ایران و اروپا؛ پس‌لرزه‌های دیپلماتیک یک اعدام

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایران و اروپا؛ پس‌لرزه‌های دیپلماتیک یک اعدام این گفت‌وگو را بخوانید 🔽

اعدام نوید افکاری، ورزشکار معترض ایرانی در روز ۲۲ شهریور، رابطه ایران و اتحادیه اروپا را گرفتار تنشی کرد که منجر به لغو سفر جواد ظریف، وزیر خارجه ایران به کشورهای اروپایی شد.

وزارت خارجه ایران نیز روز دوشنبه با احضار سفیر آلمان در تهران، «اقدام خارج از عرف دیپلماتیک سفارت آلمان» در تهران را به منزله «دخالت در امور داخلی» ایران دانست و آن‌را به شدت محکوم کرد.، در صفحه رسمی توییتر خود بیانیه بربل کوفلر، کمیسر حقوق بشر دولت آلمان را در اعتراض به اعدام نوید افکاری بازنشر کرده بود که «خاموش کردن صداهای مخالف» از طریق «نادیده گرفتن حقوق اساسی» را ناپذیرفتنی قلمداد کرده بود.

آقای ذاکریان در پاسخ به این سوال که آیا در تحلیل شما استقلال قوه قضاییه بیش از حد جدی گرفته نشده، می‌گوید: «من ارزیابی نمی‌کنم که قوه قضاییه عملا چقدر مستقل است. من گفتم قانونا قوه قضاییه در ایران مستقل است. اگر درباره میزان استقلال عملی قوه قضاییه ارزیابی خاصی داشته باشم، بعدا باید در برابر کسانی که ممکن است از ارزیابی من متضرر شده باشند، پاسخگو باشم! از لحاظ قانونی قوه قضاییه مستقل است و تصمیماتش را نمی‌توان به حساب جناح‌های سیاسی گذاشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه واکنش‌ها به اعدام جنجالی؛ آیا عدالت در پرونده نوید افکاری اجرا شده؟ - BBC News فارسیبا گذشت حدود یک هفته از اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی، اعتراضات در داخل و خارج ایران به این اقدام حکومت جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: پرزیدنت ترامپ به جای دادن پول به ایران، متحدانمان را در منطقه تقویت کرد🔺سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: پرزیدنت ترامپ به جای دادن پول به ایران متحدانمان را در منطقه تقویت کرد مورگان اورتگاس گفت پرزیدنت ترامپ به جای دادن میلیاردها دلار به رژیم ایران، متحدانمان در خلیج فارس و اسرائیل را تقویت کرد و اقدامات قاطعی جهت برقراری صلح کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گروهی از ایرانی-آمریکایی‌ها از شورای روابط خارجی خواستند نشست با جواد ظریف را لغو کند🔺گروهی از ایرانی-آمریکایی‌ها از شورای روابط خارجی خواستند نشست با جواد ظریف را لغو کند ⚡️در نامه به رئیس این اندیشکده آمریکایی آمده است: شرکت جواد_ظریف بی‌احترامی به بهیه نامجو، مادر نوید_افکاری است که از آخرین دیدار با پسرش محروم شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شرکت «اپل» از سری جدید ساعت‌های هوشمند خود رونمایی کرد؛ اپل واچ ۶ چه ویژگی‌هایی داردشرکت «اپل» از سری جدید ساعت‌های هوشمند خود رونمایی کرد؛ اپل واچ ۶ چه ویژگی‌هایی دارد این ششمین نسل از ساعت‌های هوشمند «اپل واچ» است که از فناوری پیشرفته‌ای بهره می‌گیرد و نسبت به مدل‌های گذشته قابلیت‌های بیشتری دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا چند شرکت و فرد مرتبط با حزب الله لبنان را تحریم کرد؛ مایک پمپئو: حزب الله در فساد و فریب مردم لبنان نقش داردآمریکا چند شرکت و فرد مرتبط با حزب الله لبنان را تحریم کرد؛ مایک پمپئو: حزب_الله در فساد و فریب مردم لبنان نقش دارد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفر معاون وزیر خارجه آمریکا به تایوان و دیدار سفیر ایالات متحده در سازمان ملل با یک مقام تایوانیسفر معاون وزیر خارجه آمریکا به تایوان و دیدار سفیر ایالات متحده در سازمان ملل با یک مقام تایوانی به گزارش آسوشیتدپرس، خانم کرفت گفت که دیدار او با آقای لی نخستین دیدار میان یک مقام بلندپایه تایوانی با یک سفیر ایالات متحده در سازمان ملل بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »