ایجاد اشتغال برای مردان بیکاری که با دختران تحت‌پوشش کمیته امداد ازدواج کنند

06/03/2021 03:42:00 ب.ظ

کمیته_امداد, تهران

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته_امداد گفت که اگر مرد بیکاری با دختران یا زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این کمیته ازدواج کند، برای او اشتغال ایجاد خواهد شد و همچنین به عروس جهیزیه و کمک هزینه ازدواج و تسهیلات خانه نیز پرداخت می‌شود.» اخبار_ایران تهران

به گزارشایلنا، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد روز شنبه ۱۶اسفند۱۳۹۹، با اشاره به اینکه این تصمیم با توجه به اینکه «اولین برنامه و اساسی‌ترین برنامه کمیته امداد برای زنان و دختران، ازدواج است» گرفته شده، گفت: «علاوه بر ایجاد شغل برای داماد، به عروس جهیزیه و کمک هزینه ازدواج و تسهیلات خانه نیز پرداخت می‌شود.»

عبدالملکی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد مشاغل برای زنان و ۶۰ درصد طرح‌های اشتغال کمیته امداد برای مردان است، توضیح داد: «این مردان شامل چند گروه هستند از جمله مردان سرپرست خانوار که از کارافتاده هستند، یا فرزند خانواده‌ای که تحت پوشش کمیته امداد بوده و با مشکل اشتغال مواجه است یا داماد خانواده‌های امداد که با دختران تحت پوشش کمیته امداد ازدواج کرده‌اند. امداد به این افراد تسهیلات و کمک اشتغال نیز پرداخت می‌کند تا سیاست خانواده محور تقویت شود.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

از قدیم گفتن گدایی اگه ننگ نبود گنج بود ، شغل کمیته امداد معلومه چیه دیگه پس ببین اگه با دختر خودش ازدواج کنی چی میشه حالی حولا برو که رفتیم خدا حافظ فقر و نداری پیش بسوی کمیته امداد

افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار از اولویت‌های اصلی دولت تدبیر و امید استرئیس جمهور دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه اشتغال را چشمگیر توصیف کرد و گفت: ایجاد متوسط سالانه555 هزار شغل در کشور در شرایط سخت جنگ اقتصادی و تحریم نشان دهنده اهمیت موضوع اشتغالزایی در دولت تدبیر و امید است. شاید ۵۵۵هزار شغل ایجاد شد، ولی در مقابلش چند نفر به خاطر موارد مختلف از جمله کرونا بیکار شدند؟؟؟ ساخت تشگیلات حقیقی نوین احزاب و جنبشهای ملی سیاسی و تمدنی و فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی وو...حضور یکتائی ایرانیان باهویت و مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی خردمندانه ی ملتهای موسسان ایران ایرانیان ده هزار ساله ی باستان تنها راه مشگلگشای ایران ایرانیان و بنیان حکومت حقیقی ایرانیاست من که تو این ۸ سال نفهمیدم آقای رییس جمهور تو سخرانیاش از کدوم کشور حرف میزنه.مثل اینکه بزرگوار رایاشو اینجامیاره برنامه هاشو جای دیگه پیاده میکنه.به هرحال خوش به حال اون کشوری که ایشون همیشه ازپیشرفتای عمرانی و اشتغالیش میگه.

اشتغال در معرض تیغ آفتاب/ برنامه کارفرمایان برای روزهای گرم سال چیست؟گرما زدگی بر اثر افزایش تعریق و به دنبال آن از دست دادن رطوبت مورد نیاز و افزایش دمای بدن بروز می‌کند. تغذیه، لباس مناسب و دسترسی به آب خنک در زمان کار نقش موثری در پیشگیری از گرمازدگی دارند.

ایجاد اشتغال برای داماد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد/ تمهیدات ویژه برای وام‌های سوخت شده مددجویان/ اختصاص کدِ تک خدمتی به بیکاران نیازمندمعاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه از ابتدای سال ۲۶۰ هزار و ۴۹۹ شغل ایجاد شده است، گفت: برای سال ۱۴۰۰ هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم.

ایران و آمریکا برای مدیریت تنش‌های احتمالی سازوکاری ایجاد کنندفلاحت‌پیشه: ایران و آمریکا برای مدیریت تنش‌های احتمالی سازوکاری ایجاد کنند اگر این سازوکار بود، هواپیمای اوکراینی سقوط نمی‌کرد حتی در دوران جنگ سرد میان روسیه وآمریکا خطی بود که درمواقع تنش با هم ارتباط برقرار کنند درباره ایران این خط قرمز هم وجود ندارد 😂😂😂😂😂😂 چی میزنی؟

سازمان جهانی بهداشت مرکزی برای پیش‌بینی ظهور بیماری‌های واگیردار ایجاد می‌کندمرکز جهانی پیش‌بینی و شناسایی بیماری‌های واگیردار قرار است از ماه سپتامبر سال جاری کار خود را در برلین آغاز کند.

