انفجاری قوی فرودگاه عدن را همزمان با ورود نخست‌وزیر و کابینه جدید یمن لرزاند

10/10/1399 04:21 ب.ظ

مقامات رسمی یمن گفته‌اند مجروحانی را که بر اثر انفجار به زمین افتاده بودند بر روی باند و دیگر بخش‌های فرودگاه مشاهده کرده‌اند.

مقامات رسمی یمن گفته‌اند مجروحانی را که بر اثر انفجار به زمین افتاده بودند بر روی باند و دیگر بخش‌های فرودگاه مشاهده کرده‌اند. انفجاری قوی روز چهارشنبه همزمان با فرود هواپیمای حامل اعضای کابینه جدید یمن در فرودگاه عدن به وقوع پیوست. مقامات رسمی یمن گفته اند مجروحانی را که بر اثر انفجار به زمین افتاده بودند بر روی باند و دیگر بخش های فرودگاه مشاهده کرده اند.

با این حال هنوز گزارشی از آسیب دیدن احتمالی مقامات دولت یمن در این انفجار منتشر نشده است.

دلیل انفجار در فرودگاه عدن نیز هنوز مشخص نیست. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید وزرای دولت معین عبدالملک سعید، نخست وزیر یمن پس از مراسم ادای سوگند که هفته گذشته برگزار شد به همراه وی وارد عدن شده بودند. دولت یمن طی سال های گذشته به دلیل جنگ داخلی در این کشور اغلب در ریاض، پایتخت عربستان مستقر بود. عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن که در عربستان به سر می برد چند هفته پیش تصمیم به ترمیم کابینه این کشور گرفت.

از تصمیم عبدربه منصور هادی به عنوان گامی در راستای ترمیم شکاف پدید آمده بین دولت او و جدایی طلبان جنوب این کشور که امارات عربی متحده از آنها حمایت می کند یاد شده بود. نیروهای دولتی یمن در جنگ با شورشیان حوثی که کنترل صنعا، پایتخت این کشور و بخش های زیادی از شمال یمن را در دست دارند به سر می برند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تصاویر لحظه انفجار در فرودگاه عدن پس از فرود هواپیمای نخست‌وزیر و وزرای یمن🎥 تصاویر لحظه انفجار در فرودگاه عدن پس از فرود هواپیمای نخست‌وزیر و وزرای یمن بیشتر بخوانید:

با ورود دولت جدید یمن به عدن 3 انفجار فرودگاه این شهر را لرزاندخبرنگار العربيه ظهر روز چهار شنبه 30 دسامبر خبر داد که همزمان با ورود وزاری دولت یمن به عدن فرودگاه

انفجار در ترمینال فرودگاه عدنانفجاری در ترمینال فرودگاه عدن هنگام ورود اعضای کابینه دولت جدید یمن به وقوع پیوست

شمار قربانیان انفجار در فرودگاه عدن به 22 نفر رسیدشمار قربانیان انفجار چندین بمب در فرودگاه عدن در یمن به 22 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی انا لله و انا الیه راجعون

وزارت خارجه سعودی: انفجار فرودگاه عدن علیه همه مردم این کشور استپادشاهی سعودی اقدام تروریستی بزدلانه‌ای را که امروز چهارشنبه 30 دسامبر، هنگام ورود هواپیمای حامل

Aa

انفجاری قوی روز چهارشنبه همزمان با فرود هواپیمای حامل اعضای کابینه جدید یمن در فرودگاه عدن به وقوع پیوست.

مقامات رسمی یمن گفته اند مجروحانی را که بر اثر انفجار به زمین افتاده بودند بر روی باند و دیگر بخش های فرودگاه مشاهده کرده اند. با این حال هنوز گزارشی از آسیب دیدن احتمالی مقامات دولت یمن در این انفجار منتشر نشده است.

دلیل انفجار در فرودگاه عدن نیز هنوز مشخص نیست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزرای دولت معین عبدالملک سعید، نخست وزیر یمن پس از مراسم ادای سوگند که هفته گذشته برگزار شد به همراه وی وارد عدن شده بودند. دولت یمن طی سال های گذشته به دلیل جنگ داخلی در این کشور اغلب در ریاض، پایتخت عربستان مستقر بود. عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن که در عربستان به سر می برد چند هفته پیش تصمیم به ترمیم کابینه این کشور گرفت.

از تصمیم عبدربه منصور هادی به عنوان گامی در راستای ترمیم شکاف پدید آمده بین دولت او و جدایی طلبان جنوب این کشور که امارات عربی متحده از آنها حمایت می کند یاد شده بود.

نیروهای دولتی یمن در جنگ با شورشیان حوثی که کنترل صنعا، پایتخت این کشور و بخش های زیادی از شمال یمن را در دست دارند به سر می برند.

هم‌رسانی این مطلب: