سازمان ملل, نمایندگی ایران در سازمان ملل, تحرکات نظامی آمریکا, هشدار

سازمان ملل, نمایندگی ایران در سازمان ملل

ایران به آمریکا در مورد 'ماجراجویی نظامی' هشدار داد | DW | 01.01.2021

ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با اشاره به تحرکات نظامی آمریکا در منطقه هشدار داد که این اقدامات تنش‌ را دوچندان خواهد کرد و مسئولیت پیامدهای آن نیز بر 'عهده آمریکا' خواهد بود.

01/01/2021 12:59:00 ب.ظ

ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با اشاره به تحرکات نظامی آمریکا در منطقه هشدار داد که این اقدامات تنش‌ را دوچندان خواهد کرد و مسئولیت پیامدهای آن نیز بر 'عهده آمریکا' خواهد بود.

ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با اشاره به تحرکات نظامی آمریکا در منطقه هشدار داد که این اقدامات تنش‌ را دوچندان خواهد کرد و مسئولیت پیامدهای آن نیز بر 'عهده آمریکا' خواهد بود.

ایران به آمریکا در مورد"ماجراجویی نظامی" هشدار دادایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با اشاره به تحرکات نظامی آمریکا در منطقه هشدار داد که این اقدامات تنش‌ را دوچندان خواهد کرد و مسئولیت پیامدهای آن نیز بر"عهده آمریکا" خواهد بود.

واکنش آمریکا به اعتراضات ایران: خشونت علیه معترضان را محکوم می‌کنیم و کندی اینترنت را زیرنظر داریم واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبان ویدیو؛ سیل و تگرگ در ایتالیا به ده‌ها خودروی سواری خسارت زد

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و رئیس شورای امنیت در مورد عواقب افزایش تحرکات نظامی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان هشدار داد.به گزارش ایسنا، نمایندگی ایران در این نامه با اشاره به پرواز بمب‌افکن‌های دوربرد و راهبری آمریکا در روزهای اخیر بر فراز خلیج فارس و اعزام سلا‌ح‌های پیشرفته و بسیار پیچیده به این منطقه اعلام کرد، این اقدامات"محیط امنیتی پیشاپیش پرتنش این منطقه بسیار حساس را وخیم‌تر ساخته است."

روز چهارشنبه ۱۰ دی‌ماه دو فروند بمب‌افکن غول‌پیکر آمریکایی که قابلیت حمل سلاح هسته‌ای دارند از پایگاهی در داکوتای شمالی به پرواز درآمدند و پس از گشت زدن بر فراز خلیج فارس به پایگاه خود بازگشتند.این دومین پرواز بمب‌افکن‌های استراتژیک"بی۵۲" نیروی هوایی ارتش ایالات متحده بر فراز خلیج فارس در یک ماه اخیر بود. پرواز قبلی حدود سه هفته پیش از این پرواز انجام شده بود. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدنمایندگی ایران افزوده است: «به موازات این تحرکات مقامات آمریکا نیز کماکان به ارائه اطلاعات جعلی، ایراد اتهامات بی‌اساس و بیانات تهدیدکننده و تحریک‌آمیز علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه داده‌اند.»در چند هفته اخیر با نزدیک شدن به سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی‌، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران تنش میان آمریکا و ایران بالا گرفت. سلیمانی سوم ژانویه سال گذشته در حمله پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

حمله به سفارت آمریکا در بغداد در ۲۰ دسامبر نیز بر تنش‌ها افزود و آمریکا به ایران هشدار داد، اگر در پی واکنشی انتقام‌جویانه است ایالات متحده نیز آماده پاسخگویی است.با این حال در آخرین تحولات آمریکا ناو هواپیمابر"یو‌اس‌اس نیمیتز" خود را از منطقه خارج کرده تا از تنش‌ها بکاهد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدایران در نامه خود اقدامات نظامی اخیر آمریکا در منطقه را"ستیزه‌جویانه" خوانده و نوشته است: «این اقدامات جنگ‌طلبانه اگر کنترل نشود می‌تواند تنش را به سطح هشداردهنده‌ای افزایش دهد و بدیهی است که مسئولیت کامل تمام عواقب آن نیز بر عهده آمریکا خواهد بود.»

