اقلیم کردستان عراق؛ قربانی انتقام‌جویی جمهوری اسلامی از اسراییل

23/12/1400 09:11:00 ق.ظ

حملات توپخانه‌ای و موشکی و انجام برخی از ترور‌ها در مناطق مختلفی از اقلیم کردستان از جمله واکنش‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی به بهانه مقابله با «تهدید‌ها» در این سال‌ها بوده است. اطلاع_رسانی گزارش از beehnam

سپاه پاسداران هم در تازه‌‌ترین این حملات و اقدامات، شامگاه یک‌شنبه ۱۲ فروند موشک بالستیک به اربیل،...

سپاه پاسداران هم در تازه‌‌ترین این حملات و اقدامات، شامگاه یک‌شنبه ۱۲ فروند موشک بالستیک به اربیل، مرکز منطقه خودمختار کردستان در شمال عراق شلیک کرد و به طور رسمی مسئولیت آن را هم بر عهده گرفت. هفته گذشته دو عضو سپاه پاسداران در حملات اسراییل به خاک سوریه کشته شدند و سپاه وعده داده بود که این اقدام را تلافی خواهد کرد.

*** سیاست خارجی جمهوری اسلامی در مواجهه با «اقلیم کردستان» عراق بر پایه سه شاخص کرد‌های اهل سنت ( داخل ایران)، شیعیان عراق و فعالیت آمریکا و اسراییل در این اقلیم پی‌ریزی شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی از «سامانه‌ پدافند لیزری داخلی» رونمایی کردخبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، روز شنبه، ۲۱ اسفند، با انتشار عکسی از «ساتِب» از استقرار این سامانه‌ پدافند لیزری «در اماکن حساس کشور» خبر داد. مستعان ۱۱۰دو حتما مثل کرونا یاب عمل میکند پدافند لیزی داخلی، ساخت ارباب وارده از قطر!

زلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده استزلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده است زلنسکی: روسیه در اوکراین متحمل خسارات بی‌سابقه‌ای شد. این بزرگترین ضربه به ارتش روسیه در چند دهه اخیر است. زلنسکی: دشمن فقط در صورتی که همه ما را نابود کند، می‌تواند وارد کی‌یف شود داستان انتقال حکومت افغانستان به طالبان با کمی تفاوت در اوکراین تکرار میشود. آن با چراغ خاموش انجام شد این با جنگ.

انتقاد امیر عبداللهیان از طرح موضوعات جدید از سوی آمریکا در جریان مذاکرات وین«شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر، در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در مورد آخرین تحولات دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی و مذاکرات وین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. آمریکایی ها فکر کردند با تحریم هایی که بر علیه روسیه راه انداخته اند چشم ایران ترسیده و میتوانند در وین ایرانی ها را تهدید کنن و ازشون امتیاز بگیرن. آقای باقری کنی هم درجا زد تو دهنشون ومیز گفتگوهارو برگردوند. حالا قطری ها رو فرستادن جلو بگن غلط کردن.

مسکو به دنبال استفاده از نقش خود در مذاکرات برای نجات از تحریم‌هاست/ آیا روسیه آنقدر از بحران اوکراین ناامید شده که مانع توافق شود؟استاد دانشگاه هاروارد تاکید کرد: به نظر می‌رسد روسیه به دنبال استفاده از نقش خود در وین برای پیشبرد منافع‌اش در اوکراین است و مذاکرات هم به این دلیل متوقف شده است در حالیکه همه اکنون طرفدار توافق هستند، باید دید آیا روسیه آنقدر در مورد اوکراین ناامید شده که مانع توافق شود؟

شموئیل داوید پیرا؛ محقق و مدرس برجسته زبان انگلیسی و از آشوریان

هشدار سه قدرت اروپایی: توافق اتمی با ایران می‌تواند به‌ خاطر خواسته روسیه از هم بپاشدفرانسه، بریتانیا و آلمان، سه قدرت اروپایی عضو توافق برجام، به روسیه هشدار دادند که خواسته‌های مسکو برای تضمین تجارت با ایران، خطر بر باد رفتن مذاکرات وین را به دنبال دارد. شک نکنید بعد از اوکراین وعدم صادرات گازروسیه به اروپا برای فلج کردن اروپا پوتین ایران را به کنترل خودش درمیاره البت باکمک چین که 5هزار سرباز توایران پیاده کرده با کلی تجهیزات بخواب ایرانی اسلام زده یارانه خوار بخواب بعدش نزری بده تا شاید دشمن به تیر غیب دچار بشه ترجمه: روسیه حق ندارد با ایران تجارت کند! عجب هشداری. به تخم پوتین هم نیست.