انگیزه‌های متفاوت مجارستان و ترکیه در تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری

16/01/2020 02:38:00 ب.ظ

در ده سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت مجارستان کم شده است.

مجارستان, جمعیت

انگیزه‌های متفاوت مجارستان و ترکیه در تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری این گزارش را بخوانید 🔽

در ده سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت مجارستان کم شده است.

این درحالی است که گروهی از کارشناسان می‌گویند این «ولخرجی‌های دولت» چارهٔ مشکل نیست، چراکه مراکز درمان ناباروری دولتی ناکارآمدند و اصلا کشور در این زمینه به اندازهٔ کافی متخصص ندارد.یک آتشنشان داوطلب در لباس بابانوئل به کودکان یک بیمارستان در مجارستان کادو می‌دهد

عکس از ای پیدولت دست‌راستی ویکتور اوربان که مایل نیست با دعوت و حمایت از پناهجویان برای مشکل جمعیتی‌اش راه حلی دست و پا کند، اصرار دارد که با سرمایه‌گذاری روی خانواده‌های مجار به این مقصود برسد.در راستای تقویت رشد جمعیت، راه‌کارهایی نظیر یارانه‌دادن به خانواده‌های فرزنددار برای خرید خانه و خودرو، نتایج قابل توجهی در اروپا به بار نیاورده است. به هر حال، تلاش برای افزایش باروری البته به کشورهای اروپای شرقی که با بحران جمعیت روبه رو هستند، محدود نیست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

درخواست صدر برای برگزاری تظاهرات میلیونی در محکومیت حضور آمریکا در عراقبه دنبال درخواست پارلمان عراق برای خروج نیروهای خارجی از این کشور، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق، روز سه شنبه خواستار برگزاری تظاهرات گسترده در محکومیت حضور نیروهای آمریکایی در کشور شد. حرکتی خودجوش تطاهراتی علیه آمریکا آبروی رفته آنها را بیشترمیبرد..نقشه های شوم آمریکا برملا میشود موفق باشه. 🤣

انفجار در کارخانه مواد شیمیایی در اسپانیاوقوع انفجار در یک کارخانه مواد شیمیایی در روز سه‌شنبه ۱۴ ژانویه(۲۴ دی) در شمال شرقی اسپانیا دستکم یک کشته برجا گذاشت. کار ملاهاس اینا واس ما زنگ تفریحه حادثه ای که زیر ۱۰۰ کشته داره رو پوشش نده داداچ 😏 کارمنافقین آلبانی نشینه،بعداً میخوان بندازن گردن ایران.

واژگونی یک اتوبوس در کرمان ۷ کشته و ۳۱ مصدوم در پی داشتواژگونی یک دستگاه اتوبوس در مسیر مشهد- بندرعباس در محور کرمان هفت کشته و ۳۱ مصدوم بر جای گذاشت. براساس گزارش رسانه‌ها، واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه در محور کرمان هفت کشت خدا میخواد ایرانو نابود کنه ،روش نمیشه 😢 زیر سایه حکومت عدل علی هستیم😏😏😏

گردباد در ایالت کارولینای جنوبی خودروها را در هم کوبیدوزش گردباد سبب شد تا باد با سرعت ۱۴۵ کیلومتر در برخی از مناطق این ایالت جریان پیدا کند. بر اساس این گزارش جدا از خسارات مادی، هیچ فردی در این سانحه طبیعی مجروح نشده است.

تحقیق بی‌بی‌سی فارسی درباره منطقه‌ای که هواپیمای اوکراینی با موشک پدافند سپاه در آن ساقط شدیک هفته بعد از سقوط پرواز۷۵۲ که سپاه آن را با موشک زد، شواهد بیشتری درباره آن مطرح می‌شود. باید دید چه کسی در داخل هواپیما بوده که باید کشته میشده!!!

توقیف گذرنامه خلیل الله بلوچی فعال مدنی بلوچ در قشميكي از خايه مالهاي عربستان و امارات

دولت در این راستا تمامی خدمات تشخیص، معالجه و درمان ناباروری را رایگان کرده، برای زوج‌های بچه‌دار کمک‌ مالی در نظر گرفته و حتی مادران دارای چهار فرزند و بیشتر را از مالیات معاف کرده است.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقتدی صدر در صفحه توئیتر خود با اشاره به حمله هوایی آمریکا علیه سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، معاون فرماندهی نیروهای حشدالشعبی عراق، تاکید کرد:"به آسمان عراق و حاکمیتش توسط نیروهای متخاصم تجاوز شده است.Aa وقوع انفجار در یک کارخانه مواد شیمیایی در روز سه‌شنبه ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) در شمال شرقی اسپانیا دستکم یک کشته برجا گذاشت.نظرات بیشتر دی ۲۴, ۱۳۹۸ به دلیل «پایبند نبودن» جمهوری اسلامی به برجام؛ سه کشور اروپایی «مکانیسم ماشه» را علیه ایران فعال کردند وزرای سه کشور اروپایی عضو برجام پیش از پنجمین اقدام نقض برجام توسط جمهوری اسلامی، به تهران هشدار داده بودند.

این درحالی است که گروهی از کارشناسان می‌گویند این «ولخرجی‌های دولت» چارهٔ مشکل نیست، چراکه مراکز درمان ناباروری دولتی ناکارآمدند و اصلا کشور در این زمینه به اندازهٔ کافی متخصص ندارد. یک آتشنشان داوطلب در لباس بابانوئل به کودکان یک بیمارستان در مجارستان کادو می‌دهد عکس از ای پی دولت دست‌راستی ویکتور اوربان که مایل نیست با دعوت و حمایت از پناهجویان برای مشکل جمعیتی‌اش راه حلی دست و پا کند، اصرار دارد که با سرمایه‌گذاری روی خانواده‌های مجار به این مقصود برسد. صدر در این بیانیه خطاب به عراقی ها نوشت:"عزم خود را جزم کنید و متحد شوید، سستی نکنید. در راستای تقویت رشد جمعیت، راه‌کارهایی نظیر یارانه‌دادن به خانواده‌های فرزنددار برای خرید خانه و خودرو، نتایج قابل توجهی در اروپا به بار نیاورده است. گزارش ها حاکی است از سرنوشت یک نفر دیگر نیز اطلاعی در دست نیست و وی مفقود است. به هر حال، تلاش برای افزایش باروری البته به کشورهای اروپای شرقی که با بحران جمعیت روبه رو هستند، محدود نیست. من اطمینان دارم که شما به همه ثابت خواهید کرد که در برابر استکبار جهانی تسلیم نخواهید شد و تنها در مقابل خدا تسلیم می شوید". نشریه حامی دولت ترکیه؛ هرکه بچه‌دار نمی‌شود مالیات بدهد رجب طیب اردوغان،‌ نخست وزیر ترکیه هفتهٔ گذشته از کاهش آمار ازدواج و فرزندآوری در کشورش ابراز نگرانی کرد.» اما در بند ۳۶ توافق جامع هسته‌ای که در این بیانیه به آن اشاره شده است آمده است: «چنان چه ایران معتقد باشد که هر یک یا کلیه گروه ۱+۵ تعهدات خود را رعایت نکرده‌اند، ایران می‌تواند موضوع را به منظور حل و فصل به کمیسیون مشترک ارجاع کند؛ به همین ترتیب، چنانچه هر یک از اعضای گروه ۱+۵ معتقد باشد که ایران تعهدات خود را رعایت نکرده است، هر یک از دولت‌های گروه ۱+۵ می تواند اقدام مشابه به عمل آورد.

وی گفت بیشتر جوانان «تا ۳۰ سالگی در خانه می‌مانند» و افزود:‌ «چرا بر داشتنِ حداقل سه فرزند تأکید می‌کنم؟ چون ملّت‌های قوی از خانواده‌های قوی تشکیل شده است. بنار اعلام رسانه های محلی انفجار در کارخانه شرکت صنعتی IQOXE رخ داده است که تنها تولیدکننده ماده شیمیایی اکسید اتیلن در اسپانیا به شمار می رود.» وی با انتقاد از شیوهٔ زندگی مدرن که در آن افراد بدون ازدواج در کنار هم زندگی می‌کنند گفت: «وقتی سبک زندگی فردی غلبه دارد، دیگر جایی برای بچه نمی‌ماند.» اما علی ارباش، روحانی ارشد و رئیس سازمان امور دینی ترکیه در روزهای گذشته اعلام کرد شمار ایدئالِ فرزندان «قطعا بیش از دو یعنی سه و چهار» فرزند برای هر خانواده است. رجب طیب اردوغان، فرزند سفیر تازهٔ مالی در ترکیه را در آغوش گرفته است، اگوست ۲۰۱۹ عکس از ای پی درحالیکه منتقدان این بحث را پیش کشیدند که با این شرایط دشوار اقتصادی چطور انتظار دارید جوانان ازدواج کنند؟ مولود تزل، روزنامه‌نگار نشریهٔ صباح ترکیه که حامی دولت است، در مقاله‌ای پیشنهاد کرد دولت ترکیه از «مجردهایی که حقوق خوب می‌گیرند و بچه‌دار نمی‌شوند» مالیات ویژه‌ای بگیرد. در پی این انفجار شماری از راه‌های منتهی به محل مسدود شده‌اند و قطارهای محلی نیز فعالیت خود را به دستور پلیس متوقف کرده‌اند. آقای تزل نوشت، منظورش نه «مجردهای بیکار» بلکه کسانی است که «ماهی یکبار به اروپا می‌روند و عکس خود در بهترین رستوران‌ها را روی اینستاگرام می‌گذارند و بعد می‌آیند خانه و دور خود پتو می‌پیچند و گربه‌شان را نوازش می‌کنند. رویترز در این باره گزارش داد که بوریس جانسون گفته است: «اگر قرار است آن [برجام] را کنار بگذاریم، پس بیایید آن را جایگزین کنیم و بگذارید آن را با توافق پرزیدنت ترامپ جایگزین کنیم.

» این روزنامه‌نگار حامی دولت معتقد است این افراد باید هزینه بیشتری در جامعه بپردازند چون در «تداوم سیستم، نقشی ایفا نمی‌کنند» و دیگران هستند که بار آنها را به دوش می‌کشند. هم‌رسانی این مطلب: .