اقدام گسترده پناهجویان برای عبور از کانال مانش در سایه قوانین ضدمهاجرتی بی سابقه

15/04/1400 03:41 ب.ظ

اقدام گسترده پناهجویان برای عبور از کانال مانش در سایه قوانین ضدمهاجرتی بی سابقه جزئیات بیشتر🔽

در حالی که دولت بریتانیا از این هفته لوایح مجازات های سنگین علیه پناهجویان و قاچاقچیان انسان را به پارلمان می برد، مقامات رهگیری های مرزی می گویند شاهد افزایش کم سابقه حضور مهاجران برای عبور از کانال مانش هستند. روز یکشنبه بیش از ۲۰۰ مهاجری که قصد عبور از کانال مانش و ورود به خاک بریتانیا را داشتند توسط نیروهای رهگیری مرزی بریتانیا بازداشت شدند.

به گفته وزارت کشور بریتانیا نزدیک به هفت گروه از پناهجویان یکشنبه در این این کانال، مرز آبی بین فرانسه و بریتانیا به بازداشت پلیس درآمدند. این مهاجران در نزدیکی شهر بندری دوور انگلستان توسط کشتی های نیروهای مرزی متوقف شدند.

دلیل اصلی حضور گسترده پناهجویان در کانال مانش در روزهای اخیر، بردن لایحه جدید دولت بریتانیا مرتبط با مجازات بی سابقه علیه پناهجویان و قاچاقچیان انسان به پارلمان این کشور است. این در حالی است که رسانه های بریتانیا می گویند در شش ماه گذشته بیش از ۶۰۰۰ مهاجر موفق به عبور از دریای مانش و حضور در خاک بریتانیا شده اند. به این ترتیب امکان دارد که رکورد سال گذشته میلادی ۸۴۱۷ نفر در شش ماه پیش رو شکسته شود.

دولت بوریس جانسون در یک سال اخیر، شرایط برای عبور از کانال مانش را دشوارتر از همیشه کرده است. دن اومهونی، یکی از مقامات رهگیری مرزی بریتانیا در کانال مانش می گوید: « شاهد افزایش غیر قابل قبولی از حضور قایق های کوچک خطرناک و غیرضروری برای عبور از کانال مانش هستیم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »