ایران بدون اشاره به نام کشوری حمله به مناطق مسکونی در جنگ قره‌باغ را محکوم کرد

21/07/1399 11:08 ق.ظ

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بدون اینکه از کشور خاصی نام ببرد، حملات موشکی به مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان در جنگ قره‌باغ را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بدون اینکه از کشور خاصی نام ببرد، حملات موشکی به مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان در جنگ قره‌باغ را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی 12.10.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار بیانیه‌ای، بدون نام بردن از کشور خاصی «حملات موشکی به مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان» در جنگ قره‌باغ را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ایران، در این بیانیه آمده است: ایران حملات موشکی به زیر ساخت‌ها، مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان را محکوم کرده و با خانواده‌های داغدار همدردی می‌کند. خطیب‌زاده بدون اشاره به طرف نقض کننده آتش‌بس نسبت به نقض آتش‌بس اظهار تاسف کرده و گفت: ایران ضمن ابراز تأسف از نقض آتش بس اعلام شده در درگیری‌های اخیر میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان و دعوت از طرفین به خویشتنداری بیشتر، حملات موشکی به زیر ساخت‌های حیاتی و مناطق مسکونی شهرها و کشتار غیر نظامیان را محکوم کرده و با خانواده‌های داغدار ابراز همدردی می‌کند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مجدداً از طرفین می‌خواهد ضمن پایبندی به آتش بس، گفتگوهای خود را در چارچوب حقوق بین الملل و احترام به تمامیت ارضی یکدیگر و تخلیه شهرهای اشغالی از سر گیرند و در این راه آمادگی خود را برای تسهیل این گفتگوها برای رسیدن به صلح و راه حل دائمی و پایدار در منطقه اعلام می‌دارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» نسبت به نزدیک شدن زمان انقضاء تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد🔺گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» نسبت به نزدیک شدن زمان انقضاء تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد ⚡️گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» نسبت به نزدیک شدن زمان اجرایی شدن بند موسوم به «بند غروب» برجام و انقضاء تحریم تسلحاتی علیه ایران، هشدار داد. گروه « اتحاد علیه ایران هسته‌ای » یک گروه غیرانتفاعی متشکل از سیاستمداران اکثرا بازنشسته آمریکایی است و مقر آن در نیویورک است... این سازمان ( یا بقول صدای آمریکا: گروه » تلاش زیادی می کنند که خطر هسته‌ای شدن حکومت تروریستی ایران را به اطلاع عموم برسانند و سازمان ملل را آگاه کنند! گروه 'اتحاد علیه ایران هسته ای' غلط کرد! این گروه متشکّل از افرادی است که از طرف صهیونیستها ساپورت مالی می شود این گروه محلّی از اعراب ندارد تا در برابر قطعنامه شورای امنیت خودنمایی کند!

وزارت خارجه آمریکا از رژیم ایران خواست به آزار و اذیت بهائیان پایان دهد🔺وزارت خارجه آمریکا از رژیم ایران خواست به آزار و اذیت بهائیان پایان دهد ⚡️حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا در توئیتر روز یکشنبه ۲۰ مهر نوشت، جمهوری اسلامی از سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) اعضای جامعه بهایی را به طور سیستماتیک مورد آزار و اذیت قرار داده است. چشم ما هم از شما میخوایم دست از تحریم ایرانی ها بردارید با سپاس از یه حکومت داعشی، انتظار دارید دست از ماهیتش که آزار و اذیت مردمه، برداره؟؟؟ یک یکتون

رکورد مرگ و میر مبتلایان به کرونا در ایران بار دیگر شکسته شدتنها در طول شبانه روز گذشته ۳ هزار و ۸۲۲ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. ما رکورد زدیم😂 ارباب خامنه‌ای اتان کجاست؟ جدی میگم که اگر شما بچه آخوند نبودید و یا رابطه و رانت رژیم را نداشتید اینقدر ضعیف هستید که حتی توان فروش بستنی یخی(آلاسکا) پشت در استخر حافظه‌‌ای شیراز را هم نداشتید. مثل آمریکا و برزیل و هند و انگلیس و اسپانیا و ایتالیا

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به کرونا مبتلا شدیک روز پیش از این نیز محمد باقر نوبخت، یکی دیگر از معاونان حسن روحانی و رئیس سازمان برنامه و بودجه از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داد. به قول ولی امر مفسدین جهان: به دَرَکَ آخه اینم شدخبر مگه صالحی هم آدمه ایشالا خبر مرگ عاغا رو بزنید اینجا

آیا حمله عراق به ایران اجتناب‌ناپذیر بود؟محمد درودیان، پژوهشگر تاریخ جنگ، در پاسخ به این سوال که «آیا حمله عراق به ایران اجتناب‌ناپذیر بود» گفت: وقتی ما از اجتناب‌پذیری یا اجتناب‌ناپذیری یک امر تاریخی صحبت می‌کنیم. بحث تاریخی نمی‌کنیم، مجادله می‌کنیم. وگرنه امر تاریخی اگر اجتناب‌ناپذیر بود، یعنی می‌شد نشود، نمی‌شد.

بازی ایران و مالی لغو نشد/ شاگردان اسکوچیچ به ترکیه می‌روندبازی ایران و مالی لغو نشد کاروان تیم ملی برای دیدار مقابل مالی امشب راهی ترکیه خواهد شد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بدون اینکه از کشور خاصی نام ببرد، حملات موشکی به مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان در جنگ قره‌باغ را محکوم کرد.

12.10.2020

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار بیانیه‌ای، بدون نام بردن از کشور خاصی «حملات موشکی به مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان» در جنگ قره‌باغ را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ایران، در این بیانیه آمده است: ایران حملات موشکی به زیر ساخت‌ها، مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان را محکوم کرده و با خانواده‌های داغدار همدردی می‌کند.

خطیب‌زاده بدون اشاره به طرف نقض کننده آتش‌بس نسبت به نقض آتش‌بس اظهار تاسف کرده و گفت: ایران ضمن ابراز تأسف از نقض آتش بس اعلام شده در درگیری‌های اخیر میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان و دعوت از طرفین به خویشتنداری بیشتر، حملات موشکی به زیر ساخت‌های حیاتی و مناطق مسکونی شهرها و کشتار غیر نظامیان را محکوم کرده و با خانواده‌های داغدار ابراز همدردی می‌کند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مجدداً از طرفین می‌خواهد ضمن پایبندی به آتش بس، گفتگوهای خود را در چارچوب حقوق بین الملل و احترام به تمامیت ارضی یکدیگر و تخلیه شهرهای اشغالی از سر گیرند و در این راه آمادگی خود را برای تسهیل این گفتگوها برای رسیدن به صلح و راه حل دائمی و پایدار در منطقه اعلام می‌دارد.

گفتنی است دیروز در پی نقض آتش‌بس توسط ارمنستان و شلیک چندین موشک به مناطق مسکونی جمهوری آذربایجان و اصابت موشک به یک خانه مسکونی در شهر گنجه شمار زیادی غیرنظامی از جمله زنان و کودکان جان باخته و یا مجروح شدند.

براساس اعلام مقامات جمهوری آذربایجان، این کشور تاکنون از هدف قرار دادن اهداف غیرنظامی در قره باغ اشغالی و هرگونه هدف نظامی و غیرنظامی در خاک ارمنستان خودداری کرده است.

برخی منابع همواره ایران را به حمایت و ارسال کمک‌های مختلف به ارمنستان و ایجاد مسیر ترانزیت برای ارسال کمک‌های نظامی روسیه به ارمنستان متهم کرده‌اند. طی روزهای گذشته بسیاری از شهروندان ایرانی نیز با برگزاری تجمعاتی خواستار انسداد مرز نوردوز که محتمل‌ترین گذرگاه زمینی برای ارسال و ترانزیت کمک‌های نظامی روسیه به ایروان است، شده‌اند.