استان وایر - «حجت‌الله عبدالملکی»، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت که اگر مرد بیکاری با دختران یا زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این کمیته ازدواج کند، برای او اشتغال ایجاد خواهد شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در هشتادمین جلسه شورای عالی اشتغال که روز دوشنبه و در دومین روز از سال 1400 با حضور اعضا تشکیل شد، اظهار داشت: با استفاده از فناوری های نو و توسعه شرکت های دانش بنیان و همچنین گسترش زیر ساخت های فضای مجازی و تقویت اقتصاد دیجیتال، امروز شاهد افزایش قابل توجه اشتغال جوانان و متخصصان در حوزه های مختلف از جمله در عرصه های خدمات IT، استارت آپ ها، بوم گردی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین صنایع تولیدی هستیم.به گزارش خبرنگار ایلنا، شرایط آب و هوایی و شدت گرما نقش بسزایی در وضعیت سلامت نیروی انسانی دارد.«حجت‌الله عبدالملکی» عضو هیات امنا و معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره طرح‌های اشتغال آسیب‌دیده از کرونا طی یکسال گذشته گفت: خوشبختانه در این ایام حدود ۶۰ درصد از طرح‌های ما آسیب ندیده‌اند و تنها بخشی از طرح‌های اشتغال که در حوزه صنایع دستی بوده‌اند، آسیب دیده‌اند.

به گزارش ایلنا ، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد روز شنبه ۱۶اسفند۱۳۹۹، با اشاره به اینکه این تصمیم با توجه به اینکه «اولین برنامه و اساسی‌ترین برنامه کمیته امداد برای زنان و دختران، ازدواج است» گرفته شده، گفت: «علاوه بر ایجاد شغل برای داماد، به عروس جهیزیه و کمک هزینه ازدواج و تسهیلات خانه نیز پرداخت می‌شود.» عبدالملکی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد مشاغل برای زنان و ۶۰ درصد طرح‌های اشتغال کمیته امداد برای مردان است، توضیح داد: «این مردان شامل چند گروه هستند از جمله مردان سرپرست خانوار که از کارافتاده هستند، یا فرزند خانواده‌ای که تحت پوشش کمیته امداد بوده و با مشکل اشتغال مواجه است یا داماد خانواده‌های امداد که با دختران تحت پوشش کمیته امداد ازدواج کرده‌اند.۵ هزار میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد و با اجرای بیش از ۱۴۲ هزار طرح در مناطق روستایی، بیش از ۲۶۰ هزار شغل تاکنون ایجاد شده است. امداد به این افراد تسهیلات و کمک اشتغال نیز پرداخت می‌کند تا سیاست خانواده محور تقویت شود. این موضوع می‌تواند عامل بروز مشکلات جسمانی و حتی مرگ کارگران نیز باشد.» براساس این گزارش جمعیت بیکار و شبه بیکار در ایران حدود ۴ و نیم میلیون نفر است که شامل سه میلیون جمعیت بیکار و یک و نیم میلیون جمیعت شبه بیکار می‌شود. رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری سه سال به نام تولید از سوی مقام معظم رهبری و اهمیت این موضوع گفت: اشتغال از مسائل ضروری و حیاتی جامعه و زندگی مردم است و با حیات مردم سر و کار دارد و دولت وظیفه خود می داند که برای جویندگان شغل و بیکاران زمینه‌های اشتغال را فراهم کند. همچنین گفته شده جامعه هدف بیکاران مدنظر کمیته امداد یک و نیم میلیون نفر از این افراد است که با کد مددجویی و بی‌کد مددجویی نیاز به شغل دارند. در مجموع می‌توانیم بگوییم که ما کرونا را به سلامت طی کرده‌ایم.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . دکتر روحانی با اشاره به اینکه باید برای مشاغلی که از این محدودیت‌ها تاثیر می‌پذیرند برنامه‌ریزی داشته باشیم، اظهار داشت: درخصوص اشتغال جوانان و دانشجویان باتوجه به مجازی بودن آموزش، می توان بستر اشتغال جایگزین و موقت را فراهم کرد و در سالی که تولید شعار آن است باید در کنار رشد تولید، اشتغال نیز توسعه یابد و در این شرایط کرونایی برای مشاغل جایگزین برنامه‌ریزی شود.  به گفته کارشناسان تغذیه، کاهش یا از دست دادن ۲ درصد آب بدن سبب می‌شود فرد علاوه بر تشنگی، دچار کم اشتهایی و حالت پریشانی شود همچنین از دست دادن ۳ درصد از آب بدن منجر به بروز ضعف و بیحالی شده و غلظت قند خون بالا می‌رود.