها را بر نمی‌دارد تا ایران را به آمدن پای میز مذاکره مجبور کند. او تاکید کرد که آمریکا خواستار پایان یافتن نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران، پیش از بازگشت به مذاکرات است.

بایدن گفت که ایران باید قبل از آغاز گفتگوها غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند. او در گفتگویی که روز یکشنبه از شبکه سی‌بی‌اس پخش شد، در پاسخ به سوالی درباره احتمال برداشته شدن تحریم‌ها برای قانع کردن تهران به بازگشت با مذاکرات گفت: «هرگز».

او در واکنش به سوال مجری درباره اینکه «آیا ایرانی‌ها باید در ابتدا غنی‌سازی را متوقف کنند» با تکان دادن سر گفت بلی. در سال 2015 و پس از مذاکرات طولانی میان ایران و کشورهای 5+1 دو طرف در هتل کوبورگ پایتخت اتریش به توافقی دست یافتند که روند دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای را به تعویق می‌انداخت و در مقابل برخی تحریم‌ها وضع شده علیه تهران هم معلق شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که در کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود از این توافق خارج شود، پس از روی کار آمدن آن را بدترین توافق تاریخ خواند و در سال 2018 از برجام خارج شده و دستور از سرگیری همه تحریم‌ها علیه ایران را صادر کرد. در سوی مقابل ایران هم تعهدات برجامی خود را در چند مرحله کاهش داد. headtopics.com

ايران دشمن اصلى اسرائيل مى باشد واسرائيل بچه زاد امريكا تا اكنون از سينه او شير ميخورد ايران شايد رسيد بنقطه نميتواند عقب نشينى كند از برنامه هسته اى اش

اگرهم ایران پایبندمیماند دوازده پیش شرط ترامپ مانع از رفع تحریم ها میشد

خدا کند که امریکا تحریمات خود را بالای ایران تروریست پرور زیادتر سازد

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

امروز بایدن آب پاکی را ریخت تو سر کسانیکه با آمدن او از خود بی خود شده بودند! سیاست امریکا در قبال ایران با رفتن و آمدن رئیس جمهوری جدید عوض نمی شود، مشکل امریکا با ایران مشکل 42 ساله است.