انگلیس سفیر ایران در لندن را احضار کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

انگلیس سفیر ایران در لندن را احضار کرد العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت خارجه انگلیس، علت احضار حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن را «بازداشت غیرقابل قبول» سفیر این کشور در تهران خوانده است.

دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا، شامگاه شنبه به وقت محلی با انتشار بیانیه‌ای، ضمن تأیید خبر بازداشت چند ساعته سفیر این کشور در ایران، اعلام کرد: «بازداشت بی‌دلیل و ناموجه سفیر ما در تهران نقض فاحش قوانین بین‌المللی است.»مقامات ایرانی مدعی شىدند که سفیر انگلیس در حال تهیه عکس و فیلم از تجمع اعتراضی مردم بود.او در صفحه توییتر خود نوشت «تاکید می‌کنم که من درهیچ تظاهراتی شرکت نکردم!‌ من به مراسم یادبود افرادی که در سانحه ناگوار سقوط هواپیمای PS752 بودند رفتم.

در روزهای گذشته ایران یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را در نزدیکی تهران سرنگون کرد و در این حادثه 170 سرنشین هواپیما جان باختند. اگر چه ایران ادعا کرد که این هواپیما به اشتباه سرنگون کرده ولی کشورهای مختلف از جمله اوکراین و کانادا که شماری از ایرانی‌های شهروند کانادا نیز در این پرواز جان باختند، اظهارات مقامات ایرانی را باور نکرده و خواستار صورت گرفتن تحقیقات بین‌المللی در این‌باره شدند.

مردم شهرهای مختلف ایران نیز در اعتراض به کتمان این اتفاق از سوی نهادهای رسمی ایران در روزهای پس از حادثه، حکومت ایران را به دروغگویی متهم کرده و با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار استعفای رهبر ایران شدند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفیر انگلیس در تهران: من در هیچ تظاهراتی شرکت نکردمتهران-ایرنا-سفیر انگلیس در تهران حضور خود در تظاهرات روز گذشته را منکر شد و گفت: من نیم ساعت بعد از ترک محل بازداشت شدم. روباه مکار دروغگو
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سفیر انگلیس در تهران: در هیچ تظاهراتی شرکت نکردم!سفیر انگلیس در تهران: *در هیچ تظاهراتی شرکت نکردم! *من به مراسم یادبود افرادی که در سانحه ناگوار سقوط هواپیمای PS۷۵۲ بودند، رفتم *پس از۵ دقیقه هنگامی که عده‌ای شروع به شعاردادن کردن محل را ترک کردم *من نیم ساعت بعد از ترک محل دستگیر شدم پنگوئن هم فوتبال بازی می‌کنن!!! مگه بهت یاد ندادن؛درایران یه کلاغ چهل کلاغ میکنن! راس میگن شلوارتم خیس کرده بودی؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر انگلیس در تهران: در هیچ تظاهراتی شرکت نکردمراب مک ایر در توییتر خود درباره بازداشت چند ساعته شب گذشته خود اعلام کرد که در هیچ تظاهراتی شرکت نکرده و فقط برای ادای احترام به کشته شدگان به محل رفته بوده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش ایران به بازداشت سفیر انگلیس در تهران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر انگلیس در تهران بازداشت شدسفیر انگلیس در تهران به دلیل شرکت در تظاهرات مردمی در اعتراض به ساقط کردن هواپیمای اوکراین توسط پدافند هوایی ایران، برای ساعاتی بازداشت و سپس آزاد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عراقچی: سفیر انگلیس به‌عنوان یک بیگانه در گردهمایی غیرقانونی دستگیر شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »