حفاظت از محیط زیست, گرمایش زمین, گرمایش و تغییرات آب و هوایی, قطب جنوب

حفاظت از محیط زیست, گرمایش زمین

امکان برخورد یک کوه یخ به بزرگی کشور لوکزامبورگ با جزیره جورجیای جنوبی

امکان برخورد یک کوه یخ به بزرگی کشور لوکزامبورگ با جزیره جورجیای جنوبی بیشتر بخوانید🔽

05/11/2020 12:32:00 ب.ظ

امکان برخورد یک کوه یخ به بزرگی کشور لوکزامبورگ با جزیره جورجیای جنوبی بیشتر بخوانید🔽

«اگر جانوران مجبور به پیمودن مسیرهای طولانی شوند، نمی‌توانند سر موعد برای فرزندانشان غذا بیاورند و آن‌ها از گرسنگی تلف خواهند شد.»

یک کوه یخی عظیم به مساحتی بزرگ‌تر از کشور لوکزامبورگ در حال حرکت به سمت جورجیای جنوبی در اقیانوس اطلس است. این اتفاق، باعث نگرانی دانشمندان از به خطر افتادن حیات جانوران جوان شده است.مرکز دیده‌بان جنوبگان بریتانیا روز چهارشنبه با اعلام این خبر هشدار داد که در صورت فرور ریختن این کوه یخی در نزدیکی جزیره جورجیای جنوبی، شکارچیان دریایی ساکن خشکی این جزیره با کمبود آذوقه مواجه شده و فرزندانشان از گرسنگی تلف خواهند شد.

مصاحبه العربیه با نصرالله مرندی زندانی سیاسی سابق و شاهد پرونده حمید نوری حضور مقامات بلندپایه عراق در مراسم تحلیف رئیسی/ ادای احترام حکیم به مقام شامخ امام خمینی(ره)+تصاویر- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

جزیره جورجیای جنوبی در اقیانوس اطلس و در شمال منطقه جنوبگان واقع شده است و تحت حاکمیت بریتانیا قرار دارد.پروفسور گرینت تارلینگ از دیده‌بان جنوبگان بریتانیا درباره تهدید زیست‌بوم و حیات وحش این منطقه گفت: «الان موقعی از سال است که فک‌ها و پنگوئن‌ها مشغول بزرگ‌کردن توله‌ها و جوجه‌ها هستند. مسیری که آن‌ها برای یافت غذا می‌پیمایند، بسیار مهم است. اگر آن‌ها مجبور به طی مصافت‌های طولانی شوند، این به آن معنی خواهد بود که نمی‌توانند سر موعد برای فرزندانش غذا بیاورند و آن‌ها از گرسنگی تلف خواهند شد.»

نخستین ویدئو از تشکیل یک کوه یخ عظیم در قطب جنوباین کوه یخ عظیم که A68 نامگذاری شده، از سال ۲۰۱۷ و پس از جدا شدن از دریایخ موسوم به Larsen C به سمت شمال در حال حرکت است. A68 در زمان جدایی از مبداء با حدود ۱۷۵ کیلومتر طول و ۵۰ کیلومتر عرض مساحتی بیش از کشور کوچک لوکزامبورگ در اروپا داشت. جزیره جورجیای جنوبی با ۱۶۵ کیلومتر طول و ۳۵ کیلومتر عرض از این توده یخی کوچک‌تر است. headtopics.com

با وجود حرکت این کوه یخ به سوی جورجیای جنوبی، دانشمندان هنوز امیدوارند تا جریان‌های دریایی باعث تغییر مسیر آن شوند تا به این ترتیب جلوی برخورد A68 با جزیره گرفته شود. با این حال هنوز معلوم نیست آیا چنین امیدی محقق خواهد شد یا نه. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

یه اژدر خرجش کنید حل میشه همچین نوشتین به بزرگی کشور ، حالا مثلا مساحت لوکزامبورگ چقده!

کره‌جنوبی؛ اعتراض به آزادی یک متجاوز جنسی به یک کودک«چو دوو سون» در سال ۲۰۰۸، یک دختربچه ۸ ساله را که در حال رفتن به مدرسه بود، ربود و در دستشویی کلیسا به او تجاوز کرد و باعث آسیب‌دیدگی داخلی دائمی برای این کودک شد. او اکنون پس از پایان محکومیت ۱۲ ساله‌اش آزاد شده است.

نشت نفت به آب یک روستا در رامهرمز به مرگ یک راس گاو انجامید

برخورد با مفاسد اقتصادی نباید منتهی به بیکار شدن حتی یک کارگر شوددادستان عمومی و انقلاب تهران: برخورد با مفاسد اقتصادی نباید منتهی به بیکار شدن حتی یک نفر از کارگران شود قوه قضاییه در برهه ای از تاریخ خود قرار دارد که بیشترین اهتمام را به برخورد با مفاسد اقتصادی اختصاص داده است مفاسداقتصادی موجودمعلول نداشتن دانش اقتصادی صحیح ازطرف اقتصاددانان کشوراست که قوانینی راوضع نموده که فسادراقانونی کرده اندوخودبه ان دانش ندارندکه ان بامخلوط کردن جهل باعلم وباطل باحق است لکن خودبه ان دانش ندارند که بایدازطریق قران کریم بازشناسی شودتااصلاح شود.

حمله به یک افسر پلیس زن و همسرش در ولایت هلمند افغانستان یک کشته برجای گذاشتاین افسر زن که «ملاله» نام دارد در جریان حمله به‌شدت زخمی شده و همسرش عبدالقیوم که یک افسر پلیس در مقر پلیس هلمند بود، کشته شده است.

آسوشیتدپرس: ایران حمله به یک پایگاه و قتل یک ژنرال آمریکایی را در نظر داشتآسوشیتدپرس به نقل از دو مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گزارش داده که تماس‌های رهگیری شده فرماندهان سپاه پاسداران نشان می‌دهد آنها در نظر داشته‌اند با نفوذ به یک پایگاه نظامی، یک ژنرال ارتش آمریکا را به قتل برسانند واو چه کشفی! زرت اخرش. چی میشه اونها هم دوباره پاسخ ما هم دوباره پاسخ. بعضیها از توان دفاعی داخلی بی خبرند. ما قوی هستیم....