امرالله صالح: خروج نیروهای امنیتی از ولسوالی شینکی «یک راز اطلاعاتی» است

28/03/1400 11:23:00 ق.ظ

امرالله صالح: خروج نیروهای امنیتی از ولسوالی شینکی «یک راز اطلاعاتی» است العربيه_فارسى

امرالله صالح، معاون اول رییس جمهوری افغانستان روز پنج‌شنبه 17 ژوئن (27 جوزا) در واکنش به خروج سربازان افغان از ولسوالی شینکی ولایت زابل گفت که خروج این صالح در صفحه فیسبوکش نوشت: «در چنین لحظاتی نیاز نیست، محرمیت‌های عملیاتی زیرنام آزادی بیان فاش شود...

صالح در صفحه فیسبوکش نوشت: «در چنین لحظاتی نیاز نیست، محرمیت‌های عملیاتی زیرنام آزادی بیان فاش شود و دشمن از آن بیش‌تر بهره بردارد. سخن‌پران‌های بی‌خیال و بی‌پروا می‌توانند هرچه دلشان شد، بگویند.» به تازگی عطاجان حق‌بیان، رییس شورای ولایتی زابل، با نشر ویدیویی در تویترش، ادعا کرد که طالبان، یک کاروان نیروهای امنیتی افغان را از پاسگاهی در ولسوالی شنیکی این ولایت، بدون‌ هیچ درگیری‌ای بیرون کرده است.

در این ویدیو، دیده می‌شود که گروه طالبان کاروان نیروهای امنیتی را همراهی می‌کند تا آن‌ها از این ولسوالی بیرون شوند. پس از نشر این ویدیو، امرالله صالح در فیسبوکش نوشت: «هرچند کشور در شرایط سختی قرار دارد؛ اما تلفات گروه جهل و وحشت سه برابر نیروهای امنیتی ما است.»

او در ادامه نوشت: «به پروپاگندا دشمن باور نکنید. از شهامت و وقار نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان نمایندگی کنید. آن چه در ارتباط به زابل تا اکنون گفته و نوشته شده است، واقعیت ندارد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تصاویر هوایی از محل خروج یک قطار باری از مسیر خط آهن در مکزیکبنا به گزارش رسانه‌های محلی این قطار باری حامل هیچ گونه «ماده خطرناکی» نبود. امیدوارم آسیب جانی ازشون دور باشه مکزیکیها بواسطه شمنان مکزیک میشناسم و بسیار تحت تاثیر نوع زندگی کمین کنندگان و شکارچیان و رویابینان (ساحران)هستم .

نبرد خونین در ۸۰ ولسوالی افغانستان؛ طالبان با خروج آمریکا جای پای خود را محکم می‌کندعضو مجلس نمایندگان با متهم کردن سپاه پاسداران ایران و پنجابی‌های پاکستان گفت: «ولسوالی جوین ما سقوط کرده، خواهران ما، برادران ما، جوانان ما شهید شدند. تمام ملت فراه شاهدند که پنجابی‌های پاکستان و سپاه ایران شامل جنگ است (در جنگ نقش دارند).» بی غیرت تر از طالبان کثیف پیدا نمیشه Euronews فارسینبرد خونین در ۸۰ ولسوالی افغانستان؛ طالبان با خروج آمریکا جای پای خود را محکم می‌کند جزئیات بیشترDown-pointing triangle مردم مسلمان، طالبان مسلمان، حکومت مسلمان، پس در افغانستان جنگ بین مسلمانان است! به جامعه بشری هیچ ربطی ندارد، چون مسلمانان همدیگر را هم می‌کشند. اسلام دین کشتن، غارت و تجاوز است!

تصاویر هوایی از محل خروج یک قطار باری از مسیر خط آهن در مکزیکبنا به گزارش رسانه‌های محلی این قطار باری حامل هیچ گونه «ماده خطرناکی» نبود. امیدوارم آسیب جانی ازشون دور باشه مکزیکیها بواسطه شمنان مکزیک میشناسم و بسیار تحت تاثیر نوع زندگی کمین کنندگان و شکارچیان و رویابینان (ساحران)هستم .

وزارت دفاع افغانستان:‌ 119 شبه‌نظامی طالبان کشته شدندوزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 119 شبه‌نظامی طالبان در عملیات‌ نیروهای امنیتی در مناطق مختلف این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع افغانستان:‌ 148 عضو دیگر طالبان از پای درآمدندوزارت دفاع ملی افغانستان از کشته شدن 148 شبه‌نظامی طالبان در عملیات‌‌های شبانه‌روز گذشته نیروهای امنیتی این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

دیدگاه | بایدن باید چگونه با پوتین معامله کند؟🔺دیدگاه | بایدن باید چگونه با پوتین معامله کند؟ ▪️جو بایدن باید در دیدار خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، زیربنای مذاکرات آینده را بنا کند و درباره عزم آمریکا برای دفاع از منافع خود و کشورهای دوست، در ذهن پوتین جای تردید باقی نگذارد. به طرز نشستن دو رئیس جمهور نگاه کنید. یکی لات یکی آقا. سر ایران هم مذاکره کردند؟!