اف‌بی‌آی: توطئه ترور جورج بوش در انتقام از جنگ عراق خنثی شد

04/03/1401 05:00 ق.ظ

مامور ویژه اف‌بی‌آی می‌گوید: «توطئه گران قصد داشتند جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق را از میان بردارند زیرا اعتقاد داشتند که او مسئول کشتن بسیاری از عراقی‌ها و تجزیه کشورشان است.»

پلیس فدرال آمریکا از یک «توطئه تروریستی» برای سوء قصد به جان جورج دبلیو بوش پرده برداشت که اوایل سال جاری توسط ماموران این سازمان کشف و خنثی شده است.

بلومبرگ در گزارشی با اعلام این مطلب از یک پناهجوی عراقی به نام شهاب احمد به عنوان هماهنگ‌کننده و یکی از عاملان احتمالی این طرح نام برده و به نقل از اف‌بی‌آی آورده است که وی یکی از حامیان گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش محسوب می‌شود.

جزئیات طرحی که از آن به عنوان توطئه قتل رئیس جمهوری سابق ایالات متحده نام برده می‌شود ماه مارس در قالب حکم ویژه و مهر و موم شده قضایی در اختیار پلیس فدرال قرار گرفته بود.این سند ۴۳ صفحه‌ای که شامل محتویات پیام‌های ارسالی و دریافت شده در تلفن همراه و حساب واتس‌اپ فرد مظنون است طی روزهای اخیر علنی و از مهر و موم خارج شده است.

دادستان فدرال در بیانیه ای اعلام کرد که شهاب احمد، همان فردی که بر اساس جزئیات طرح لو رفته برایش حکم قضایی صادر شده بود، صبح روز سه شنبه دستگیر و بازداشت شد. این پناهجوی عراقی که سال ۲۰۲۰ به صورت قانونی وارد خاک آمریکا شده به ادعای مقامات امنیتی به هماهنگی و حمایت از طرح ترور رئیس جمهوی سابق ایالات متحده متهم است. headtopics.com

از کی تا حالا جنایتکارهای جنگی آنقدر مهم شدن🤣🤣👎👎👎👎👎

کابوس...توهم...وحشت های مالیخولیایی=زیستِ: یانکی!🤣😂

از قتل عام دانش آموزان در آمریکا چه خبر؟ ۲۱کشته و ۱۸زخمی... امنیت_آمریکایی

مخبر اف‌بی‌آی همچنین گفته است شهاب احمد در مورد چگونگی بدست آوردن نشان‌های جعلی پلیس فدرال آمریکا از وی کمک خواسته است. مخبر این پرونده بیش از ۱۰ سال است که در ازای دریافت پول به اف‌بی‌آی اطلاعات می‌دهد و بسیاری از گفتگوهای خود را با شهاب احمد ضبط کرده است.جان یپسیلانتیس، مامور ویژه اف‌بی‌آی و یکی از اعضای گروه ویژه ضد تروریسم در سینسیناتی در این خصوص گفته است: توطئه گران قصد داشتند بوش، رئیس جمهوری سابق را بکشند زیرا اعتقاد داشتند که او مسئول کشتن بسیاری از عراقی‌ها و تجزیه کل کشورشان است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بایدن: آمریکا آماده است برای دفاع از تایوان در برابر چین از نیروی نظامی استفاده کنداظهارات جو بایدن تغییر لحن آشکاری در سیاست دو پهلو ایالات متحده آمریکا در قبال تایوان است.

خروج استارباکس از روسیه بعد از 15 سالکافی شاپ‌های زنجیره‌ای استارباکس پس از 15 سال فعالیت در روسیه از این کشور خارج می‌شوند. - خبرگزاری آناتولی Akıllı insanlar her zaman Kahve Dünyasını seçer.

کارگردان «عنکبوت مقدس»: از حجاب نه، باید از نان صحبت کرد«علی عباسی»، کارگردان فیلم «عنکبوت_مقدس» در نشست مطبوعاتی فیلم خود در جشنواره_کن، به سختی‌های معیشت مردم ایران اشاره کرد و گفت به جای حجاب «باید درباره نان صحبت کرد.» اطلاع_رسانی

مجمع جهانی اقتصاد؛ «بدتر از سال‌ گذشته، بهتر از سال آینده»زمان برگزاری اجلاس و حضور کم‌‌رنگ آمریکا و به‌خصوص غیبت کم‌سابقه نمایندگان روسیه و چین تنها مواردی نیستند که اجلاس جاری داووس را به‌نسبتِ سال‌های گذشته متفاوت می‌کنند.

یک فرمانده سپاه: ۴ هزار نفر از فرزندان مسئولان در خارج از کشور زندگی می‌کنندمرتضی میریان، رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران، در یک برنامه تلویزیونی گفته است که این افراد باید «رصد» شوند تا در آینده، هیچ پست مدیریتی در جمهوری اسلامی به آن‌ها داده نشود. بایدهای زیادی وجود داره اما در عمل برعکسش اتفاق میفته آنها از آگاه شدن جامعه میترسن.میترسن علیه خودشان قیام کنند.کم نبودن کسانی که درخارج کشور بودن اما هنگام جنگ امدن وکمک کردن. همانجا که هستند بمانند و به دلالی برای حکومت ملایان ادامه دهند.

اسرائیل از «تصمیم بایدن برای عدم حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی» استقبال کردنفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، شامگاه سه‌شنبه از «تصمیم دولت ایالات متحده برای عدم حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی» استقبال کرد. بنت🖕🖕🖕 این موضوع هرگز با توافق هسته‌ای ارتباط نداشته. مترسک شیعی‌ آمریکا می‌خواست آنرا به این توافق پیوند دهد تا مذاکرات وین منتفی شود.