اولین انتخابات در مقدونیه شمالی پس از تغییر نام کشور

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اولین انتخابات در مقدونیه شمالی پس از تغییرنام کشور

روز چهارشنبه شهروندان مقدونیه شمالی ماسک بر صورت پای صندوق‌های رأی رفتند تا در نخستین انتخابات این کشور منطقه بالکان پس از تغییر نام رسمی آن شرکت کنند.

رأی‌دهندگان برای شرکت در انتخابات امروز الزاما باید ماسک زده و دست کم فاصله دو متری را از یکدیگر رعایت کنند. بنا بر پیش‌بینی برخی تحلیل‌گران، به دلیل شیوع کرونا از این انتخابات استقبال چندانی نخواهد شد. در مقدونیه شمالی که تنها دو میلیون نفر جمعیت دارد، تاکنون ۸ هزار و ۲۰۰ مبتلا به کووید ۱۹ ثبت شده و ۳۸۵ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که انتخابات چهارشنبه یک رقابت نزدیک بین سوسیال‌دموکرات‌ها و حزب راست‌گرای «بی‌ام‌پی‌او» خواهد بود. انتظار نمی‌رود هیچ کدام از این دو حزب بتواند کرسی‌های کافی در پارلمان را به دست آورده و به تنهایی کنترل دولت را دردست بگیرد. در غیر این صورت، حزب پیروز احتمالاً به حمایت احزاب کوچک‌تر که نماینده اقلیت قومی آلبانیایی این کشور هستند، نیاز خواهد داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۵۲۱ ابتلا و ۱۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار۲۵۲۱ ابتلا و ۱۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۵۲۱ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۷۹ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۶۲۱۷۳ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۲۵۲۷۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۳۲۱۱ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در انتخابات مجلس یازدهم در برابر فسادها و فشارها کوتاه نیامدیمدبیر شورای نگهبان گفت: اگر از چند سال گذشته که رهبر انقلاب بر اقتصاد مقاومتی تأکید داشتند، همت شایسته ای از سوی مسئولان در این خصوص صورت می‌گرفت، شاهد برخی مشکلات اقتصادی امروز نبودیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اداره کشور با کمترین اتکا به نفت، قدرت نمایی ایران در جنگ اقتصادی استدکتر روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت: اداره کشور با کمترین اتکا به نفت، قدرت نمایی ایران در جنگ اقتصادی است تامین نیازهای ضروری مردم و حمایت از تولید کنندگان همچنان اولویت دولت است
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه پرواز خطوط چین را محدود کرد؛ پکن: منافع اقتصادی دو کشور در خطر استسفارت چین در فرانسه روز سه‌شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای بر روی پایگاه اینترنتی رسمی خود از تصمیم پاریس مبنی بر محدود كردن پروازهای خطوط هوایی چینی به این کشور ابراز تاسف کرد و آن را اقدامی یک‌جانبه و به زیان منافع اقتصادی دو کشور تعبیر کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هلال احمر افغانستان: با افزایش مبتلایان کرونا کشور در آستانه فاجعه است«با فشار فلج‌کننده‌ای که بیماری کووید۱۹ به افغانستان به‌ عنوان یکی از ده کشور آسیب‌پذیر جهان وارد کرده، این کشور در آستانهٔ یک فاجعۀ بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فوت ۱۹۹ بیمار کرونایی در کشور طی شبانه روز گذشتهشناسایی ۲۳۸۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور فوت ۱۹۹ بیمار در شبانه روز گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۲۳۸۸ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۹۹ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۶۴۵۶۱ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۲۷۵۶۱ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۳۴۱۰ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »