اندیشکده آمریکایی: رئیس جمهور آینده آمریکا به برجام برگردد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

14/05/1399 11:53 ق.ظ

اندیشکده آمریکایی: رئیس جمهور آینده آمریکا به برجام برگردد در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ایران،فرصت کوتاهی را برای کاهش تنش‌ها بین ٢ کشور فراهم کرده است شاید سال‌ها طول بکشد که چنین فرصتی دوباره ایجاد شود؛واقعا خطر برخورد و تقابل وجود دارد

یک اندیشکده مستقر در واشنگتن بر این باور است که رئیس جمهور آینده آمریکا به منظور کاهش تنش‌ها با ایران باید پیشنهاد بازگشت به توافق هسته‌ای را مطرح کند. این اندیشکده پیشنهاد از سرگیری مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران و امنیت منطقه را ارائه کرده است.

روایت آسوشیتدپرس از جدال ایران و آمریکا در شورای امنیت این اندیشکده آمریکایی در ادامه یک راهبرد چند مرحله‌ای را برای کاهش تنش‌ها پیشنهاد داده است که می‌تواند از سوی دونالد ترامپ در صورت انتخاب مجدد یا جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات 3 نوامبر اجرا شود.

به نوشته این اندیشکده، در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر (آبان ماه) و انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال آینده، فرصت کوتاهی را برای کاهش تنش‌ها بین دو کشور فراهم کرده است. ایلان گلدنبرگ یکی از نویسندگان این گزارش، تاکید کرد: شما موقعیتی را شاهد هستید که شاید فرصت تعامل بین ایران و آمریکا را از دست بدهید و شاید سال‌ها طول بکشد که چنین فرصتی دوباره ایجاد شود. واقعا خطر برخورد و تقابل وجود دارد.

پس از اقدام تروریستی ارتش آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و حمله موشکی انتقام جویانه ایران علیه نظامیان آمریکایی در عراق، تنش‌ها بین دو کشور بالا گرفت. البته چشم انداز از سرگیری مذاکرات جدید بین دو کشور نیز تیره و تار است.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

رئیس بارسلونا: خریدن نیمار به دلیل کرونا عملی نیست - BBC News فارسیژوزپ ماریو بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، به خدمت گرفتن مجدد نیمار، ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن، 'غیر عملی' است.

اردوغان عید قربان را به روسای جمهور اندونزی و افغانستان تبریک گفت

کویت به خاطر همه‌گیری کرونا پرواز به ۳۱ کشور «پر خطر» را ممنوع می‌کندکویت به خاطر همه‌گیری کرونا پرواز به ۳۱ کشور «پر خطر» را ممنوع می‌کند نام کشورهای هند، پاکستان، مصر، فیلیپین، لبنان، و سریلانکا - که همگی مهاجران زیادی در کویت دارند - نیز در این فهرست قرار دارد.

وزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهدوزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهد وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدامات دولت چین در حمایت از ماهیگیری غیراصولی و مخرب تجاری آن کشور در جهان، هشدار داد.

نامه پزشکان اصفهانی به روحانی: آنچه صعودش را به تماشا نشسته‌اید، منحنی مرگ عزیزان ماست

چرا حزب‌الله پاسخ به اقدامات تل‌آویو را به تاخیر می‌اندازد؟سکوت راهبردی بهترین تعبیری است که رسانه‌های مختلف عربی در توصیف واکنش یا همان عدم واکنش حزب‌الله به اقدامات اسرائیل به ویژه در رابطه با قتل یکی از مبارزان این حزب در سوریه و بعد از آن هدف قرار دادن یک منزل مسکونی در جنوب لبنان به کار می‌برند.

، اندیشکده موسوم به مرکز نیوآمریکن سکیوریتی در گزارشی نوشت: ایالات متحده و ایران فرصت کوتاهی دارند تا با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری شان، تنش‌های خطرناک را کاهش دهند.

این اندیشکده پیشنهاد از سرگیری مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران و امنیت منطقه را ارائه کرده است.

روایت آسوشیتدپرس از جدال ایران و آمریکا در شورای امنیت

این اندیشکده آمریکایی در ادامه یک راهبرد چند مرحله‌ای را برای کاهش تنش‌ها پیشنهاد داده است که می‌تواند از سوی دونالد ترامپ در صورت انتخاب مجدد یا جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات 3 نوامبر اجرا شود.

به نوشته این اندیشکده، در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر (آبان ماه) و انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال آینده، فرصت کوتاهی را برای کاهش تنش‌ها بین دو کشور فراهم کرده است.

ایلان گلدنبرگ یکی از نویسندگان این گزارش، تاکید کرد: شما موقعیتی را شاهد هستید که شاید فرصت تعامل بین ایران و آمریکا را از دست بدهید و شاید سال‌ها طول بکشد که چنین فرصتی دوباره ایجاد شود. واقعا خطر برخورد و تقابل وجود دارد.

پس از اقدام تروریستی ارتش آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و حمله موشکی انتقام جویانه ایران علیه نظامیان آمریکایی در عراق، تنش‌ها بین دو کشور بالا گرفت.

البته چشم انداز از سرگیری مذاکرات جدید بین دو کشور نیز تیره و تار است. دولت ترامپ تهدید کرده است که اگر شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌های تسلیحاتی ایران را پس از اکتبر تمدید نکند، تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران را بار دیگر احیا خواهد کرد.

این در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران هفته گذشته هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کردند.

بر اساس طرح پیشنهادی این اندیشکده آمریکایی، رئیس جمهور بعدی ایالات متحده باید بازگشت مجدد آمریکا به توافق هسته‌ای را پیشنهاد دهد، ایده‌ای که بایدن از آن حمایت کرده است.

انتهای پیام/