بازگشت آرامش به مرزهای ارمنستان و آذربایجان پس از سه روز درگیری خونین

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ارمنستان و آذربایجان پس از سه روز درگیری خونین مرزی از توقف نبردها خبر دادند

خطوط مرزی پر تنش میان ارمنستان و آذربایجان پس از سه روز درگیری خونین در نهایت روی آرامش به خود دید و وزاری دفاع دو کشور روز چهارشنبه اعلام کردند درگیری‌های تازه‌ای میان دو طرف این مناقشه روی نداده است.

بر اساس آخرین گزارش‌ها این درگیری‌ها که به گفته منابع نظامی در دو کشور از روز چهارشنبه متوقف شده طی سه روز گذشته دست کم شانزده کشته برجای گذاشته است.سخنگوی وزارت وفاع ارمنستان که گفته می‌شود کشورش از جدایی‌طلبان منطقه قره‌باغ حمایت می‌کند تصریح کرد که اوضاع در منطقه مرزی با آذربایجان از شب گذشته تاکنون رو به آرامی گذاشته و وزارت خارجه این کشور این نیز توقف درگیری‌ها از نیمه شب گذشته را مورد تایید قرار داده است.

باکو و ایروان به صورت متقابل یکدیگر را به انجام اقدامات تحریک آمیز و آغاز درگیری‌های اخیر مرزی متهم می‌کنند. با این وجود درگیری‌های تازه مرزی میان دو کشور در نقاطی دور‌تر از منطقه یاد شده واقع در مرز شمالی میان ارمنستان و آذربایجان روی داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درگیری خونین نیروهای نظامی در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستاندرگیری مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای سومین روز پیاپی ادامه یافت. طی درگیری‌های امروز هفت سرباز دیگر از ارتش جمهوری آذربایجان جان خود را از دست دادند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش تلفات در پی بالا گرفتن تنش مرزی میان آذربایجان و ارمنستاندر سومین روز تنش مرزی میان آذربایجان و ارمنستان، هفت عضو ارتش و یک غیر نظامی آذربایجانی و چهار سرباز ارمنستانی کشته شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دبیرکل سازمان ملل خواستار کاهش تنش در قره باغ کوهستانی شددبیرکل سازمان ملل متحد از کشورهای آذربایجان و ارمنستان خواست تا از تنش در منطقه قره باغ کوهستانی بکاهند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا درگیری آذربایجان و ارمنستان می‌تواند به جنگی تمام عیار تبدیل شود؟ | DW | 14.07.2020سه روز است درگیری مرزی میان آذربایجان و ارمنستان ادامه دارد. شماری از سربازان و افسران دو طرف کشته شده‌اند. یک کارشناس سیاسی می‌گوید، کشورهای همسایه نمی‌گذارند این درگیری به جنگی تمام عیار بدل شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گفتگوی تلفنی ظریف با وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimگفتگوی تلفنی ظریف با وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان در پی بروز درگیری‌ میان نیروهای آذری و ارمنی، ظريف ضمن توصیه به طرفین برای خویشتنداری و آغاز گفتگو برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات، آمادگی ایران را برای کمک به پایان دادن به تنش‌ها اعلام کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سیل در چهار استان ایران؛ کشته شدن چهار نفر و تخریب ده‌ها خانه روستاییبر اثر سیلاب و رعد و برق در مناطقی از استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و آذربایجان شرقی در دو روز گذشته، چهار نفر جان باختند و ده‌ها خانه روستایی تخریب شدند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »