اگر رییس‌جمهور شوم، با سران عربستان، ایران، فلسطین و اسرائیل سر میز مذاکره می‌نشینیم

05/05/1398 11:31:00 ق.ظ

برنی سندر:اگر رییس‌جمهور شوم، با سران عربستان، ایران، فلسطین و اسرائیل سر میز مذاکره می‌نشینیم

برنی سندرز بر لزوم تلاش برای پایان جنگ‌های بی‌پایان در منطقه تاکید کرد و گفت: اگر رییس‌جمهور شوم با سران عربستان، ایران، فلسطین و اسرائیل سر میز مذاکره می‌نشینیم.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «برنی سندرز» سناتور ارشد آمریکایی، در گفت‌وگو با یک رسانه آمریکایی گفت: من معتقدم که ما نباید بگوییم صد در صد از اسرائیل و یا عربستان سعودی حمایت می‌کنیم و کاملا از ایران و یا فلسطینیان متنفریم این چیزی نیست که جهان از ما بخواهد. ما باید همه را سر میز مذاکره بیاوریم..این صحبت‌ها از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پس از آن مطرح شد که آمریکا اعلام کرد، در پی تحویل گرفتن بخش نخست محموله اس-400های روسی، ترکیه را از برنامه جنگنده‌های خود حذف می‌کند..به گزارش ایسنا به نقل از واشنگتن پست، رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران گفت که دلار بیش از حد قدرتمند است و این مساله کار شرکت های آمریکایی برای افزایش صادرات را دشوار ساخته است. وی بار دیگر با انتقاد از مقامات بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره گفت که تقصیر اوضاع بر گردن آن‌ها است..به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین زمان خواننده موسیقی پاپ که حدود ۱۷ سال ممنوع‌الفعالیت بود، بالاخره پنجشنبه شب (سوم مرداد) با حضور سی نفر از اعضای ارکسترش به رهبری صابر جعفری،‌ طی سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در مرکز همایش‌های برج میلاد روی صحنه رفت و به اجرای آثارش پرداخت..

وی در ادامه افزود: من اگر رییس‌جمهور شوم در مقام رئیس‌جمهور آمریکا با رهبران عربستان سعودی، ایران، فلسطینیان و اسرائیل سر میز مذاکره خواهم نشست تا بتوانیم به توافق برسیم و تلاش کنیم و این جنگ‌های بی‌پایان در منطقه پاپان پیدا کند...این نخستین بار در 11 روز گذشته است که رئیس جمهوری ترکیه به صورت علنی درباره روابط مخدوش شده کشورش با آمریکا صحبت می‌کند؛ وی همچنین ابراز امیدواری کرد که مقام های آمریکایی بابت مساله تحریم‌ها، معقول رفتار کنند..

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

بحران نمایندگی و سال تلاش برای احیای سیاست| وحید عابدینی - سینا رحیم پور

ایران،‌ در سالی که گذشت، یکی از شدیدترین چالش‌های اجتماعی چند دهه اخیر خود را پشت سر گذاشت. اعتراضات میانه سال ۱۴۰۱ را باید اوج‌گیری وضعیتی دانست که از میانه دهه 90 آغاز شده بود. تا پیش از اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶، تعارضات کلان سیاسی در جمهوری اسلامی بیشتر بین دو قطب با نمایندگانی از نخبگان سیاسی شکل می‌گرفت؛ در دهه 60 بین چپ و راست، در دوران پس از دوم خرداد بین اصلاح‌طلب و اصولگرا و در ابتدای دهه 90 بین انقلابی و اعتدالی. در آن سال‌ها، بازیگری سیاست‌مداران عمل‌گرا، به‌ویژه اکبر هاشمی‌رفسنجانی، منجر به ایجاد موازنه بین دو جناح سیاسی می‌شد و بدین‌سان گوی قدرت بین جریان‌های سیاسی در رفت‌و‌آمد بود. اما با تحولات میانه دهه 90 در حوزه داخلی و خارجی و درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و افول قدرت جریان میانه،‌ گویی سوت پایان این بازی به صدا در‌آمد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اردوغان: اگر از برنامه جنگنده‌های اف-35 حذف شویم، به سمت دیگری می‌رویمرئیس جمهوری ترکیه امروز (جمعه) گفت، اگر آمریکا جنگنده‌های اف-35 به ترکیه نفروشد، برای خرید جنگنده به جای دیگری رجوع می‌کند.

ترامپ: اگر بخواهم می‌توانم دلار را در ۲ ثانیه تضعیف کنم!ترامپ: *اگر بخواهم می‌توانم دلار را در ۲ ثانیه تضعیف کنم! *دلار بیش از حد قدرتمند است *این مساله کار شرکت های آمریکایی برای افزایش صادرات را دشوار ساخته است ترامپ ميتونه كپي برداري بكنه از ايران ، ريدن تو پول ملي ، اجباري نيست ، ميتونه درس بگيره كه چكار كنه ، تا مشكل صادراتش هم حل بشه ، این که چیزی نیست، حسن کلیدساز کمتر از یک ثانیه پول ملی را تبدیل به پشگل میکند ترامپ گنده گویی میکند وهرگز قادر به پایین آوردن دلار نیست بله بالابردن آن بطورسیاسی وبراثر گفت وشنود میباشد ولی ترامپ قدرت آن را ندارد که حتی بر ای یک ماه آن را پایین نگه دارد اگر توانست شرط است من هم میتوانم یک ادعای بالاتر از این را هم داشته باشم

سفیدی موهایم حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد/می‌گفتند اگر کنسرت برگزار کنی مردم نمی‌آیند و آبرویت می‌رود!/اگر مردم مرا نخواهند می‌روم+قطعه «به تو می‌رسم دوباره»حسین زمان شب گذشته (پنج‌شنبه سوم مرداد) پس از هفده سال در مرکز همایش‌های برج میلاد با استقبال بسیار مخاطبان، روی صحنه رفت و خطاب به حاضران در سالن گفت: افراد بسیاری تلاش کردند مرا از اجرای کنسرت پشیمان کنند. می‌گفتند تو به نسل قبل تعلق داری و راه دشواری را در پیش گرفته‌ای و در بازار امروز و فضای فعلی جایی نخواهی داشت. من نیز در پاسخ به آنها گفتم فکر بازار نیستم، بلکه فقط به فعالیت‌های هنری‌ام فکر می‌کنم.

پخ ییپ تو دیگه رو دست آیت_الله_بی_بی_سی رو هم آوردی برادر! دیس اینفورمیشن به علنی ترین شکل ممکن! یادت نره حتما به ایرانیها بگو بلای خمینی را اسرائیل و سی آی ای سر ایران آوردند. حتما بگو که باز هم خواهند آورد. یادت نره!

اونجا هم انتخابات دارند و متاسفانه اینجا هم انتخابات داریم حالش خوبه؟ سرش به جایی خورده ؟

وزیر خارجه آمریکا: لازم باشد حاضرم برای مذاکره به ایران بروم♦️ وزیر خارجه آمریکا: لازم باشد حاضرم برای مذاکره به ایران بروم ⚡️ مایک پمپئو در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اضافه کرد: «اگر لازم باشد، خوشحال خواهیم شد که به آنجا بروم ... از فرصت صحبت مستقیم با مردم ایران استقبال خواهم کرد.» واقعا امریکا ناتو چیکار میخاد بکنه اگر گروگان بگییرنت تا ترامپ تحریمها رو لغو کنه هه درودهای بی کران به مردم امریکا خین سرت زیاد شده ککی ککام😁