نمایندگی ایران در سازمان ملل با تأکید بر این که"جمهوری اسلامی ایران به دنبال درگیری نیست" یادآور شده که با این حال این کشور از"توانایی و عزم قاطع برای حفاظت از مردم خویش، دفاع از امنیت، حاکمیت، تمامیت ارضی و منافع حیاتی خود برخوردار است." headtopics.com

دادستانی آلمان پزشک سوری را به جنایت علیه بشریت متهم کرد؛ تلاش برای عقیم کردن زندانیان یکی از اتهامات او چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟ پلیس اصفهان می‌گوید به زنان گواهینامه موتورسیکلت نمی‌دهد؛ کانون مدافعان حقوق بشر واکنش نشان داد

ایران از شورای امنیت خواسته است تا"آمریکا را وادار سازد به اصول و قواعد حقوق بین‌الملل پایبند باشد و این اقدامات غیرقانونی خود را متوقف کند."مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهانگران‌ترین ناو هواپیمابر تاریخ"یو اس اس جرالد فورد" با هزینه ساخت ۱۳ میلیارد دلار گران‌ترین ناو هواپیمابر تاریخ آمریکا است. در شرایط عادی ۱۶۰ پرواز و در شرایط جنگی روزی ۲۲۰ پرواز از عرشه این ناو امکان‌پذیر است. ۹۰ نوع مختلف هواپیمای جنگی مانند اف ۳۵ در دل این ناو جای گرفته‌اند.

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهانزیر دریایی"بلگورود"این زیردریایی عظیم روسی با ۱۸۴ متر طول و ۳۰ هزار تن وزن توسط دو راکتور اتمی با قدرت هر کدام یکصد هزار اسب بخار حرکت می‌کند. این زیر دریایی تهاجمی نیست و بیشتر در نقش کشتی مادر عمل می‌کند که می‌تواند به عنوان پایگاه زیردریایی‌های کوچک‌تر و بدون سرنشین مورد استفاده قرار گیرد. از این زیردریایی همچنین برای پرتاب ۶ اژدر موسوم به اژدر آخر الزمان"تورپدو – پوزیدون" استفاده می‌شود.

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهان"یو اس اس زاموالت"ناوشکن رادار گریز"زاموالت" با ۲۰۰ متر طول و ۱۵ هزار تن وزن به انبوهی از سلاح‌های هدایت شونده مسلح است. بر روی عرشه این ناوشکن بسیار گران امکان استقرار هلی‌کوپتر و پهپاد نیز وجود دارد.مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهان

"دریدنوت ۲۰۵۰"نیروی دریای بریتانیا در حال ساخت"دریدنوت ۲۰۵۰" است. این کشتی سوپر مدرن که بخش‌های زیادی از کار آن به صورت خودکار انجام می‌شود نیاز به تنها ۵۰ نفر خدمه دارد. برجک دریدنوت ۲۰۵۰ به سلاح لیزی مسلح است که می‌تواند در بالای کشتی به پرواز درآمده و بسوی اهداف مختلف تیراندازی کند. این کشتی همچنین به پهپاد نیز مسلح است. headtopics.com

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهانزیردریایی یاقوت (Saphir)این زیردریایی ساخت فرانسه یکی از کوچک‌ترین و در عین حال کامل‌ترین زیردریایی‌های اتمی جهان در رده"روبیس" است. این زیردریایی در سال ۲۰۱۵ موفق شد در یکی‌ از مانورهای ناتو یک ناو هواپیمابر آمریکا را"نابود" کند. خبر این تمرین موفقیت‌آمیز البته به سرعت حذف شد.

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهاناسب کاری نیروی دریایی آمریکا"آرلی برک" (Arleigh Burke)، بهترین، قدرتمندترین و پرتعدادترین ناوشکن در خدمت است. نیروی دریایی آمریکا ۶۴ فروند از این ناوشکن‌ها را در خدمت دارد. آرلی برک در سال ۱۹۹۱ وارد خدمت نیروی دریایی آمریکا شد و امروزه در نقش‌های دفاع هوایی و موشکی، ضد سطح، ضد زیردریایی و حمله زمینی به کار گرفته می‌شود.

شماتت دولت روحانی در آخرین دیدار رسمی از سوی خامنه‌ای؛ تکرار بی‌اعتمادی به غرب آمریکا سرکوب معترضان ایرانی را محکوم کرد و خواستار دسترسی آزادانه آنان به اینترنت شد توضیح قوه قضائیه درباره بررسی مجدد پرونده محکومان آبان ۹۸

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهانناوچه‌های کلاس"اف ۱۲۵"ناوچه‌های آلمانی بادن ووتنمبرگ که به آن کلاس"اف ۱۲۵" نیز گفته می‌شود با ۱۵۰ متر طول و ۷ هزار تن وزن و ۱۲۰ نفر خدمه از قدرت مانور بسیار بالایی برخوردار است. این ناوچه دارای دفاع ضد موشکی"RIM-116" نیز هست.

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهان"آدمیرال گریگورویچ"ناوچه"آدمیرال گریگورویچ" نیروی دریایی روسیه کلاس"کریواک" است. اولین کشتی آن در سال ۲۰۱۳ به آب انداخته شد و در جنگ سوریه نیز از آن استفاده شده است. ناوچه آدمیرال گریگورویچ جزو برنامه صادراتی روسیه نیز هست و قرارداد فروش آن با هند نیز به امضا رسیده است.

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهانزیردریایی کلاس"اتک"زیردریایی کلاس"اتک" (Attack) یکی از قوی‌ترین زیردریایی‌های جهان است. استرالیا در سال‌های اخیر ۱۲ فروند آن را به ارزش ۳۰ میلیارد یورو از فرانسه خریداری کرده است.مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهان

هواپیما‌بر دوران"اتحاد جماهیر شوروی"ناو هواپیمابر"آدمیرال کوزنتسوف" تنها ناو هواپیمابر روسیه است که از دوران اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده است. هواپیماهی"سوخو ۳۳"،"میگ ۲۹" و هلی‌کوپتر"Ka-52K" در دل آن در انتظار عملیات هستند. این ناو اخیرا کاملا تعمیر و نوسازی شده است.

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهانناو شکن یک میلیارد یوروییقیمت هر فروند ناو شکن تیپ ۴۵ متعلق به نیروی دریایی بریتانیا یک میلیارد یورو است. یکی از مشکلات اساسی این ناوشکن مربوط به از کار افتادن موتورهای آن است. توربین‌های گازی ساخت کارخانه رولز رویس با هوای مناطق گرم مشکل دارند.

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهانناو هواپیمابر و توپ الکترومغناطیسیناو هواپیمابر"تایپ ۰۰۱ای" یک ناو هواپیمابر چینی است که در ۲۶ آوریل ۲۰۱۷ برای نیروی دریایی ارتش چین راه اندازی شد. این دومین ناو هواپیمابر این کشور پس از اتمام ناو هواپیمابر"لیائونینگ" است. چینی‌ها سال ۲۰۱۱ به تکنولوژی توپ الکترومغناطیسی که نیاز به انرژی برق زیادی دارد نیز دست یافته‌اند و سال ۲۰۱۴ آزمایش کردند. این سلاح سال ۲۰۱۷ بر روی یک کشتی نصب شد.

مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهاننسل جدید زیردریایی‌های چینیچینی‌ها اعلام کرده‌اند که به زودی نسل جدیدی از زیردریایی‌های خود را روانه‌ها دریاها خواهند کرد. گفته می‌شود این زیردریایی‌ها"بدون سر و صدا" حرکت می‌کنند و موتورهای آن که انقلابی در دنیای زیر دریایی محسوب می‌شوند اخیرا این زیردریایی‌ها آزمایش شده‌اند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

ترامپ سگ هار شکست خورده رئیس جمهور تک دوره ای ميبينم كه جمهوري اسلامي خايه فنگ شده شما حروم زاده ها تاکی میخواید نام ایران رو با اسم این رژیم بیارید؟ چرا کمی از جنایات جمهوری کثیف اسلامی نمینویسی جناب DW مستقل و آزاد. !!!!!!!!!! اینا ایران نیستند‼️🤨 کسانی که ایران را نابود کردند، ایرانی نیستند و به نام خودشون غلط زیادی میکنند‼️🤨 رژیم خبیث و دست اندرکارانش دشمنان ایرانند‼️ یادتون نره‼️🤨

گوساله ایران نه ، جمهوری اسلامی اون که دنبال ماجراجویی و موشک پرونی و نابود کردن کشورها و تروریست پروریه جمهوریه اسلامیه ، نه آمریکا آمریکا باعث شد ظریف و دیگرا برینن بخودشون و دیگه شاخ نشن برای دیگران