'دولت اسلامی', زنان آلمانی وابسته به داعش

'دولت اسلامی', زنان آلمانی وابسته به داعش

اوضاع نابسامان هواداران آلمانی داعش در سوریه | DW | 24.05.2020

شماری از هواداران آلمانی گروه تروریستی 'دولت اسلامی' در مناطق کردنشین سوریه بازداشت شده‌اند. همسران و کودکان آنها در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند. دولت آلمان تا کنون تعداد کمی از آنها را بازگردانده است.

24/05/2020 09:26:00 ب.ظ

شماری از هواداران آلمانی گروه تروریستی 'دولت اسلامی' در مناطق کردنشین سوریه بازداشت شده‌اند. همسران و کودکان آنها در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند. دولت آلمان تا کنون تعداد کمی از آنها را بازگردانده است.

شماری از هواداران آلمانی گروه تروریستی 'دولت اسلامی' در مناطق کردنشین سوریه بازداشت شده‌اند. همسران و کودکان آنها در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند. دولت آلمان تا کنون تعداد کمی از آنها را بازگردانده است.

اوضاع نابسامان هواداران آلمانی داعش در سوریهشماری از هواداران آلمانی گروه تروریستی"دولت اسلامی" در مناطق کردنشین سوریه بازداشت شده‌اند. همسران و کودکان آنها در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند. دولت آلمان تا کنون تعداد کمی از آنها را بازگردانده است.

ایران: جسد قاضی منصوری پس از محدودیت‌های کرونایی به ایران منتقل می‌شود آتش سوزی در پالایشگاه نفت شهر لونگیان چین طوفان توییتری؛ رژیم ایران با کرونا، زندانیان سیاسی را شکنجه می‌کند

اردوگاه پناهجویی الهول در حسکه سوریهخبرگزاری آلمان روز یکشنبه چهارم خرداد (۲۴ مه) گزارشی از اوضاع هواداران آلمانی"دولت اسلامی" (داعش سابق) که در سوریه زندانی هستند منتشر کرد. بر اساس این گزارش، هنوز معلوم نیست که سرنوشت این افراد و همسران و فرزندان آنها چگونه رقم خواهد خورد. 

"نیروهای دموکراتیک سوریه" مدت‌هاست که از دولت آلمان می‌خواهند، شهروندان آلمانی را تحویل بگیرد. کینو گابریل، سخنگوی این نیروها تاکید کرده است که جامعه جهانی باید برای حل مشکلاتی که در رابطه با اعضا و هواداران خارجی داعش به وجود آمده، دست به اقدامات جدی بزند.

تا کنون شمار بسیار کمی از دستگیرشدگان به آلمان بازگشته‌اند. خبرگزاری آلمان به نقل از وزارت امور خارجه این کشور نوشت، در اوت سال گذشته (۲۰۱۹) چهار کودک و در ماه نوامبر هم سه کودک با مادرانشان توانستند از طریق عراق به آلمان برگردند.توضیح وزارت امور خارجه آلمان

دستگاه دیپلماسی آلمان خاطرنشان کرده است که با سوریه رابطه یپلماتیک ندارد و به همین دلیل برای اقدام در مورد آلمانی‌های داعشی در این کشور عربی به"نیروهای منطقه‌ای گوناگونی" وابسته است.این وزارتخانه گفته است که برای این منظور با گروه‌های کرد سوریه و خانواده‌های دستگیرشدگان در تماس است.

پدر یکی از آلمانی‌های داعشی که هنگام فرار از سوریه به ترکیه بازداشت شده، به خبرگزاری آلمان گفته است که از وزارت امور خارجه ناامید شده است. این عکاس‌-خبرنگار تصریح کرده است که عدم ارتباط دیپلماتیک با سوریه «فقط بهانه است».به اعتقاد او، وزارت خارجه آلمان عملا کاری برای دستگیرشدگان انجام نمی‌دهد.

۴ مه ۲۰۲۰ - هامبورگ آلمان: محاکمه همسر دنیس کوسپرت، رپر آلمانی عضو داعش که کشته شد. این زن ۳۵ ساله به عضویت در تشکیلاتی تروریستی متهم شده استاقامتگاه‌های خانواده‌های زندانیانهمسران و فرزندان اعضای خارجی داعش که دستگیر شده‌اند، در اردوگاه‌های پناهجویان به‌سر می‌برند. این اردوگاه‌ها وضعیت ناهنجاری دارند و شمار ساکنان آنها به مراتب بیشتر از ظرفیت است.

