امتناع ازبکستان از تحویل هواپیماهای حکومت پیشین افغانستان به طالبان

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امتناع ازبکستان از تحویل هواپیماهای حکومت پیشین افغانستان به طالبان العربيه_فارسى

عصمت الله ایرگاشوف، مشاور ارشد رئیس جمهوری ازبکستان جمعه 29 آوریل در مصاحبه با شبکه «صدای آمریکا» گفت که این هواپیماها به کابل بازگردانده نخواهد شد.ایرگا‌شوف گفت: «دولت ایالات متحده هزینه این هواپیماها را پرداخت کرده است. آمریکا از دولت قبلی افغانستان حمایت مالی می‌کرد. بنابراین، ما معتقدیم که این کاملا به واشنگتن بستگی دارد که با این هواپیماها چه کند.»

او گفت: «ما این تجهیزات نظامی را در توافق با ایالات متحده نگهداشته‌ایم و این را به طالبان نیز گفتیم.» نیروهای هوایی افغانستان تقریباً 50 هلیکوپتر و هواپیمای آمریکایی را پس از تصرف کابل از سوی طالبان، به ازبکستان منتقل کردند.طالبان تاکنون چندین بار درخواست کردند که این هواپیماها به افغانستان بازگردانده شود اما ازبکستان و تاجیکستان از تحویل این هواپیماها به طالبان خودداری کردند.

مقامات وزارت دفاع ایالات متحده نیز در گفت‌وگو با صدای آمریکا تأیید کردند که ازبکستان و تاجیکستان هیچ دستورالعملی برای تحویل این هواپیماها به طالبان ندارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

وزیر دفاع طالب که لاف از غیرت افغانی و آزمایش صبر افغانی میزد کجاست آیا هنوز هم صبرش لبریز نشده یا صبر ایوبی پیدا کرده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کمک‌های بشردوستانه ترکیه در افغانستان به مناسبت ماه رمضانبنیاد همیاری‌های بشری ترکیه بین 2 هزار و 400 خانواده نیازمند در افغانستان بسته‌های مواد غذایی توزیع کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قطعی برق در 10 ولایت افغانستان به دلیل وقوع انفجارتخریب دو دکل برق در ولایت پروان منجر به قطعی برق در کابل و 9 ولایت دیگر افغانستان شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طالبان به عبدالله عبدالله اجازه خروج از افغانستان دادگروه طالبان به عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی حکومت پیشین افغانستان، اجازه داد که از این کشور خارج شود. خانواده آقای عبدالله در هندوستان زندگی می‌کنند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خارجه سوئد به شهروندان خود برای سفر به ایران هشدار داددر پی درخواست دادستانی سوئد مبنی بر صدور حکم حبس ابد برای حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج، وزارت خارجه این کشور به شهروندان خود درباره سفر به ایران هشدار داد. سوئد های گوه خوردن🍆تو کون مریم عن رجوی ودارودستش😂🍆🖕🖕🖕🖕🖕🖕
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آنکارا یونان را به تجاوز مکرر به حریم هوایی کشورش متهم کرداین اتهام در حالی مطرح شده است که روز گذشته نخست وزیر یونان، کیریاکوس میتسوتاکیس، آنکارا را به تجاوز به حریم هوایی یونان و پرواز در نزدیکی جزایر یونانی متهم کرده بود. جناب اوردغان، حالا همین مانده که شما هم با یونان بجنگی.اخر دوستی و مهربانی که خیلی کم هزینه تر، از جنگ و دعوا ست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله هکرهای «طرفدار ایران» به رادیوهای اسرائیلی به مناسبت روز قدسرسانه‌های اسرائیل از حمله سایبری هکرهای «طرفدار ایران» به سایت اینترنتی رادیوهای اسرائیل در شب پنج‌شنبه ۸ اردیبهشت و در آستانه روز قدس خبر دادند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »