امکان برخورد یک کوه یخ به بزرگی کشور لوکزامبورگ با جزیره جورجیای جنوبی

05/11/2020 12:32:00 ب.ظ

امکان برخورد یک کوه یخ به بزرگی کشور لوکزامبورگ با جزیره جورجیای جنوبی بیشتر بخوانید🔽

حفاظت از محیط زیست, گرمایش زمین

امکان برخورد یک کوه یخ به بزرگی کشور لوکزامبورگ با جزیره جورجیای جنوبی بیشتر بخوانید🔽

«اگر جانوران مجبور به پیمودن مسیرهای طولانی شوند، نمی‌توانند سر موعد برای فرزندانشان غذا بیاورند و آن‌ها از گرسنگی تلف خواهند شد.»

یک کوه یخی عظیم به مساحتی بزرگ‌تر از کشور لوکزامبورگ در حال حرکت به سمت جورجیای جنوبی در اقیانوس اطلس است. این اتفاق، باعث نگرانی دانشمندان از به خطر افتادن حیات جانوران جوان شده است.مرکز دیده‌بان جنوبگان بریتانیا روز چهارشنبه با اعلام این خبر هشدار داد که در صورت فرور ریختن این کوه یخی در نزدیکی جزیره جورجیای جنوبی، شکارچیان دریایی ساکن خشکی این جزیره با کمبود آذوقه مواجه شده و فرزندانشان از گرسنگی تلف خواهند شد.

جزیره جورجیای جنوبی در اقیانوس اطلس و در شمال منطقه جنوبگان واقع شده است و تحت حاکمیت بریتانیا قرار دارد.پروفسور گرینت تارلینگ از دیده‌بان جنوبگان بریتانیا درباره تهدید زیست‌بوم و حیات وحش این منطقه گفت: «الان موقعی از سال است که فک‌ها و پنگوئن‌ها مشغول بزرگ‌کردن توله‌ها و جوجه‌ها هستند. مسیری که آن‌ها برای یافت غذا می‌پیمایند، بسیار مهم است. اگر آن‌ها مجبور به طی مصافت‌های طولانی شوند، این به آن معنی خواهد بود که نمی‌توانند سر موعد برای فرزندانش غذا بیاورند و آن‌ها از گرسنگی تلف خواهند شد.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یه اژدر خرجش کنید حل میشه همچین نوشتین به بزرگی کشور ، حالا مثلا مساحت لوکزامبورگ چقده!

کره‌جنوبی؛ اعتراض به آزادی یک متجاوز جنسی به یک کودک«چو دوو سون» در سال ۲۰۰۸، یک دختربچه ۸ ساله را که در حال رفتن به مدرسه بود، ربود و در دستشویی کلیسا به او تجاوز کرد و باعث آسیب‌دیدگی داخلی دائمی برای این کودک شد. او اکنون پس از پایان محکومیت ۱۲ ساله‌اش آزاد شده است.

نشت نفت به آب یک روستا در رامهرمز به مرگ یک راس گاو انجامید

برخورد با مفاسد اقتصادی نباید منتهی به بیکار شدن حتی یک کارگر شوددادستان عمومی و انقلاب تهران: برخورد با مفاسد اقتصادی نباید منتهی به بیکار شدن حتی یک نفر از کارگران شود قوه قضاییه در برهه ای از تاریخ خود قرار دارد که بیشترین اهتمام را به برخورد با مفاسد اقتصادی اختصاص داده است مفاسداقتصادی موجودمعلول نداشتن دانش اقتصادی صحیح ازطرف اقتصاددانان کشوراست که قوانینی راوضع نموده که فسادراقانونی کرده اندوخودبه ان دانش ندارندکه ان بامخلوط کردن جهل باعلم وباطل باحق است لکن خودبه ان دانش ندارند که بایدازطریق قران کریم بازشناسی شودتااصلاح شود.

