بازگشت به ماه؛ از رویا تا واقعیت

29/04/1398 07:34:00 ب.ظ

میانه تابستان ۱۹۶۹ نگاه ساکنان زمین به ماه مثل شب‌های قبل از آن نبود. حالا بسیاری می‌دانستند که ماه دنیایی بود که پای انسان به آن رسیده است.

میانه تابستان ۱۹۶۹ نگاه ساکنان زمین به ماه مثل شب‌های قبل از آن نبود. حالا بسیاری می‌دانستند که ماه دنیایی بود که پای انسان به آن رسیده است. ماموریتی که هر چه بیشتر درباره‌اش بخوانید و بدانید، بر شگفتی‌تان افزوده می‌شود.

حدود سه سال بعد از تاسیس سازمان هوا و فضای آمریکا، ناسا، و در سایه جنگ سرد، جان اف کندی رئیس جمهوری وقت آمریکا طرح فرستادن فضانوردان به ماه را مطرح کرد و گفت این ماموریت را انتخاب می‌کند چون دشوار است، نه آسان. طرح عظیمی که ناسا برای عملی کردنش کمتر از هشت سال فرصت داشت.

آمریکایی‌ها همه امکانات را به کار گرفتند تا مطمئن شوند که مسابقه فضایی را به شوروی سابق نمی‌بازند. کار به جوانانی سپرده شد که ترسی از خطر کردن نداشتند و برای عملی کردن این رویا تمام و کمال در خدمت ناسا بودند.

اما با گذشت زمان و کم رنگ شدن مسابقه فضایی اولویت‌های ناسا هم تغییر کرد. سازمانی که در زمان ماموریت آپولو۱۱ تا چهار و نیم درصد بودجه فدرال آمریکا را داشت حالا بودجه‌اش به تنها نیم درصد رسیده است. اما فکر بازگشت به ماه یا فرستادن فضانوردان به سیارات دیگر همیشه بالای سر ناسا می‌چرخیده است. گرچه از سال ۱۹۷۲ تا به حال هیچ انسانی به ماه فرستاده نشده است. headtopics.com

حق نشر عکس NASA بازگشت به ماه باز آلدرین، دومین مردی که پا به ماه گذاشت از تاخیر در بازگشت انسان به ماه عصبانی است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

حمله «نژادپرستانه» ترامپ به نمایندگان کنگره؛ «به همانجایی برگردید که از آن آمده‌اید»🎥آیا دونالد ترامپ واقعا شعار «نژادپرستانه» هوادارانش را متوقف کرد؟ ◀درباره جنجال توئیت‌های رئیس جمهوری آمریکا علیه چهار نماینده زن رنگین‌پوست کنگره بیشتر بخوانید: واقعا مردم آمریکا چطور به این زن رای دادن، ?!😱 آنها برای از بین بردن شکوه و آزادی در آمریکا تلاش می‌کنند. آیا این دیوانگی نیست؟ عن خور ترامپ هستی،یورو نیوز؟

آیا تهدید به انتشار تصاویر خصوصی و اخاذی از طریق آن قابل پیگرد است؟

توصیه لندن به نفتکش‌های بریتانیایی: از تردد در تنگه هرمز «به طور موقت» خودداری کنید♦️توصیه لندن به نفتکش‌های بریتانیایی: از تردد در تنگه هرمز «به طور موقت» خودداری کنید ⚡️در پی اقدام ایران مبنی بر توقیف نفتکش بریتانیایی، دولت بریتانیا به نفتکش‌های این کشور توصیه کرد تا «به طور موقت» از تردد در تنگه هرمز خوددداری کنند.

ویدئو؛ خسارت‌های زلزله‌ای که آتن را تکان دادبسیاری از ساکنان آتن به دنبال این زمین لرزه وحشت زده به خیابان ها هجوم بردند.

سفر ایرانی‌ها به خارج ۶ درصد کمتر شدسفر ایرانی‌ها به خارج ۶ درصد کمتر شد سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور در سه ماه نخست امسال حدود ۶.۵ درصد کمتر از سال قبل شده است. در مقابل ورود اتباع و گردشگران خارجی به ایران حدود ۴۰ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه سال گذشته بوده است.

تاثیر کاهش قیمت 'دلار' بر دیگر قیمت‌ها به 2 ماه زمان نیاز داردکارشناس مسائل اقتصادی: تاثیر کاهش قیمت 'دلار' بر دیگر قیمت‌ها به ۲ ماه زمان نیاز دارد حیات‌نیا: در شرایطی که هنگام افزایش قیمت دلار گاهی تاثیر آن را به صورت روزانه بر اقلام و کالاها شاهدیم، تاثیر کاهش دلار بر قیمتها زمان‌بر است و دو ماه زمان نیاز دارد.