انتخاب نام فرزند با بانک اسامی «ایکیا» برای والدین

19/03/1401 07:38:00 ق.ظ

انتخاب نام مناسب برای فرزندان همواره یکی از دغدغه‌های والدین است

انتخاب نام مناسب برای فرزندان همواره یکی از دغدغه‌های والدین است. انتخاب نام مناسب برای فرزندان همواره یکی از دغدغه‌های والدین است و نمایندگی شرکت «ایکیا» در نروژ در نظر دارد در انتخاب نام فرزندان به والدین ایشان کمک کند.

شیوه نام‌گذاری شرکت سوئدی و چندملیتی «ایکیا» که به ساخت لوازم منزل تاشو شناخته می‌شود؛ بر روی محصولات خود شهره همگان است.

نمایندگی «ایکیا» در نروژ فهرستی از ۸۰۰ نام را در قالب یک بانک اسامی در وب‌سایت خود منتشر کرده است. این اسامی برگرفته از نام تمام محصولات تولیدی این شرکت از زمان تاسیس است. ایکیا از سال ۱۹۴۸ به‌جای کد محصول از اسامی خاص برای نام‌گذاری محصولات خود استفاده کرده است.

«ایکیا» اسامی محصولات خود را از شهرها، دریاچه‌ها و سایر عناصر جغرافیایی سوئد الهام گرفته است. علاوه بر این‌ها نام‌های قدیمی مردم نیز برای این محصولات استفاده شده است. این اسامی شامل «مالم» و «کویک» (از اسامی نواحی شهری در سوئد) و «تروتن» (یک نوع سنگ) می باشند که توسط ایکیا به ترتیب بر روی جاکفشی، مبل تخت شونده و میز تحریر گذاشته شده بود. headtopics.com

به گفته مسئولین این شرکت، ابتکار شعبه نروژ در پیشنهاد نام محصولات ایکیا برای فرزندان تازه متولد شده از آنجا نشات گرفته که علی‌رغم مشکلات متعدد همچون کسادی بازار خرید در نتیجه همه‌گیری کووید، زاد و ولد در نروژ افزایش داشته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

اقدام ضد ایرانی مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسماقدام ضد ایرانی مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم که آمریکا و عربستان عضو آن هستند در اقدامی ضد ایرانی نام سه فرد مرتبط با نیروی قدس سپاه را در لیست خود قرار داد. اقدام ضد ایرانی؟؟؟؟؟؟؟ بعد ۳ نفر از سپاه استعاره از کل ایرانه، که میگید اقدامی ضد ایرانی؟ اقدام ضد ایرانی اونه که بچه های مسئولین همه گرین کارت دارن و با چمدون پول جابجا میکنن و برای دولت پولشویی میکنن، ولی همه ایرانی ها باید برای گرفتن ویزا و کار با بانکهای جهانی پاره بشن.

مسئولیت بانک ملی در قبال صندوق‌های دزدیده شده چیست؟دبیر کمیسیون حقوقی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره مسئولیت بانک ملی در سرقت صندوق‌های امانات گفت: با توجه به اصول و مبانی حقوقی در سرقت مورد بحث ظاهرآ هیچگونه مسئولیتی متوجه بانک ملی ایران نباید باشد زیرا، بانک ملی فقط یک محل مطئمن برای نگهداری اشیاء به مشتری اجاره داده و فرض آن است که بانک از محتویات داخل صندوق‌های امانات اطلاع نداشته است.

هماهنگی نیروهای سوریه دمکراتیک و ارتش اسد برای مقابله با تهاجم ترکیهنیروهای سوریه دمکراتیک «قسد» اعلام کردند که با نیروهای دولتی سوریه برای دفع هرگونه تهاجم ارتش ترکیه و حفاظت از خاک خود هماهنگی خواهند کرد.این نیروهای مورد العربیه بخش فارسیتو به چه یابوهایی دادی! تهاجم ترکیه؟؟ برادر برو قطع نامه های مربوطه رو بخون. ترکیه میتونه تا ۳۰ کیلومتر تو خاک سوریه پیشروی کنه برای از بین بردن تروریثتا نیروهای سوریه دمکراتیک؟؟ خودتو خر فرض کردی؟ منظورت تروریثتای کردن دیگه ترکیه عرردوغانی🦓 سودای سلطانی عثمانی و به گور خواهد برد و باید بقیه مناطق اشغالی رو ترک کنه! این پیمان یعنی نیروهای دمکراتیک سوریه با سلاحهای آمریکا و دولت سوریه با نیروهای نیابتی تروریستهای ترکیه و احرارالشام و .. را نابود خواهند کرد

سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری عربستان برای مقابله با پیری؛ شرکت بن‌سلمان داروی عمر طولانی را می‌یابد؟خاندان سلطنتی عربستان سعودی با تاسیس یک سازمان غیرانتفاعی قصد دارد سالانه ۱ میلیارد دلار از ثروت نفتی خود را برای حمایت از تحقیقات پایه‌ای در مورد پیری و یافتن راه‌هایی برای افزایش عمر شهروندانش هزینه کند.

پارلمان عراق لایحه ۱۷ میلیارد دلاری برای پرداخت بدهی گاز ایران و خرید غلات تصویب کردعراق روز چهارشنبه یک لایحه مالی اضطراری را برای پرداخت بدهی‌های خود به ایران تصویب کرد تا با ادامه روند واردات گاز مانع از تشدید قطعی برق در این کشور شود. باشه حالا قابل شما رو نداره!!!

زلنسکی: برای پس گرفتن همه مناطق اشغالی می‌جنگیم؛ بن‌بست در جنگ را نمی‌پذیریمولودیمیر زلنسکی می‌گوید روسیه از نظر نفرات و تجهیزات برتری دارد و ارتش اوکراین برای مقابله با روسیه به سلاح‌های سنگین و تهاجمی نیاز دارد. این طرف زندگیشو اشتباهی رفته بود، بجا کمدین باید ژنرال می شد.