ایشینگر: تحولاتی مثبت در مناقشه میان آمریکا و ایران دیده می‌شود | DW | 25.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ از تحول و تحرک مثبت دیپلماتیک در مناقشه میان ایران و آمریکا سخن گفته است. ولفگانگ ایشینگر می‌گوید، آمریکا پی برده که راه جلوگیری از جنگ تنها از مسیر چندجانبه‌گرایی می‌گذرد.

ولفگانگ ایشینگر، سفیر پیشین آلمان در واشنگتن از مشاهده"تحولاتی مثبت" در مناقشه میان آمریکا و ایران سخن می‌گوید. ایشینگر که ریاست کنفرانس امنیتی مونیخ را نیز بر عهده دارد، در گفت‌وگویی با رادیوی آلمانی زبان"دویچلندفونک"، از"جنبشی مطابق با دیپلماسی" در مناقشه میان ایران و آمریکا سخن گفته است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه بازگشت روحانی به تهران، بدون دیدار با ترامپ را"فرصت و موقعیتی از دست رفته" نامیده است. مکرون در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل، در دیدارهایی جداگانه با رؤسای جمهور دو کشور گفت‌وگو کرد.آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز در دیدارهایی جداگانه با روسای جمهوری ایران و آمریکا گفت‌وگو کرد. نتیجه‌گیری صدراعظم آلمان از گفت‌وگو با حسن روحانی که پس از دیدار مرکل و ترامپ صورت می‌گرفت، این بود:"بهتر این است که ترامپ و روحانی مستقیما با هم صحبت کنند".

خواست ایران اما لغو همه تحریم‌ها پیش از گفت‌وگوی مستقیم با آمریکاست. حسن روحانی روز سه‌شنبه در گفت‌گویی با شبکه"فاکس نیوز"،"اعتمادسازی" توسط آمریکا را شرط دیدار احتمالی میان دو کشور دانست. روحانی گفت، اگر دولت ایالات متحده خواستار گفت‌وگوست، باید شرایط لازم برای این دیدار را فراهم کند.روحانی همچنین هرگونه دست داشتن ایران در حمله به تأسیسات نفتی عربستان را رد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

البته که این قبیل تحولات رو به جز فعالان و رسانه های چپگرای اروپایی کس دیگه ای احساس نمی کنه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لغو تحریم‌ها پیش از مذاکره ایران و آمریکا انتظاری دور از واقعیت استمرکل: لغو تحریم‌ها پیش از مذاکره ایران و آمریکا انتظاری دور از واقعیت است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ماکرون: رهبران ایران و آمریکا فرصت مذاکره در نیویورک را از دست ندهندماکرون پیش از ترک نیویورک: «باید ازاین فرصت که دو طرف اینجا هستند، استفاده کرد زیرا من فکر می کنم بهترین راه برای آغاز مذاکرات انجام یک ملاقات و بحثی صریح بین دو طرف اصلی است.» مکرون خاعن هم استادش 🤔👍 ظریف ماله کش اعظم بوده و حسن کلید دزد فاسد تروریست بی خرد احمق خاعن 👎👎👎👎👎👎 خيلي اشتباه كرده مكرون ايشون وكيل_ملت نيست رهبر ایران نیویورک نیست،تو پاستور پای منقله.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در رسانه‌های آمریکا؛ ایران چه طور برنده جنگ شبیه‌سازی شده با آمریکا شد؟ماجرای گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین بر سر تحقیقات از جو بایدن و پسرش در چند روز گذشته داغ‌تر شد تا عصر سه‌شنبه با آغاز تحقیقات رسمی استیضاح رئیس جمهوری آمریکا اوج گرفت و به همین نسبت رسانه‌های آمریکا کانون توجه خود را از ایران و حملات آرامکو به سوی این ماجرای جنجالی تغییر داده‌اند. با این حال، همچنان بسیاری از تحلیل‌گران و ناظران مسایل خاورمیانه همچنان مشغول رمزگشایی از تحولات بعد از این حملات هستند با نیم نگاهی به پیامدهای مجاورت فیزیکی دونالد ترامپ و حسن روحانی در یک ساختمان؛ مقر سازمان ملل متحد. ایران درهمه جا حتی در فضای مجازی هم پیروز میشود.ما اینیم با اون دمپایی و ۹ فالوئر حتما هم. 😃 کار نفوذی ایران بوده 😁
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مرکل: شرط ایران برای برچیده شدن تحریم‌ها پیش از مذاکره با آمریکا واقع‌بینانه نیستمرکل: شرط ایران برای برچیده شدن تحریم‌ها پیش از مذاکره با آمریکا واقع‌بینانه نیست خانم مرکل توضیح داد: «از گفت و گو میان ایران و آمریکا استقبال می‌کنم؛ اما این که همه تحریم‌ها اول برداشته شوند و بعد گفت و گو صورت بگیرد، عملی نیست.» خوب پس همين مسيررو بريدجلو تا ببينيم چي ميشه مذاكره و گتفگو با شما هيچ اثر مثبتي براي مردم ايران نداشته اول تغییر هویت تشگیلات و تسلیم حکومت فرقه فارسیسم و تغییر سیستم جاهلیت حکومتی و تغییر و حذف علوم شئونیزم پان فارسی و به رسمیت شناختن علوم طبیعی خردمندانه ی حضوریکتائی ملتهای موسسان ایران ایرانیان و تشگیل تشگیلات و حکومت موقت حقیقی ایرانیان، بعد لغو تحریمها... مرکل با ترامپ دوتاشون غلط کردند :))
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا از تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه استقبال کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

لاوروف: آمریکا به شماری از دیپلمات‌های روسیه ویزا نداده استسرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه از امتناع آمریکا نسبت به صدور ویزا برای تعدادی از اعضاء هیات دیپلماتیک این کشور که عازم نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بودند، خبر داد. دمش گرم خوب کاری کرده آمریکا خود را بی اعتبار کند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »