بازگشت نخست‌وزیر اسرائیل از امارات؛ 'بسیار خوش‌بین هستم' | DW | 13.12.2021

22/09/1400 11:27:00 ب.ظ

نخست‌وزیر اسرائیل در بازگشت از سفر دو روزه خود به امارات متحده عربی گفت که نسبت به نتایج آن 'بسیار خوش‌بین' است. سران دوکشور همکاری در حوزه تجارت، فن‌آوری، محیط زیست و گردشگری و پژوهش و توسعه را مورد بررسی قرار داده‌اند.

نخست‌وزیر اسرائیل در بازگشت از سفر دو روزه خود به امارات متحده عربی گفت که نسبت به نتایج آن 'بسیار خوش‌بین' است. سران دوکشور همکاری در حوزه تجارت، فن‌آوری، محیط زیست و گردشگری و پژوهش و توسعه را مورد بررسی قرار داده‌اند. سفر نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل به امارات متحده عربی هم‌زمان با گفت‌وگوهای هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی در وین صورت گرفت.

نفتالی بنت گفت که او روز دوشنبه ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر) با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، پادشاه قدرتمند ابوظبی و در عمل حاکم این فدراسیون عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس گفت‌وگویی چهار ساعته داشته است که نیمی از این مدت مذاکرات دو نفره بوده است.

در بیانیه مشترک دو کشور اما به دو موضوع حساس و مهم اشاره نشده است؛ یکی مناقشه اسرائیل و فلسطینی‌ها و دیگری برنامه هسته‌ای ایران. سفیر اسرائیل توضیح بیشتری درباره این بخش از گفت‌وگوها نداد، اما به رادیو ارتش اسرائیل گفت: «نخست وزیر تنها برای رسیدگی به موضوع ایران به اینجا نیامده است.»

بنا به اطلاع دفتر نخست‌وزیری اسرائیل، رهبر امارات دعوت به اسرائیل را پذیرفته، اما زمان این سفر هنوز اعلام نشده است. هر دو کشور اسرائیل و امارات متحده عربی بارها نسبت به برنامه اتمی ایران ابراز نگرانی‌کرده‌اند. جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که برنامه هسته‌ای این کشور اهداف صلح‌آمیز را دنبال می‌کند. این در حالی است که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و فرماندهان سپاه پاسداران بارها اعلام کرده‌اند که هدف غایی جمهوری اسلامی نابودی اسرائیل است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

تظاهرات گسترده در ترکیه در اعتراض به تورم و سقوط ارزش لیر | DW | 12.12.2021هزاران نفر در استانبول و آنکارا برای اعتراض به ادامه افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی ترکیه به خیابان‌ها آمدند. منتقدان سیاست‌های حزب حاکم را عامل این وضعیت می‌دانند اما اردوغان بر ادامه آنها پافشاری می‌کند. SHIBA shibaswap shibainu leash shibabone shibacoin Oshiverse Shibarium shiba مردم ایران چرا خاموشید ارزش پول ایرانی همین روز ها بصفر خواهد رسید، بمردم ترکیه نگاه کنید برای برای پائین آمدن پولشان چه می‌کند حس وطن پرستی این ملت کجا رفته؟

پیشنهاد اسرائیل به آمریکا در مورد زمان حمله به ایرانبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل به آمریکایی‌ها گفت که ضرب الاجل لازم را برای ارتش اسرائیل به منظور تکمیل مقدمات حمله به ایران، تعیین کرده است.روزنامه «جروزالم خدایی یه سوال؟! اسرائیل ک و نش نمیخواره آیا🤔🙄؟! برنامه_اتمی_ایران برجام مذاکرات_وین وزیر دفاع اسرائیل با بیان اینکه کاسه صبر آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در مذاکرات وین در حال لبریز شدن است، خاطرنشان کرد: «هیچ پیشرفتی در مذاکرات حاصل نشده و آنها هم می‌دانند که ایرانی‌ها دارند بازی می‌کنند.» برنامه_اتمی_ایران منبع بلندپایه دیپلماتیک: مسئولان آمریکایی‌ با تدارکات اسرائیل برای حمله به ایران مخالفت نکردند

هشدار بایدن به پوتین: روسیه در صورت حمله به اوکراین «هزینه وحشتناکی» خواهد پرداختجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز شنبه ٢٠ آذر به خبرنگاران گفت در تماس تصویری خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، به وی هشدار داده است چنانچه به اوکراین حمله کند «هزینه وحشتناکی» خواهد پرداخت و با عواقب اقتصادی ویرانگری روبرو خواهد شد. هشدار ؟ برو بابا گوزو... از سه شنبه تا حالا، از خودم سوال میکنم؛ چرا آقای پوتین انقدر رنگش پریده؟

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

برای اولین بار یک نخست‌وزیر اسرائیل به امارات سفر می‌کندرسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که «نفتالی بنت» نخست‌وزیر این کشور امروز به امارات متحده عربی سفر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

بریتانیا: مذاکرات وین آخرین فرصت ایران برای بازگشت به «برجام» استلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا در اظهاراتی با اشاره به دور هفتم مذاکرات وین گفت، این آخرین فرصت ایران برای بازگشت به توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» بریتانیا: مذاکرات_وین آخرین فرصت ایران برای بازگشت به «برجام» است ...