بازار خودرو در ایران؛ بازگشت اعلام قیمت‌ها به بعضی آگهی‌های فروش - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازار خودرو در ایران؛ بازگشت اعلام قیمت‌ها به بعضی آگهی‌های فروش

نگاهی به آگهی‌های فروش خودرو در سایت‌های اینترتی در ایران نشان می‌دهد طی روزهای اخیر در این آگهی‌ها اعلام قیمت آغاز شده است؛ روندی که برای ماهها در ایران ممنوع شده بود.از اواخر اردیبهشت ماه امسال و پس از پس از جهش قیمت‌ها، نرخ خودرو و مسکن به شدت بالا رفت و درج قیمت در آگهی‌ها ممنوع شد.از اواخر شهریورماه دادستانی اعلام کرد افرادی که قصد درج آگهی در سامانه های فروش مسکن و خودرو را دارند باید در سامانه "امتا" احراز هویت شوند.

حدود ده روز پیش رسانه‌های ایران به نقل از مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفته بودند که "مجلس موافق بازگشت قیمت‌های فروش مسکن و خودرو به پلت‌فرم‌های آگهی آنلاین است." آقای طغیانی گفته بود: "حذف قیمت خودرو و مسکن نه‌تنها تاثیر مثبتی بر قیمت‌ها نداشته، بلکه باعث افزایش ۳۵‌درصدی قیمت خودرو طی مدت اخیر شده است."

درج قیمتهای خودرو در بعضی آگهی‌ها در حالی آغاز شده که رضا الفت، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی اخیرا به خبرگزاری ایسنا گفته بود: "با توجه به اینکه ثبت قیمت در سایتهای فروش اینترنتی با دستور قضایی ممنوع شده باید از همان طریق هم ممنوعیت آن برطرف شود، اما هنوز چیزی در این زمینه ابلاغ نشده است."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بازار خوردو در ایران موقعا تاسف بار است🖤

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آرامش مطلق در بازار خودرو/ فعلا قیمت‌ها نزولی استطبق اعلام رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در وضعیت بازار خودرو و تغییرات آن نسبت به هفته گذشته، بازار همچنان آرام بوده و ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؛ این در حالی است که سطح معاملات کاملا به صفر رسیده و هیچ خریداری در بازار نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نوسان صعودی بر بازار ارز ایران حاکم شد؛ سبقت یورو از دلار در مسیر گرانیقیمت آزاد فروش دلار در بازار تهران با وجود ثبات نرخ رسمی ارز بار دیگر آهنگ صعودی به خود گرفت و از مرز ۲۲ هزار تومان عبور کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عامل نوسانات دلار در بازار ارز ایران: تحریم‌ها یا بانک مرکزی؟ | DW | 13.01.2021بازار ارز در ایران، بازاری پیچیده است که نمی‌توان با ذکر یک عامل، نوسانات آن را توضیح داد. با این وجود، حسن روحانی بارها و از جمله در جلسه هیات دولت در روز ۲۴ دی، بار دیگر گفت که علت افزایش بهای ارز را باید در کاخ سفید جست. یعنی هیچی..! مردم را دنبال نخود سیاه می فرستد! 🤮 جبران کمپوس برای رشد زالو صفتها دوم‌جمع شدن مدیران بیسواد در یک راس حکومت سوم حضور خانواده هزار فامیل در قدرت هرچه بشود این هزار نفر تامین هستند زنده باد ظالم اتفاقاعلت گرونی ارزخود حسنه.وقتی حسن حقوق نجومی میده وبودجه های حوزه های المیه روچندبرابرزیادمیکنه تادراینده رهبرش بکنن ودوروبریاش مشغول چاپیدن میشن همه این هزینه ها میادروی بودجه وچون ازپول خبری نیست این کسری بودجه روباگرون کردن دلارازملت میکشه بیرون.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رکود بازار مسکن در ایرانمعاون وزیر راه و شهرسازی ایران اعلام کرد که بازار مسکن در کل این کشور راکد است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نماینده مجلس ایران: واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا 25 میلیون تومان به فروش می‌رسدیک نماینده مجلس ایران اعلام کرد واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا 25 میلیون تومان به فروش می‌رسد در حالی‌که قیمت این واکسن نهایتا 300 هزار تومان است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »