ایکائو: ایران برای پایان تحقیقات سرنگونی هواپیمای اوکراینی دو ماه وقت دارد | DW | 07.11.2020

17/08/1399 12:52 ب.ظ

سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی از ایران خواست تحقیقات درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی را تسریع کند. شورای ایکائو اعلام کرد تهران برای گزارش نهایی فقط دو ماه وقت دارد. نتیجه مذاکرات تهران و کی‌یف مشخص نیست.

سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی از ایران خواست تحقیقات درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی را تسریع کند. شورای ایکائو اعلام کرد تهران برای گزارش نهایی فقط دو ماه وقت دارد. نتیجه مذاکرات تهران و کی‌یف مشخص نیست. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید شورای ایکائو در این بیانیه تاکید کرده است که تحقیقات ایران باید طبق استانداردهای بین‌المللی تا ۱۲ ماه پس از بروز حادثه به پایان برسد.

طبق مهلتی که ایکائو به ایران داده تحقیقات این کشور باید تا هشتم ژانویه ۲۰۲۱ پایان یابد.

رئیس شورای ایكائو گفته است تا کنون چند بار با ایران نشست داشته و از مقامات این کشور خواسته است تحقیقات در مورد سرنگونی هواپیمای اوکراینی را تسریع كنند. ایکائو یک نهاد تخصصی وابسته به سازمان ملل است. در سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط موشک زمین به هوا سپاه پاسداران ۱۷۶ نفر کشته شدند.

آخرین دور مذاکرات ایران و اوکراین در باره پرونده سرنگونی این هواپیما، دو هفته قبل در تهران برگزار شد و سه روز طول کشید. هدف نهایی مذاکرات ایران و اوکراین مشخص شدن ترتیب وقوع اتفاقاتی است که منجر به ساقط شدن هواپیمای مسافربری شده و نیز مبلغ غرامتی که ایران باید پرداخت کند. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید اخیرا خانواده‌های قربانیان پرواز اوکراین در شهرهای مختلف جهان از جمله ونکوور، تورنتو، اوتاوا، مونترال، واشنگتن دی‌سی، لندن و فرانکفورت به صورت آنلاین گردهم آمدند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اسرائیل: ایران برای تولید مواد لازم برای سلاح هسته‌ای به شش ماه زمان نیاز داردوزیر انرژی اسرائیل روز سه‌شنبه ۲ فوریه (۱۴ بهمن) گفت که ایران برای تولید مواد شکاف‌پذیر مورد نیاز برای یک سلاح هسته‌ای حدود شش ماه زمان نیاز دارد. این در حالی است که روز گذشته آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا این زمان را تنها چند هفته عنوان کرده بود. خوب حمله کنید اگر خود را قوم برتر پیش خدا میدانید همه این محاسبات و زمانبندی هایی که الان برآورد می شود از قبل هم مشخص بود راه حل؟ آیا با برجام این متوقف می شود؟ چه تضمینی وجود دارد که در برجام مجدد این زمانبندی کم نشود سوال: اگر روزی آخوندا اولین آزمایش هسته ای خود را انجام دهند چه راه حلی برای کنترل بعدی دارید؟ کره شمالی دوم سلاح اتم اگر بد بود امریکا هم بمب اتم های خود را نابود میکرد وهروز به بهانه ایران زیردریائی وبی ۵۲ های خود را که مجهز به بمب اتم است به رخ دنیا نمی کشید کشوری که شهرهای ژاپن را نابود کرد

نامه‌ کارزار 'اتحاد برای نوید' به کمیته المپیک برای تعلیق ورزش ایران | DW | 18.03.2021در نامه‌ای که از سوی ۱۰ ورزشکار ایرانی امضا شده‌، موارد و مدارک 'تبعیض‌های جنسیتی و مذهبی' مسئولان ورزشی به IOC ارائه شده است. کارزار 'اتحاد برای نوید' از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته که ورزش ایران را تعلیق کند.

واکنش در ایران به صحبت‌های مهدی تاج؛ فرافکنی علیه ایران، تملق برای شیخ سلیمان

بلینکن: برای تصمیم‌گیری توپ در زمین ایران است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimوزیر خارجه آمریکا: برای تصمیم‌گیری توپ در زمین ایران است در خصوص مذاکرات هسته‌ای با ایران ما به صراحت اعلام کرده‌ایم که مسیر دیپلماسی باز است JCPOA ظریف کجاست .حسن پیام برات فرستاد که بدو برو بگو غلط کردیم هنوز نصف ایران ویران نشده .ماموریت کامل میشود قربان فقط کاری به پسرم نداشته باشید . برجام + FATF=فاتحه ایران

پروژه مشترک ایران و کوبا برای آزمایش واکسن کرونا در ایران | DW | 09.01.2021مقامات کوبا می‌گویند توافق‌نامه همکاری برای آزمایش و تولید واکسن کرونا با ایران امضا کرده‌اند. قرار است فن‌آوری واکسن کوبایی به ایران انتقال یابد، مشروط به این که کوبایی‌ها مرحله سوم آزمایش انسانی را در ایران انجام دهند. فقط روند انتقالش مثل اون سانتریفیوژ های آلوده نباشه خوبه! مردم ایران موش آزمایشگاهی

شورای ایکائو روز جمعه ۱۶ آبان (۶ نوامبر) در بیانیه‌ای از ایران خواست تحقیقات در مورد حادثه سرنگونی پرواز PS752 هواپیمایی بین‌المللی اوكراین در هشتم ژانویه ۲۰۲۰ را تسریع كند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

شورای ایکائو در این بیانیه تاکید کرده است که تحقیقات ایران باید طبق استانداردهای بین‌المللی تا ۱۲ ماه پس از بروز حادثه به پایان برسد. طبق مهلتی که ایکائو به ایران داده تحقیقات این کشور باید تا هشتم ژانویه ۲۰۲۱ پایان یابد.

رئیس شورای ایكائو گفته است تا کنون چند بار با ایران نشست داشته و از مقامات این کشور خواسته است تحقیقات در مورد سرنگونی هواپیمای اوکراینی را تسریع كنند.

ایکائو یک نهاد تخصصی وابسته به سازمان ملل است.

در سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط موشک زمین به هوا سپاه پاسداران ۱۷۶ نفر کشته شدند.

آخرین دور مذاکرات ایران و اوکراین در باره پرونده سرنگونی این هواپیما، دو هفته قبل در تهران برگزار شد و سه روز طول کشید. هدف نهایی مذاکرات ایران و اوکراین مشخص شدن ترتیب وقوع اتفاقاتی است که منجر به ساقط شدن هواپیمای مسافربری شده و نیز مبلغ غرامتی که ایران باید پرداخت کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

اخیرا خانواده‌های قربانیان پرواز اوکراین در شهرهای مختلف جهان از جمله ونکوور، تورنتو، اوتاوا، مونترال، واشنگتن دی‌سی، لندن و فرانکفورت به صورت آنلاین گردهم آمدند.

خواست این خانواده‌ها از جمله"محکومیت جنایت جمهوری اسلامی ایران در سازمان ایکائو" و"ارائه نقشه راه کشورهای ذینفع برای رسیدن به حقیقت و عدالت" است.

مقامات دولتی و نظامی جمهوری اسلامی تا سه روز پس از این سانحه، علت سقوط هواپیما را نقص فنی اعلام کردند. تنها زمانی که شواهد مبنی بر شلیک موشک

قابل انکار نبود،

، به این مسئله اذعان کردند.

در همین زمینه: