بازگشت محدودیت‌های کرونا‌یی به پکن پس از ثبت ۵۱ مورد جدید ابتلا

14/02/1401 06:15:00 ب.ظ

بازگشت محدودیت‌های کرونا‌یی به پکن پس از ثبت ۵۱ مورد جدید ابتلا چین، مدت‌ها است سیاست موسوم به «کووید صفر» را در پیش گرفته است، اما این رویکرد، فعالیت شرکت‌های بین‌المللی در این کشور را مختل کرده و منجر به نارضایتی عمومی شده است.

پکن تعداد زیادی از ایستگاه‌های مترو و مسیرهای اتوبوس را تعطیل و محدودیت‌های کرونا را در بسیاری از مکان‌های عمومی تمدید کرده است. پکن امیدوار است با اجرای این اقدامات از دچار شدن به سرنوشت شانگهای، جایی که میلیون‌ها نفر بیش از یک ماه است در قرنطینه شدید به سر می‌برند، جلوگیری کند. پکن که روزانه ده‌ها مورد جدید ابتلا را گزارش می‌دهد، قصد دارد با انجام تست‌های انبوه، ویروس کرونا را پیش از انتشار، شناسایی کند و مانع از پخش آن شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شهروندان در طول هفته سه دوره تست را می‌گذرانند و ورود به مکان‌های عمومی تنها با در دست داشتن تست منفی ۴۸ ساعت پیش میسر است.

این شهر ۲۲ میلیون نفری روز چهارشنبه بیش از ۶۰ ایستگاه مترو و ۱۵۸ مسیر اتوبوس را بست که بیشتر آنها در منطقه چائویانگ در کانون شیوع ویروس این شهر قرار دارند. خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات پکن گزارش داده است که تعطیلی مدارس، رستوران‌ها، باشگاه‌های ورزشی، مکان‌های تفریحی، و شماری از مشاغل و ساختمان‌های مسکونی، از تعطیلات روز کارگر فراتر خواهد رفت. با این حال آنها چارچوب زمانی خاصی ارائه نکردند.

ساکنان پکن تشویق شده‌اند که از روز پنجشنبه در صورت امکان، از خانه کار کنند. روز چهارشنبه، پکن تنها ۵۱ مورد ابتلای محلی را گزارش کرد که پنج مورد از آنها بدون علامت بودند. در همین روز شانگهای نزدیک به ۵ هزار مورد ابتلاُ شامل ۲۶۰ مورد ابتلای بدون علامت، و نیز ۱۶ مورد مرگ دیگر را ثبت کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

یکی از پیشنهادهای عمده پایان‌دادن به حق وتوی اعضای اتحادیه استواقعیت این است که ما می‌خواهیم سیاست دفاعی مشترکی داشته باشیم، و با اوضاع فعلی جنگ اوکراین شاهد لزوم این امر هستید. Globalconversation اتحادیه ی اروپا در حال فروپاشیست حق وتوی چند کشور انگشت شمار نه تنها درست نیست که خطر جنگ و نامردمی و استعمار را گسترش می‌دهد ، این حق باید به رای اکثریت اعضا تغییر یابد.

جنگ در اوکراین؛ مقامات غربی: پوتین ممکن است به زودی رسما به کی‌یف اعلان جنگ کندنیروهای اوکراینی می‌گویند پس از تخلیه نسبی غیرنظامیان از کارخانه فولاد ماریوپل، روسیه بار دیگر حملات خود را به این منطقه و از جمله به سمت پناهگاه‌هایی که غیرنظامیان در آنجا پناه گرفته‌اند، آغاز کرده است. Please help me with a few dollars gift. I have a little boy .. I broke from trading in digital currency, thank you for helping me as much as you can ... my life is ruined ... thank you for your gift ... TTXUUHbnVwUgSPEpYaqiYCmimWfEXztzXF لعنت به اتحادیه اروپا و بایدن بی خاصیت

وکیل برخی از شاهدان دادگاه حمید نوری؛ این کیفرخواستی علیه تمام حکومت ایران استکنت لوئیس، وکیل سازمان مجاهدین خلق در دادگاه حمید_نوری، اعدام زندانیان عضو و هوادار این سازمان را نوعی «نسل‌کشی» توصیف کرد و گفت دادگاه‌های انقلاب در ایران با انتساب القابی همچون «مرتد و محارب» زندانیان سیاسی را قتل‌عام کردند. اخبار_ایران

آخرین دفاعیات وکلای نوری: از این دادگاه برای محکوم کردن جمهوری اسلامی استفاده شده استاین وکلا همچنین گفتند که از دیدگاه آنان، اطلاعاتی که شاهدان در دادگاه در ماه‌های گذشته در مورد سال ۶۷ و جریان جنگ ایران و عراق بیان کرده‌اند «دقیق نیست.».

آیا موج مهاجرت معکوس از اسراییل آغاز شده است؟سردار «محمدحسین سپهر» گفته است، امروز موج مهاجرت معکوس از اسراییل آغاز شده است؛ چرا که دیگر در اسراییل امنیتی برای زندگی نکبت‌بار صهیونیست‌ها وجود ندارد. راستی‌آزمایی این ادعا را در این گزارش می‌خوانید. راستی_آزمایی درستی_سنجی

بازجویی موساد از عضو سپاه در ایران؛ منبع ایرانی: مضحک است؛ پنتاگون: نظری نمی‌دهیموب‌سایت نور نیوز، نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران، روز دوشنبه نوشت که گزارش مربوط به بازجویی از یک عضو نیروی قدس سپاه در داخل ایران توسط موساد «فضاسازی رسانه‌ای» است.