الکاظمی نیروهای سیاسی عراق را به تسریع روند تشکیل دولت فراخواند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

الکاظمی نیروهای سیاسی عراق را به تسریع روند تشکیل دولت فراخواند العربيه_فارسى

الکاظمی در این راستا خواستار تشکیل دولتی اصلاح‌گرا شد که به قانونی اساسی کشور احترام و ضمن برقراری امنیت و ثبات در عراق، آرمان‌های مردم این کشور را محقق سازد.به گزارش خبرگزاری عراق «واع» مصطفی الکاظمی شنبه 9 آوریل طی یک سخنرانی خواستار همگرایی و اتحاد نیروهای سیاسی برای برون‌رفت از انسداد سیاسی کنونی و تسریع در روند تشکیل دولت جدید شد.

او با اشاره به بحران‌های بین‌المللی که گریبان‌گیر همه کشورهای جهان شده، تاکید کرد که عراق از این بحران‌ها دور نیست و این وظیفه دولت است که مردم را در برابر پیامدهای این بحران‌ها مصون دارد. گفتنی است پس از انتخابات پارلمانی زودهنگامی که در ماه اکتبر گذشته اجرا شده و به پیروزی ائتلاف صدری‌ها انجامید، نیروهای سیاسی عراق همچنان بر سر تشکیل دولت جدید در این کشور اختلاف‌نظر دارند.

اکثریت ملی» و از سوی دیگر تشکیلات موسوم به «هیئت هماهنگی شیعه» است که از احزاب و فراکسیون‌های وابسته به ایران مانند دولت قانون به رهبری نوری المالکی و ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری تشکیل شده‌ است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بریتانیا از تشکیل دولت «فراگیر‌تر» در یمن استقبال می‌کندلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا ضمن استقبال از تلاش‌ها برای تشکیل دولت جدید در یمن، آن را تلاش برای ایجاد دولتی «فراگیر‌تر» دانست.وزیر خارجه بریتانیا تشکیل روباه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

زلنسکی: حمله روسیه به ایستگاه قطار جنایت جنگی بودولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، حمله موشکی به یک ایستگاه قطار در شرق این کشور را محکوم کرد و آن را جنایت جنگی دیگری نامید که نیروهای روسیه مرتکب شده‌اند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نیروهای امنیتی اسرائیل مهاجم مسلح حمله مرگ‌بار تل آویو را به قتل رساندنددستگاه امنیتی اسرائیل بامداد جمعه اعلام کرد که مهاجم مسلح به یک کلوب شبانه در تل آویو را به قتل رسانده است. شهروند فلسطینی ساکن اراضی اشغالی کرانه باختری در نزدیکی یک مسجد در یافا کشته شده است. اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است شهید راه آزادی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش ابتکار به تشدید گرد و غبار در کشوررئیس اسبق سازمان محیط زیست ضمن اشاره به اشاره به دلایل وقوع طوفان‌های عظیم گرد و غبار در کشور، اقدامات دولت یازدهم برای کاهش این پدیده جوی را برشمرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مقاومت ملی افغانستان: دره «قاسان» اندراب‌ها از کنترل طالبان خارج شدجبهه مقاومت ملی افغانستان اعلام کرد که پس از درگیری‌‌های طولانی نیروهای این جبهه با جنگجویان طالبان در اندارب‌ها، دره «قاسان» اندراب‌‌ها به کنترل نیروهای الله اگبر زنده باد شیران خراسان و مقاومت گران راه 💯🚩 انشالا برای نابودی طالبان بیسواد.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایران شماری از مقام‌های فعلی و سابق آمریکا را تحریم کردایران نام ۹ مقام فعلی و پیشین آمریکایی را به فهرست «تحریم‌های ضدتروریستی» و ۱۵ نفر دیگر را به فهرست «تحریم‌های حقوق بشری» خود اضافه کرد. 🔹رهبر انقلاب: هر کس ندای تفرقه بین شیعه و سنی را سر دهد مزدور دشمن است سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY تحریم مقامهای آمریکایی توسط ایران درست عین تصادف با ژیان قراضە حیثیت آدمو بر باد میدە خوبشون شد حالا دیگه نمیتونن بیان قم زیارت معصومه🤣
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »