امروز شهر قرمز نداریم؛ «جمع نشویم، تا کم نشویم»/ در شش ماهه اول امسال رشد اقتصادی، هم با نفت و هم بی‌نفت مثبت بود

29/09/1399 10:55 ق.ظ

روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: امروز شهر قرمز نداریم/ «جمع نشویم، تا کم نشویم»

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، با اشاره به روز پرستار گفت: حدود یکسال است پرستاران عزیز ما در صف اول مبارزه با کرونا قرار دارند و با این بیماری مبارزه می‌کنند و یاد شهدای عزیزشان را گرامی...رئیس جمهور خطاب به مردم گفت: امسال شب یلدا مصادف با روز پرستار شده است؛ از مردم خواهش می‌کنم مراعات کنند و از فضای مجازی و تلفن استفاده برای دیدار استفاده کنند.

رئیس جمهور خطاب به مردم گفت: امسال شب یلدا مصادف با روز پرستار شده است؛ از مردم خواهش می‌کنم مراعات کنند و از فضای مجازی و تلفن استفاده برای دیدار استفاده کنند. وی ادامه داد: در فضای مجازی جمله‌ای مطرح شده است مبنی بر این که « جمع نشویم تا کم نشویم» این جمله بسیار درست است.

روحانی افزود: در این دوماه مردم ، کسبه و اصناف بسیار رعایت کردند و این یک افتخار بزرگ برای ما است. اول آذر بسیار نگران بودیم، ۱۶۰ شهر ما قرمز است و امروز که پایان آذر ماه است شهر قرمز نداریم و صفر است.

روحانی با اشاره به آمارها و نمودارهایی ارائه شده در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت: به استثنا یک یا دو استان می‌توانیم بگوییم که همه جا موج سوم از موج قبلی بیشتر بود. در برخی شهرها موج اخیر دوم و در نقاط دیگر موج سوم بود. موج سوم متفاوت با موج ماه اسفند بود، چرا که هم ویروس تغییر کرده بود و هم به دلیل سردی هوا و بسته بودن درب‌ها و اینکه مردم دور هم جمع می‌شوند موج سنگین‌تری بود. headtopics.

ادامه مطلب:
ilnanews »

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، با اشاره به روز پرستار گفت: حدود یکسال است پرستاران عزیز ما در صف اول مبارزه با کرونا قرار دارند و با این بیماری مبارزه می‌کنند و یاد شهدای عزیزشان را گرامی می‌داریم

رئیس جمهور خطاب به مردم گفت: امسال شب یلدا مصادف با روز پرستار شده است؛ از مردم خواهش می‌کنم مراعات کنند و از فضای مجازی و تلفن استفاده برای دیدار استفاده کنند.

وی ادامه داد: در فضای مجازی جمله‌ای مطرح شده است مبنی بر این که « جمع نشویم تا کم نشویم» این جمله بسیار درست است.

روحانی افزود: در این دوماه مردم ، کسبه و اصناف بسیار رعایت کردند و این یک افتخار بزرگ برای ما است. اول آذر بسیار نگران بودیم، ۱۶۰ شهر ما قرمز است و امروز که پایان آذر ماه است شهر قرمز نداریم و صفر است.

روحانی با اشاره به آمارها و نمودارهایی ارائه شده در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت: به استثنا یک یا دو استان می‌توانیم بگوییم که همه جا موج سوم از موج قبلی بیشتر بود. در برخی شهرها موج اخیر دوم و در نقاط دیگر موج سوم بود. موج سوم متفاوت با موج ماه اسفند بود، چرا که هم ویروس تغییر کرده بود و هم به دلیل سردی هوا و بسته بودن درب‌ها و اینکه مردم دور هم جمع می‌شوند موج سنگین‌تری بود.

وی با بیان اینکه کار بسیار خوب و بزرگی در این مدت انجام گرفت و مراعات مردم بسیار جای تشکر و سپاسگزاری دارد؛ گفت: از تلاش همه نیروهایی که در صحنه بودند و به ویژه کادر درمان که بالاترین سهم را داشت تشکر می‌کنیم. همچنین از همه آنهایی که در شرایط کرونا ای برای رشد و اقتصاد کشور تلاش کردند از جمله بخش صنعت، کشاورزی تشکر می‌کنیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در شش ماهه اول امسال رشد اقتصادی ما هم با نفت و هم بی نفت مثبت بود. بی نفت ۱.۴ و با نفت ۱.۳ درصد رشد داشتیم که یکی از افتخارات بزرگ برای ملت ما در این شرایط سخت است. در حالی که خیلی از کسب و کارها دلیل شرایط کرونایی تعطیل شده بودند. در بخشهای خدمات و گردشگری نتوانستند کار کند اما بخش صنعت و کشاورزی جبران کردند. در شرایطی که در دنیا و اکثر کشور کشورها با رشد منفی اقتصادی مواجه هستند ما توانستیم در بحث اشتغال از خدمات ارزشمند انجام دهیم.

وی با تقدیر از کسانی که برای آموزش دانشآموزان و دانشجویان تلاش می‌کنند، بیان کرد: اگر چه آموزش حضوری نشده اما معلمین و اساتید از طریق فضای مجازی و صدا و سیما تلاش بسیار زیادی را انجام دادند و نگذاشتند فرزندان ما از آموزش علم و فرهنگ محروم بمانند. هرچند که پایه های اول دوم دبستان مشکلاتی دارند. یکی از مواردی این است که پایه‌های اول و دوم اقداماتی انجام بدهیم که برای بررسی بیشتر قرارگاه موکول به دو هفته بعد شد.

رئیس دولت ضمن تشکر از افرادی که برای تامین کمک معیشتی برای کسانی که حقوق ثابت ندارند و باید روزانه کار کنند،تلاش کردند، خاطر نشان کرد: برای افرادی که حقوق ثابت نداشته و به دلیل شرایط کرونایی نمی‌توانستند در بازار آزاد فعالیت و مخارج خانه را تامین کنند، چهار ماه کمک معیشتی در نظر گرفتیم. بنا شد برای هر فرد خانواده ۱۰۰ هزار تومان اختصاص بدهیم؛ مبلغی که مجلس تعیین کرده بود ۱۲۰ هزارتوان بود که با تلفیق این دو پیشنهاد بنا شد افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۱۲۰ هزار تومان و مابقی افراد۱۰۰ هزار تومان دریافت کنند. اولین پرداختی در آذرماه پرداخت شده و سه ما دیگر نیز تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: قرار شد با توجه به اینکه این ایام منتسب به فاطمه زهرا و صدیقه کبری است با رعایت همه مقررات و پرزروتکل‌های بهداشتی این مراسم‌ها انجام گیرد.