نامه سرگشاده شهردار لندن: افراط گرایی همچون کرونا در حال گسترش است درخواست ده‌ها تن از میلیونرهای جهان از دولت‌ها: برای عبور از بحران کرونا «مالیات ما را افزایش دهید» کرونا در ایران؛ فعالیت برخی مشاغل در تهران به مدت یک هفته تعطیل شد

یکی از این اردوگاه‌ها،"الهول" در شرق استان حسکه سوریه است که حدود ۶۵ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. سازمان ملل متحد سال گذشته از شرایط غیرانسانی این اردوگاه انتقاد کرده بود.در این کمپ، یک بخش جداگانه برای زنان و کودکان اعضای خارجی دستگیرشده داعش وجود دارد که ده‌ها شهروند آلمانی هم در میان آنها هستند.

بر اساس آمار وزارت کشور آلمان، حدود یکهزار افراط‌گرای آلمانی به سوریه یا عراق رفته‌اند و تا کنون حدود یک‌سوم آنها بازگشته‌اند.پلیس و دستگاه قضایی آلمان فعالیت روزانه بیش از یکصد تن از آنها را که به طور فعال در مبارزه مسلحانه شرکت داشته‌اند، یا دست‌کم دوره‌های آموزشی جنگی دیده‌اند، رصد می‌کند.

ده‌ها تن از افرادی که بازگشته‌اند، محاکمه و به زندان محکوم شده‌اند.دولت آلمان علاوه بر تعقیب کیفری، برای آنها برنامه‌های آموزشی گوناگونی به منظور بازگشت به جامعه در نظر گرفته است. ادامه مطلب: DW فارسی »

اگر اینها وارد آلمان یا اروپا شوند در آینده نزدیک شاهد ترورهای بسیاری توسط این شستشوهای مغزی خواهیم بود ، آنها را به اروپا راه ندهید . پشیمان خواهید شد .

عید فطر در کمپی در سوریه؛ جشنی که مثل گذشته نیستشهروندان سوری که به دنبال وقوع جنگ ۹ ساله در این کشور از خانه خود آوار شده‌اند در این کمپ مشغول زندگی هستند. آنها در شرایطی به استقبال عید فطر رفتند که خیلی از آنها قادر به خرید لباس نو برای بچه‌‌هایشان نبودند.

عید فطر امسال در تل ابیض و راس العین سوریه در آرامش جشن گرفته شدمردم تل ابیض و راس العین سوریه پس از سال‌ها عید فطر را در صلح و آرامش گرامی داشتند. - خبرگزاری آناتولی

نظرخواهی فاکس نیوز: ترامپ در حوزه اقتصاد و بایدن در مورد کرونا بهتر عمل می‌کندنظرخواهی فاکس نیوز: ترامپ در حوزه اقتصاد و بایدن در مورد کرونا بهتر عمل می‌کند شمار رأی دهندگانی که به جو بایدن در حوزه سلامت عمومی بیشتر از دونالد ترامپ اعتماد دارند ۱۷ درصد و در مورد مبارزه با ویروس کرونا ۹ درصد بیشتر هستند. تنها ریس جمهوری که به تمام وعده های خود عمل کرد نظرخواهی فاکس نیوز بدرد عمه اش می خوره!!!

عملکرد دولت در بحران کرونا و کارنامه مجلس در آینه نظرسنجی | DW | 22.05.2020یک نظرسنجی از مردم تهران پیرامون عملکرد دولت در مقابله با کرونا حکایت از نارضایتی عمومی علیرغم نوسانات کم و بیش دارد و ۷۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی دیگری درباره کارنامه مجلس دهم آن را «خیلی ضعیف» دانسته‌اند. باید از ترامپ الگو می گرفتیم و الکی دارو تجویز کرده و وایتکس تزریق میکردیم تا اینا از ما خوششون می اومد Iran جامعه جهانی باید به این نتیجه رسیده باشد که ساختار جمهوری اسلام مشروعیتی ندارد اجازه دهند یک روز معترضین به نظام به خیابان بیایند .اینها ثابت شده باید راه برون رفت از رژیم را به اپوزیسیون منسجم سپرد

نماز عید فطر در کشورهای عربی در خانه ها اقامه می شودعربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر، قطر و یمن اقامه نماز عید فطر در خانه را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مجاز اعلام کردند. - خبرگزاری آناتولی

سقوط هواپیما در منطقه‌ مسکونی کراچی پاکستان؛ مسافری که جان به در برد«وقتی به هوش آمدم، تمام آنچه که می توانستم ببینم و بشنوم فقط آتش بود و جیغ و فریاد. شماره صندلی من هشت‌-اف بود. کمربندم را باز کردم و نوری دیدم.»