بارش‌های ایران در آینده به صورت رگبار و سیل خواهد بود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بارش‌های ایران در آینده به صورت رگبار و سیل خواهد بود یک متخصص آب‌وهواشناسی گفت: طبق آمارها در آینده میانگین بارشی ایران کاهش می‌یابد اما فرین‌های آن افزایش می‌یابد؛ به این معنا که بارش‌ها اغلب به صورت رگبار و سیل خواهند بود که مضراتی به همراه دارند

دکتر زرین در نشست تخصصی «تغییر اقلیم، منابع آب و امنیت غذایی» که در سالن شورای دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ما در دنیا با افزایش دما روبه‌رو هستیم و اکثر مدل‌های آب ‌و هواشناسی بر صحت این مطلب توافق دارند که زمین دچار تغییر اقلیم شده است و افزایش دما و گرمایش جهانی رخ داده است.

زرین ادامه داد: طبق فرآیند چرخه‌ آب، دمای بالا موجب افزایش تعرق و تبخیر می‌شود که به معنای آب در دسترس کمتر برای جریان‌های آب سطحی و آب کمتر برای سایر سفره‌های آب زیرزمینی است. با افزایش دما پهنه‌های برفی و یخچال‌ها به سرعت ذوب می‌شوند که این موضوع در دراز مدت آسیب‌زا است و ما آب ذخیره کمتری را خواهیم داشت. از جمله این آسیب‌ها می‌توان به بالا آمدن سطح آب دریا و بارش‌های رگباری که نتیجه‌ای جز سیل ندارند، نام برد.

به گزارش ایسنا، این متخصص آب و هواشناسی تاکید کرد: ایران در منطقه خاورمیانه دچار تنش آبی است و با وجود اینکه دچار مشکلات آبی است، نرخ برداشت آب در ایران با توجه به آب اندک در دسترس آن منطقی نیست. نرخ برداشت آب ایران در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بسیار بالا بوده است.زرین اظهار کرد: تغییرات اقلیمی جهانی هستند و در مقیاس کره‌ زمین رخ می‌دهند اما تاثیراتی که می‌گذارند منطقه‌ای و محلی است. ایران در منطقه خاورمیانه روند کاهشی ذخایر آب را تجربه می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایشالله بیشتر هم بیاد ما یه چیزی داریم به اسم ستااااد بحران که اگه مشکلی پیش بیاد اول اون سکته میزنه😁😁😁

رحم نمی کنم دوباره به شما

تهرانِ ایران ما را که امروز آلودگی هوا ناک اوت کرد!!!

هرچه باشد رحمت خداست اما باید ساختمان سازی های ما از بنیاد تغییر کند. اگر امسال بارشهای سیل آسا نیامده بود، در برابر تحریم ها بدبخت بودیم. رحمت خدا بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش ترامپ به تجمع شب گذشته در مقابل کنسولگری ایران در کربلادونالد ترامپ در واکنش به وضعیت ناآرامی که شب گذشته توسط برخی نیروهای آشوبگر برای کنسول‌گری ایران در کربلا پیش‌آمد، دو ویدیو که در صفحه‌های توییتری شبکه ایران‌ اینترنشنال و پایگاه خبری عرب‌نیوز منتشر شده بود را بازنشر کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران در چهارمین گام کاهش تعهدات هسته‌ای: در فردو به سانتریفیوژها گاز تزریق می‌کنیمحسن روحانی اعلام کرد که امروز این دستور را به سازمان انرژی اتمی خواهد داد و افزود: «ممکن است آن‌ها سر و صدا کنند که چرا در فردو اینکار را می‌کنید و حساسیت آنها را می‌دانیم ولی هروقت به تعهداتشان عمل کردند تزریق گاز را قطع خواهیم کرد.» RQjEHLzkJRUZwSg
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش ترامپ به راه‌اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته در ایرانواکنش ترامپ به راه‌اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته در ایران: ما در حال بررسی این موضوع هستیم، ببینیم چه می‌شود آقای ترامپ امام ره قبلا جواب شماها را داده ولی خودتان را بخواب زدید. امریکا هیچ غلطی نمکند. کل جمله هایی که بلده از ده بیستا تجاوز نمیکنه ببینیم چی میشه ولی خوبه که جنگجو نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

الخلیج الیوم: عاملان تعرض به کنسولگری ایران در کربلا عناصر 'الصرخی' هستندپایگاه خبری الخلیج الیوم: *عاملان تعرض به کنسولگری ایران در کربلا از پیروان'محمود الصرخی' هستند *این افراد از منطقه‌ای به نام 'طویریج' به کربلا منتقل شده‌اند *تعداد افرادی که به کنسولگری ایران تعرض کردند تقریبا ۳۰۰ نفر است MJMotebaheri
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: ایران به تعهد خود در قبال برجام پایبند بماند | DW | 04.11.2019رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از راه‌اندازی یک زنجیره ۳۰ تایی سانتریفیوژهای IR6 خبر داد. اتحادیه اروپا در واکنش به این اقدام جمهوری اسلامی را فرا خواند که به تعهدات خود در قبال برجام پایبند بماند. مگر آمریکا و اروپا به مفاد توافق و تعهدات برجامی خود عمل کردن؟ درخواست اجرای تعهدات یکطرفه از ایران وقاحت و بی شرمی است. hsr بعله، ايران به تمام تعهدات خود عمل كند و شماها هيچكدام از تعهدات خودرا عمل نكنيد ؟؟ كدام عاقلى به اين شروط ان در ميدهد ؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمله به کنسولگری و سفارت ایران؛ تیم ملی ده روز دیگر در بصره
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »