ایران: اطلاعات مربوط به تولید اورانیوم فلزی در مهلت تعیین شده به آژانس ارائه می‌شود

19/01/2021 11:59:00 ق.ظ

#ایران: اطلاعات مربوط به تولید #اورانیوم فلزی در #مهلت تعیین شده به #آژانس ارائه می‌شود

اورانیوم, مهلت

ایران: اطلاعات مربوط به تولید اورانیوم فلزی در مهلت تعیین شده به آژانس ارائه می‌شود

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که پرسشنامه اطلاعات طراحی کارخانه اورانیوم فلزی اصفهان در مهلت تعیین شده به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

19.01.2021استانبول/خبرگزاری آناتولیسعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به خبرنگاران درباره تلاش کشورش برای تولید اورانیوم فلزی و بیانیه اخیر آلمان، فرانسه و انگلستان در اعتراض به این موضوع، گفت: پرسشنامه اطلاعات طراحی کارخانه اورانیوم فلزی اصفهان در مهلت تعیین شده به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ایران، خطیب‌زاده در اینباره اظهار داشت: پرسشنامه اطلاعات طراحی کارخانه اورانیوم فلزی اصفهان هنوز به آژانس ارائه نشده و این اقدام، پس از انجام تمهیدات لازم و در مهلت تعیین شده در قانون انجام خواهد شد.سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به انتقاد کشورهای اروپایی نیز تصریح کرد: اورانیوم فلزی کاربردهای صلح آمیز نیز دارد و هم اکنون برخی کشورها از سوخت مبتنی بر اورانیوم فلزی برای رآکتورهای خود استفاده می‌کنند و این موضوع، منافاتی نیز با معاهده عدم اشاعه و تعهدات پادمانی کشورها ندارد. ضمن آنکه این فناوری برای ایران که باید نیازهای بیماران خود به رادیوداروها را با بهترین کیفیت تهیه کند، یک الزام است و کاملا از جنبه‌های بشردوستانه و صلح آمیز برخوردار می‌باشد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

گوە خورد با نویسندە این تویت.

مکاتبات مربوط به 'درز' اطلاعات مخالفین چینی توسط سازمان ملل به پکن فاش شدمکاتبات مربوط به 'درز' اطلاعات مخالفین چینی توسط سازمان_ملل به پکن فاش شد اسناد و مدارکی که خبرگزاری آناتولی به آنها دست یافته، حاکی از ادامه مستمر درز اطلاعات مخالفان چینی توسط سازمان ملل متحد به مقامات پکن است. سازمان ملل و بهداشت جهانی کاملا در اختیار حزب کمونیست چین هستند و جانبداری این سازمانها(افراد قدرتمند) از چین و کشورهای دیکتاتوری بر کسی پوشیده نیست. بدتر که رسانه‌ها که اکثرا گرایش چپ آشکار دارند در مخفی ماندن جنایات چین و تختی سازمانهای جهانی نقشی مهم دارند.

عراق: به ایران درباره واکنش آمریکا نسبت به حمله به سفارتش هشدار دادیمفواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز دوشنبه 18 ژانویه در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون الحدث، گفت که آخرشم چشمشون کور شد !!! همتی و آخوندها دارند دلار میخرند تا تو قیمت بالا بفروشن.البته دلار را از خود بانک مرکزی با کد ملی کارتن خوابها میخرند و وقتی باز دلار را بالا بردند .به خود بانک مرکزی میفروشند و از جیب مردم دزدی میکنند.الان که دلار ۲۱هزار تومان است.تو بازار معروفه .به اینکه همتی خریدار شد. 😁😁😁😁😁 جمهوری اسلامی.تو شاخص سهام ۶۰۰ هزار خریدند.و دلار را کردند ۳۵ هزار تومان.ملت فقیر و طمعکار را خر کردند و تو شاخص ۲میلیون.به ملت احمق فروختند و آمدند بیرون.الان شاخص با دلار ۲۱تومان شده ۱میلیون تومان.جهانگیری و روحانی و آخوندی و خامنه و اراذل به ریش ملت میخندند.

رژه تیربار به دستان در بغداد؛ عراق و معضلی به نام شبه‌نظامیان وابسته به ایرانهمشونم ي پسوند الله دارن!گوه تو اين الله ربع خدا، دقیقا تا کجای خدا میشه کاشکی برای تنوع هم که شده یه بار از الله بکشن بیرون یه اسم دیگه بذارند رو خودشون.

سناتور شومر درخواست کرد دولت بایدن موارد گسترده مربوط به ایران را در گفت‌وگوها لحاظ کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سناتور شومر بیجا کرد! موضوع گفتگوها در وین 'بازگشت امریکا به قانون و برجام و جبران خسارات وارده به مردم ایران'است نه توافق جدید موشک های ایران و موضوع حقوق بشر به امریکا ربطی ندارد (چه امریکای دموکرات،چه امریکای جمهوری خواه) اگر موشک بد است چرا خود امریکا و دیگران موشک دارند؟! صدای چاک شومر هم در آورده😂😂😂

گزینه ریاست سازمان سیا: ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم دادگزینه ریاست سازمان سیا: ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد ویلیام برنز در صورت تایید سنا، به عنوان هشتمین رئيس سازمان اطلاعات مرکزی، جانشین جینا هسپل می‌شود که به عنوان نخستین زن، در دوران دونالد ترامپ رئيس سی‌آی‌ای شده بود

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که پرسشنامه اطلاعات طراحی کارخانه اورانیوم فلزی اصفهان در مهلت تعیین شده به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه خواهد شد.جهان مکاتبات مربوط به "درز" اطلاعات مخالفین چینی توسط سازمان ملل به پکن فاش شد اسناد و مدارکی که خبرگزاری آناتولی به آنها دست یافته، حاکی از ادامه مستمر درز اطلاعات مخالفان چینی توسط سازمان ملل متحد به مقامات پکن است.کشورش به ایران نسبت به واکنش آمریکا برای حمله به سفارت خود در بغداد هشدار دادیم.خیابان‌های مرکزی بغداد چند روز پیش شاهد رژه خودروهای سراپا مسلح یک گروه شبه‌نظامی بود که تیربار و آر.

19.01.01.2021 استانبول/خبرگزاری آناتولی سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به خبرنگاران درباره تلاش کشورش برای تولید اورانیوم فلزی و بیانیه اخیر آلمان، فرانسه و انگلستان در اعتراض به این موضوع، گفت: پرسشنامه اطلاعات طراحی کارخانه اورانیوم فلزی اصفهان در مهلت تعیین شده به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه خواهد شد. وزیر خارجه عراق افزود: « بغداد در تلاش است تا با هیئت‌های دیپلماتیک موضوع حفاظت و حمایت از آنها را فراهم کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ایران، خطیب‌زاده در اینباره اظهار داشت: پرسشنامه اطلاعات طراحی کارخانه اورانیوم فلزی اصفهان هنوز به آژانس ارائه نشده و این اقدام، پس از انجام تمهیدات لازم و در مهلت تعیین شده در قانون انجام خواهد شد. بر اساس برخی از مکاتبات الکترونیکی بین کارکنان کمیساریای عالی حقوق بشر، اطلاعیه‌های مطبوعاتی و مصاحبه‌های انجام شده؛ اسامی مخالفان چینی شرکت کننده در رویدادهای مختلف مانند کنفرانس‌ها، پنل‌ها و نشست‌های علنی که در گذشته از سوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر برگزار شده است، توسط این نهاد با مقامات پکن به اشتراک گذاشته‌ شده‌اند. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به انتقاد کشورهای اروپایی نیز تصریح کرد: اورانیوم فلزی کاربردهای صلح آمیز نیز دارد و هم اکنون برخی کشورها از سوخت مبتنی بر اورانیوم فلزی برای رآکتورهای خود استفاده می‌کنند و این موضوع، منافاتی نیز با معاهده عدم اشاعه و تعهدات پادمانی کشورها ندارد. *** شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی چند ماه بود که در خیابان‌های بغداد جولان نمی‌دادند.

ضمن آنکه این فناوری برای ایران که باید نیازهای بیماران خود به رادیوداروها را با بهترین کیفیت تهیه کند، یک الزام است و کاملا از جنبه‌های بشردوستانه و صلح آمیز برخوردار می‌باشد. - درز اطلاعات برای نخستین بار توسط کارمند سازمان ملل متحد مطرح شد اما رایلی، کارمند کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و وکیل حقوق بشر در یک پیام توئیتری با اشاره به این مسئله توجه افکاری عمومی را به این موضوع جلب کرد. او همچنین تاکید کرد که نیروهای عراق سخت در تلاش هستند تا این حملات را به کلی متوقف کنند. وی افزود: همانگونه که از سوی سازمان انرژی اتمی نیز اعلام شد، بهره برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی اصفهان مندرج در قانون مجلس شورای اسلامی و تولید سوخت پیشرفته (سیلیساید) برای استفاده در راکتور تحقیقاتی تهران، دو موضوع کاملاً متفاوت از هم هستند. آنچه که آژانس مبادرت به گزارش‌دهی در مورد آن نموده است، ناظر بر آغاز فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی سوخت پیشرفته تری برای رآکتور تحقیقاتی تهران تحت عنوان سوخت سیلیساید است که ایران دو سال پیش برنامه آن را به اطلاع آژانس رسانیده و اخیرا نیز اطلاعات طراحی مربوطه را ارائه کرده است. رایلی با بیان این که از سال 2012 در این نهاد آغاز به کار کرده است، اظهار داشت که به شکایت از محتوای مکاتبات موجود بین کارمندان نهاد متبوع خود و دیپلمات چینی از کار معلق شده است. . وزیر امور خارجه عراق با اعلام مخالفت کشورش با دخالت‎های خارجی در امور داخلی، تأکید کرد، تنش بین واشنگتن و ایران بر صحنه سیاسی عراق تأثیر منفی می‌گذارد.