حمله به یک افسر پلیس زن و همسرش در ولایت هلمند افغانستان یک کشته برجای گذاشتاین افسر زن که «ملاله» نام دارد در جریان حمله به‌شدت زخمی شده و همسرش عبدالقیوم که یک افسر پلیس در مقر پلیس هلمند بود، کشته شده است.

آسوشیتدپرس: ایران حمله به یک پایگاه و قتل یک ژنرال آمریکایی را در نظر داشتآسوشیتدپرس به نقل از دو مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گزارش داده که تماس‌های رهگیری شده فرماندهان سپاه پاسداران نشان می‌دهد آنها در نظر داشته‌اند با نفوذ به یک پایگاه نظامی، یک ژنرال ارتش آمریکا را به قتل برسانند واو چه کشفی! زرت اخرش. چی میشه اونها هم دوباره پاسخ ما هم دوباره پاسخ. بعضیها از توان دفاعی داخلی بی خبرند. ما قوی هستیم....

Aa یک کوه یخی عظیم به مساحتی بزرگ‌تر از کشور لوکزامبورگ در حال حرکت به سمت جورجیای جنوبی در اقیانوس اطلس است.Aa پایان محکومیت «چو‌ دوو سون» که به جرم تجاوز جنسی به یک دختربچه، ۱۲ سال را در زندان گذارنده است، باعث اعتراض جمعی از مردم در سئول پایتخت کره جنوبی شد.استان وایر - «محسن مرحمتی»، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رامهرمز با تایید خبر آلودگی نفتی آب یکی از روستاهای این شهرستان گفته که یک راس گاو به دلیل خوردن آب آلوده به نفت تلف شده است.به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران در بازدید از شهرک صنعتی پاکدشت که صبح امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ انجام گرفت، دادستان تهران و دبیر اجرایی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی استان تهران و هیئت قضایی همراه شامل معاونان دادستان در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی و مسئولان حوزه قضایی پاکدشت پس از بازدید از واحدهای تولیدی شرکت شیرآلات و حضور در مراسم افتتاح خط تولید جدید در واحد تولیدی ، در نشست مشترک با تولید کنندگان و مدیران واحدهای صنعتی ضمن تأکید بر اهتمام دستگاه قضایی بر رفع موانع تولید، به تشریح سیاست های اقتصاد مقاومتی و رویکرد قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری و ثروت های مشروع پرداخت.

این اتفاق، باعث نگرانی دانشمندان از به خطر افتادن حیات جانوران جوان شده است. مرکز دیده‌بان جنوبگان بریتانیا روز چهارشنبه با اعلام این خبر هشدار داد که در صورت فرور ریختن این کوه یخی در نزدیکی جزیره جورجیای جنوبی، شکارچیان دریایی ساکن خشکی این جزیره با کمبود آذوقه مواجه شده و فرزندانشان از گرسنگی تلف خواهند شد. «چو دوو سون» در سال ۲۰۰۸، یک دختربچه ۸ ساله را که در حال رفتن به مدرسه بود، ربود و در دستشویی کلیسا به او تجاوز کرد و باعث آسیب‌دیدگی داخلی دائمی برای این کودک شد. جزیره جورجیای جنوبی در اقیانوس اطلس و در شمال منطقه جنوبگان واقع شده است و تحت حاکمیت بریتانیا قرار دارد. او توضیح داده که کنار این روستا یک دره وجود دارد که آب‌های بارندگی آنجا سرازیر می‌شود و یک سری از چاه‌ها به خاک نفوذ کرده و باعث این اتفاق شده است. پروفسور گرینت تارلینگ از دیده‌بان جنوبگان بریتانیا درباره تهدید زیست‌بوم و حیات وحش این منطقه گفت: «الان موقعی از سال است که فک‌ها و پنگوئن‌ها مشغول بزرگ‌کردن توله‌ها و جوجه‌ها هستند. این متجاوز در جریان دفاع از خود در دادگاه گفت که در حال مستی دست به تجاوز زده است. مسیری که آن‌ها برای یافت غذا می‌پیمایند، بسیار مهم است. این مقام قضایی تصریح کرد: برداشتن موانع تولید از جمله موضوعاتی است که امروز مورد پیگیری قوه قضاییه است و هم شخص ریاست محترم قوه و هم مسئولان محترم عالی قضایی عزم جدی بر این دارند که با مطالبه گری و بر اساس اختیارات نظارتی که دارند در راستای رفع موانع تولید گام بردارند.

اگر آن‌ها مجبور به طی مصافت‌های طولانی شوند، این به آن معنی خواهد بود که نمی‌توانند سر موعد برای فرزندانش غذا بیاورند و آن‌ها از گرسنگی تلف خواهند شد. در پرونده دیگری در سال ۲۰۱۸، یک شهروند کره جنوبی با نام «سون جونگ وو» به دلیل مدیریت یکی از بزرگترین شبکه‌های پورنوگرافی کودکان در جهان محکوم شد اما فقط ۱۸ ماه زندان برای او صادر شد.» رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رامهرمز با تاکید بر اینکه آبی که آلوده شده، آب شرب نبوده است، گفت: «امکان دارد اثرات آن در طبیعت بماند که به شرکت نفت اخطاریه دادیم و موارد دادگاهی آن را پیگیری می‌کنیم.» نخستین ویدئو از تشکیل یک کوه یخ عظیم در قطب جنوب این کوه یخ عظیم که A68 نامگذاری شده، از سال ۲۰۱۷ و پس از جدا شدن از دریایخ موسوم به Larsen C به سمت شمال در حال حرکت است. A68 در زمان جدایی از مبداء با حدود ۱۷۵ کیلومتر طول و ۵۰ کیلومتر عرض مساحتی بیش از کشور کوچک لوکزامبورگ در اروپا داشت. فعالان حقوق زنان در کره جنوبی می‌گویند چنین رفتار نرمی با مجرمان جنسی باعث گسترش بیشتر تجاوز و سوء استفاده جنسی در کشور می‌شود. جزیره جورجیای جنوبی با ۱۶۵ کیلومتر طول و ۳۵ کیلومتر عرض از این توده یخی کوچک‌تر است. با وجود حرکت این کوه یخ به سوی جورجیای جنوبی، دانشمندان هنوز امیدوارند تا جریان‌های دریایی باعث تغییر مسیر آن شوند تا به این ترتیب جلوی برخورد A68 با جزیره گرفته شود. دادستان تهران با بیان اینکه امروز همه صاحب نظران، کارشناسان و دوستداران و علاقمندان نظام به این نتیجه رسیده اند که راه مقابله با تحریم های ظالمانه و غلبه بر ظلم ها و خباثت های دشمن، قوی شدن در عرصه صنعت و تولید است؛ تأکید کرد: برای دستیابی به این هدف ، باید همه ظرفیت ها پای کار بیایند و همه توانمندی های بالقوه و بالفعل در بخش های دولتی و خصوصی و ارکان نظارتی در مسیر تولید و شکوفایی و رونق آن به کار گرفته شود.

با این حال هنوز معلوم نیست آیا چنین امیدی محقق خواهد شد یا نه. پروفسور تارلینگ می‌گوید با وجود اثرات مخرب برخورد این کوه یخ با جزیره جورجیای جنوبی، حرکت آن در اقیانوس اطلس مزایایی هم برای حیات وحش و محیط زیست دارد: A68 حامل مقادیر زیادی از ماده‌ای است که باعث افزایش باروری پلانکتون‌ها می‌شود و باعث فعال شدن چرخه تولید غذای دریایی ةبزیان می‌شود. از سوی دیگر پلانکتون‌ها بخشی از دی‌اکسید کربن اتمسفر را که نتیجه فعالیت‌های انسانی است به خود جذب می‌کنند. .