بازار خودرو در ایران؛ بازگشت اعلام قیمت‌ها به بعضی آگهی‌های فروش - BBC News فارسی

10/01/2021 03:48:00 ب.ظ

بازار خودرو در ایران؛ بازگشت اعلام قیمت‌ها به بعضی آگهی‌های فروش

بازار خودرو در ایران؛ بازگشت اعلام قیمت‌ها به بعضی آگهی‌های فروش

نگاهی به آگهی‌های فروش خودرو در سایت‌های اینترتی در ایران نشان می‌دهد طی روزهای اخیر در این آگهی‌ها اعلام قیمت آغاز شده است؛ روندی که برای ماهها در ایران ممنوع شده بود. از اواخر اردیبهشت ماه امسال و پس از پس از جهش قیمت‌ها، نرخ خودرو و مسکن به شدت بالا رفت و درج قیمت در آگهی‌ها ممنوع شد.

یک ساعت پیشمنبع تصویر،Bamaنگاهی به آگهی‌های فروش خودرو در سایت‌های اینترتی در ایران نشان می‌دهد طی روزهای اخیر در این آگهی‌ها اعلام قیمت آغاز شده است؛ روندی که برای ماهها در ایران ممنوع شده بود.البته همه خودروهای آگهی شده از این رویه پیروی نکرده‌اند و کماکان از درج قیمتها خودداری کرده‌اند.

از اواخر اردیبهشت ماه امسال و پس از پس از جهش قیمت‌ها، نرخ خودرو و مسکن به شدت بالا رفت و درج قیمت در آگهی‌ها ممنوع شد.البته یکسال پیشتر هم (۱۳۹۸) برای مدت کوتاهی اعلام قیمتها ممنوع اعلام شده بود.از اواخر شهریورماه دادستانی اعلام کرد افرادی که قصد درج آگهی در سامانه های فروش مسکن و خودرو را دارند باید در سامانه "امتا" (احراز مشتریان تجارت الکترونیکی) احراز هویت شوند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بازار خوردو در ایران موقعا تاسف بار است🖤

آرامش مطلق در بازار خودرو/ فعلا قیمت‌ها نزولی استطبق اعلام رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در وضعیت بازار خودرو و تغییرات آن نسبت به هفته گذشته، بازار همچنان آرام بوده و ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؛ این در حالی است که سطح معاملات کاملا به صفر رسیده و هیچ خریداری در بازار نیست.

نوسان صعودی بر بازار ارز ایران حاکم شد؛ سبقت یورو از دلار در مسیر گرانیقیمت آزاد فروش دلار در بازار تهران با وجود ثبات نرخ رسمی ارز بار دیگر آهنگ صعودی به خود گرفت و از مرز ۲۲ هزار تومان عبور کرد.

عامل نوسانات دلار در بازار ارز ایران: تحریم‌ها یا بانک مرکزی؟ | DW | 13.01.2021بازار ارز در ایران، بازاری پیچیده است که نمی‌توان با ذکر یک عامل، نوسانات آن را توضیح داد. با این وجود، حسن روحانی بارها و از جمله در جلسه هیات دولت در روز ۲۴ دی، بار دیگر گفت که علت افزایش بهای ارز را باید در کاخ سفید جست. یعنی هیچی..! مردم را دنبال نخود سیاه می فرستد! 🤮 جبران کمپوس برای رشد زالو صفتها دوم‌جمع شدن مدیران بیسواد در یک راس حکومت سوم حضور خانواده هزار فامیل در قدرت هرچه بشود این هزار نفر تامین هستند زنده باد ظالم اتفاقاعلت گرونی ارزخود حسنه.وقتی حسن حقوق نجومی میده وبودجه های حوزه های المیه روچندبرابرزیادمیکنه تادراینده رهبرش بکنن ودوروبریاش مشغول چاپیدن میشن همه این هزینه ها میادروی بودجه وچون ازپول خبری نیست این کسری بودجه روباگرون کردن دلارازملت میکشه بیرون.

رکود بازار مسکن در ایرانمعاون وزیر راه و شهرسازی ایران اعلام کرد که بازار مسکن در کل این کشور راکد است. - خبرگزاری آناتولی

نماینده مجلس ایران: واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا 25 میلیون تومان به فروش می‌رسدیک نماینده مجلس ایران اعلام کرد واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا 25 میلیون تومان به فروش می‌رسد در حالی‌که قیمت این واکسن نهایتا 300 هزار تومان است. - خبرگزاری آناتولی

بازار خودرو در ایران؛ بازگشت اعلام قیمت‌ها به بعضی آگهی‌های فروش یک ساعت پیش منبع تصویر، Bama نگاهی به آگهی‌های فروش خودرو در سایت‌های اینترتی در ایران نشان می‌دهد طی روزهای اخیر در این آگهی‌ها اعلام قیمت آغاز شده است؛ روندی که برای ماهها در ایران ممنوع شده بود.سعید موتمنی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تاکید بر اینکه بازار خودرو در حال حاضر در آرامش مطلق به سر می‌برد؛ اظهار کرد: در حقیقت بازار در خواب کامل فرو رفته است؛ چراکه معاملات به نقطه صفر رسیده است و تا زمانیکه نرخ ارز در مبلغی مشخص، ثابت نماند، مشتری خرید خود را انجام نمی‌دهد و منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها می‌ماند تا خودرو مورد نظر خود را در ارزان‌ترین حالت ممکن خریداری کند.بانک مرکزی ایران روز سه‌شنبه نیز نرخ عرضه رسمی هر دلار آمریکا همچون روز گذشته ۲۱ هزار ۷۹۰ تومان تعیین کرد که پایین‌ترین قیمت از هفته سوم مرداد ماه گذشته تا کنون به شمار می‌رود.بازار ارز در ایران، بازاری پیچیده است.

البته همه خودروهای آگهی شده از این رویه پیروی نکرده‌اند و کماکان از درج قیمتها خودداری کرده‌اند. از اواخر اردیبهشت ماه امسال و پس از پس از جهش قیمت‌ها، نرخ خودرو و مسکن به شدت بالا رفت و درج قیمت در آگهی‌ها ممنوع شد. وی افزود: به‌طور مثال سمند LX و پژو ۴۰۵ GLX در کانال ۱۷۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در محدوده ۱۸۰ تا ۱۸۲ میلیون تومان قرار دارند. البته یکسال پیشتر هم (۱۳۹۸) برای مدت کوتاهی اعلام قیمتها ممنوع اعلام شده بود. قیمت آزاد دلار روز دوشنبه تا ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومان پایین رفته بود و به کمترین سطح از نیمه دوم تیر ماه گذشته رسیده بود. از اواخر شهریورماه دادستانی اعلام کرد افرادی که قصد درج آگهی در سامانه های فروش مسکن و خودرو را دارند باید در سامانه "امتا" (احراز مشتریان تجارت الکترونیکی) احراز هویت شوند. اما همانطور که اشاره شد، به دلیل اینکه معامله انجام نمی‌شود، قیمت مشخصی هم وجود ندارد اما مشخص است که قیمت‌ها درحال کاهش است. حدود ده روز پیش رسانه‌های ایران به نقل از مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفته بودند که "مجلس موافق بازگشت قیمت‌های فروش مسکن و خودرو به پلت‌فرم‌های آگهی آنلاین است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بانک مرکزی کره جنوبی، دسترسی ایران به این مبالغ را در ارتباط با تحریم‌های مالی و نفتی ایران از سوی آمریکا منع کرده است.

" آقای طغیانی گفته بود: "حذف قیمت خودرو و مسکن نه‌تنها تاثیر مثبتی بر قیمت‌ها نداشته، بلکه باعث افزایش ۳۵‌درصدی قیمت خودرو طی مدت اخیر شده است. زمانیکه در ماه‌های گذشته ارز در کانال ۲۵ هزار تومان برای مدتی ایستاد، با حضور فروشنده و خریدار در بازار معاملات صورت می‌گرفت و اکنون خریدار منتظر کاهش بیشتر در قیمت‌هاست؛ بنابراین خرید خود را انجام نمی‌دهد. قیمت فروش هر یورو نیز روز دوشنبه در بازار آزاد تهران به کمترین نرخ خود از ۱۹ مرداد ماه پیش تا کنون رسید و در کف قیمتی ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان داد و ستد شد." درج قیمتهای خودرو در بعضی آگهی‌ها در حالی آغاز شده که رضا الفت، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی اخیرا به خبرگزاری ایسنا گفته بود: "با توجه به اینکه ثبت قیمت در سایتهای فروش اینترنتی با دستور قضایی ممنوع شده باید از همان طریق هم ممنوعیت آن برطرف شود، اما هنوز چیزی در این زمینه ابلاغ نشده است." . موتمنی همچنین در پاسخ به اینکه آیا با اعلام قیمت‌ ۱۸ خودرو مشمول تغییر فرمول قیمت‌گذاری و اعلام و اعمال قیمت‌های جدید مصوب شورای رقابت در بهمن ماه، این امکان وجود دارد که شاهد نوسان افزایشی یا تغییرات عمده در بازار خودرو باشیم، نیز تصریح کرد: فعلا بازار به همین شکل نزولی پیش‌بینی می‌شود و تا پایان سال جاری، افزایش قیمت در بازار خودرو نخواهیم داشت و احتمال کاهش بیشتر وجود دارد و افزایش قیمتی نخواهیم داشت.