بارش باران و برف در کشور/ پیش‌بینی کولاک برف در ارتفاعات

20/12/1399 09:44 ق.ظ

بارش باران و برف در کشور پیش‌بینی کولاک برف در ارتفاعات مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران و برف در کشور طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: طی این مدت در ارتفاعات برخی مناطق کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۲۰ اسفند) در نوار شمالی کشور و از بعد ازظهر در بخش‌هایی از غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.وی با اشاره به اینکه از اوایل وقت فردا (۲۱ اسفند) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد، گفت: این سامانه سبب بارش باران و برف در شمال غرب و غرب کشور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از اوایل وقت فردا (۲۱ اسفند) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد، گفت: این سامانه سبب بارش باران و برف در شمال غرب و غرب کشور می‌شود. ضیاییان با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی طی بعد ازظهر فردا (۲۱ اسفند) به‌شدت می‌یابد، گفت: از این‌رو این سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده، به‌تدریج در بخش‌هایی از دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و نواحی مرکزی کشور سبب بارش باران، گاهی وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و در ارتفاعات سبب بارش برف می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز جمعه (۲۲ اسفند) شدت و گسترده فعالیت سامانه بارشی بیشتر می‌شود و به‌جز جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب، سایر مناطق کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: از بعد ازظهر روز شنبه (۲۳ اسفند) با حرکت شرق‌سوی سامانه بارشی از شدت فعالیت آن در نواحی غربی کشور کاسته و فعالیت آن به محدود سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور می‌شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

اعلام محورهای شریانی مسدود درپی بارش برف و کولاک در کشوررییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا محورهایی را که از عصر امروز درپی بارش برف و بروز کولاک در کشور مسدود شده‌اند، اعلام کرد.

بارش باران و برف در کشور طی ۲۴ ساعت آیندهمدیرکل‌ پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در غالب استان‌ها طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد. با حجاب مورد تایید عمام و با چتر چند رنگ همجنس گرایان؛))

بارش برف در ارتفاعات استانبولبارش برف بهاری ارتفاعات بخش آسیایی استانبول را سفیدپوش کرد. - خبرگزاری آناتولی

بارش باران و وزش باد شدید در کشور/ در سفرهای برون شهری احتیاط کنیدسازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری از بارش باران، وقوع رعدوبرق و وزش باد شدید طی روزهای آینده در برخی از استان‌های کشور خبر داد و نسبت به احتیاط در سفرهای برون شهری به‌ویژه در مناطق کوهستانی و احتیاط در صعود به ارتفاعات توصیه کرد. خدا کنه بارون بیاد سیزده بدر جمعه ست غروبشم دلگیره اگه هوا بارونی باشه خیلی داغون میشیم ناموسن😕

بارش پراکنده باران در برخی مناطق کشور از امروز / افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیتمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به احتمال افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی امروز و فردا گفت: با ورود سامانه بارشی از اواخر سه‌شنبه، 10 فروردین، در برخی نقاط جنوب غرب و چهارشنبه در جنوب غرب، غرب، شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و سواحل دریای خزر شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۲۰ اسفند) در نوار شمالی کشور و از بعد ازظهر در بخش‌هایی از غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه از اوایل وقت فردا (۲۱ اسفند) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد، گفت: این سامانه سبب بارش باران و برف در شمال غرب و غرب کشور می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی طی بعد ازظهر فردا (۲۱ اسفند) به‌شدت می‌یابد، گفت: از این‌رو این سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده، به‌تدریج در بخش‌هایی از دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و نواحی مرکزی کشور سبب بارش باران، گاهی وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و در ارتفاعات سبب بارش برف می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز جمعه (۲۲ اسفند) شدت و گسترده فعالیت سامانه بارشی بیشتر می‌شود و به‌جز جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب، سایر مناطق کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: از بعد ازظهر روز شنبه (۲۳ اسفند) با حرکت شرق‌سوی سامانه بارشی از شدت فعالیت آن در نواحی غربی کشور کاسته و فعالیت آن به محدود سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه این سامانه بارشی در اواخر وقت روز شنبه (۲۳ اسفند) از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود، اظهارکرد: طی روز یکشنبه (۲۴ اسفند) برای بیشتر نقاط کشور جوی پایدار و آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: با ورود سامانه بارشی از فردا (۲۱ اسفند) در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب کشور وزش باد شدید خواهیم داشت و طی روز جمعه (۲۲ اسفند) با گسترش سامانه در کشور، سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد، کولاک برف در ارتفاعات و کاهش دید افقی را به‌دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه طی روز شنبه (۲۳ اسفند) برای نواحی جنوبی و نیمه شرقی کشور افزایش سرعت وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود، گفت: از فردا تا شنبه (۲۰ تا ۲۳ اسفند) با عبور سامانه بارشی، در بیشتر مناطق کشور کاهش محسوس دما را خواهیم داشت و از بعد ازظهر روز یکشنبه (۲۴ اسفند) روند افزایش دما آغاز خواهد شد.

ضیاییان با بیان اینکه دریای خزر از بعد ازظهر فردا (۲۱ اسفند) تا اوایل وقت روز شنبه (۲۳ اسفند) مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: طی سه روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۱ اسفند) ابری، در بعضی ساعات وزش باد همراه با بارش باران و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۲ اسفند) نیز ابری همراه با بارش باران و مه رقیق، گاهی وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق و با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.