افزایش قیمت در ایام عید و ماه مبارک رمضان تحت هیچ شرایطی پذیرفته نیست/ مجوز واردات روغن، گوشت گوسفندی و سیب زمینی

18/12/1400 06:25 ب.ظ

بیست و دومین جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد؛ افزایش قیمت در ایام عید و ماه مبارک رمضان تحت هیچ شرایطی پذیرفته نیست مجوز واردات روغن، گوشت گوسفندی و سیب زمینی

جلسه ستاد تنظیم بازار ظهر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و تصمیمات مهمی برای کاهش قیمت برخی اقلام و کالاها اتخاذ شد. معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه تجربه سالهای گذشته نشان می دهد که در ایام پایانی سال قیمت کالاها افزایش پیدا می کند تصریح کرد: رویکرد جدی دولت سیزدهم این است که در ایام پایانی سال که مصرف و نیاز مردم بیشتر می شود،‌ نباید قیمت کالاها افزایش پیدا...

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه تجربه سالهای گذشته نشان می دهد که در ایام پایانی سال قیمت کالاها افزایش پیدا می کند تصریح کرد: رویکرد جدی دولت سیزدهم این است که در ایام پایانی سال که مصرف و نیاز مردم بیشتر می شود،‌ نباید قیمت کالاها افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری و سیاست گذاری تنها بخشی از مدیریت بازار است، خاطر نشان کرد: صرف تصمیم گیری نمی تواند اهداف مورد نظر در تنظیم بازار را محقق کند. آنچه می تواند موجب ضمانت اجرای تصمیمات باشد نظارت مستمر بر قیمت ها و وضعیت بازار است.

دکتر مخبر هوشمند سازی ساز و کار نظارت بر بازار را مورد تاکید قرار داد و از وزیر جهاد کشاورزی خواست سامانه و تیمی را برای رصد و نظارت مستمر بر قیمت ها در استان های مختلف فعال کند تا هرگونه کاهش و افزایش قیمت مشخص باشد و پس از آن درصورت لزوم بلافاصله تصمیمات لازم برای کنترل بازار گرفته و اجرا شود. headtopics.

ادامه مطلب:
PadDolat »

افزایش ۵۰ تا۷۰ درصدی قیمت مرغ و تخم‌مرغ در سال آینده

قیمت نفت تا ۱۳۹ دلار اوج گرفت؛ بالاترین قیمت از سال ۲۰۰۸قیمت نفت شاخص برنت در ابتدای معاملات روز دوشنبه ۱۶ اسفند تا ۱۳۹ دلار برای هر بشکه اوج گرفت که بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ به این سو است. تنش‌های فزاینده بر سر تهاجم نظامی روسیه...

تأثیر معدل ۳ سال آخر در «کنکور» افزایش می‌یابدوزیر آموزش و پرورش با اشاره به تلاش دانش‌آموزان صرفا برای جلسه کنکور تصریح کرد: در راستای تشویق دانش‌آموزان و افزایش تمرکز آن‌ها در طول دوره‌های تحصیلی، تأثیر معدل ۳ سال آخر در کنکور افزایش می‌یابد.

تولید خودروسازان بزرگ مدام آب می‌رود/ ناکامی خودروسازان در وفای به عهد افزایش تولیدبررسی آمار تولید و فروش خودروسازان اصلی در بهمن ماه امسال نشان می‌دهد که ایران‌خودرو و سایپا (و پارس‌خودرو به عنوان زیر مجموعه سایپا) در مجموع کمتر از ۷۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از میزان تولید آن‌ها در ماه‌های گذشته کم و کمتر شده است. این در حالیست که مجوز افزایش قیمت خودروها منوط به قول خودروسازان برای افزایش تولید صادر شد. مونتاژ کاران و فافیای فساد که همه جالانه کرده تا چند نفر اعدام نشن ادامه داره اقتصاد ایران در حال سقوط آزاد است. با اولین هوا شدن برجام توسط عامل روسیه یعنی سلیمانی و خامنه ای و هوا شدن برجام توسط روسیه در زمان حال دیگه توانی برای اقتصاد نمانده .نظام اسلامی و شخص خامنه ای چه رودستی از روسیه خورد .ظریف گفت ولی خامنه ای گوش نداد چون خامنه ای عامل روسیه است

افزایش ۳۰ درصدی ترافیک اسفند/ بازداشتی‌های چهارشنبه سوری تا پایان نوروز در بازداشترییس پلیس پایتخت: *ترافیک معابر تهران در اسفندماه ۳۰ درصد افزایش یافته *بازداشت شدگان چهارشنبه سوری تا پایان نوروز در بازداشت خواهند بود *تمامی ماموران پلیس برای چهارشنبه سوری در آماده باش کامل خواهند بود

هشدار قرمز هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در خلیج فارسسازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز نسبت به وزش باد شدید و گاهی بسیار شدید در خلیج فارس و افزایش ارتفاع موج هشدار داد. فاصله بگیرید ای بابا مایومو آب برد🤣🤣🤣

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر محمد مخبر در این جلسه با اشاره به نزدیک شدن شب عید و ماه مبارک رمضان گفت: هیچگونه افزایش قیمت برای اقلام مورد نیاز خانوار در این ایام پذیرفته شده نیست.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه تجربه سالهای گذشته نشان می دهد که در ایام پایانی سال قیمت کالاها افزایش پیدا می کند تصریح کرد: رویکرد جدی دولت سیزدهم این است که در ایام پایانی سال که مصرف و نیاز مردم بیشتر می شود،‌ نباید قیمت کالاها افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری و سیاست گذاری تنها بخشی از مدیریت بازار است، خاطر نشان کرد: صرف تصمیم گیری نمی تواند اهداف مورد نظر در تنظیم بازار را محقق کند. آنچه می تواند موجب ضمانت اجرای تصمیمات باشد نظارت مستمر بر قیمت ها و وضعیت بازار است.

دکتر مخبر هوشمند سازی ساز و کار نظارت بر بازار را مورد تاکید قرار داد و از وزیر جهاد کشاورزی خواست سامانه و تیمی را برای رصد و نظارت مستمر بر قیمت ها در استان های مختلف فعال کند تا هرگونه کاهش و افزایش قیمت مشخص باشد و پس از آن درصورت لزوم بلافاصله تصمیمات لازم برای کنترل بازار گرفته و اجرا شود.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، دادگستری و سخنگوی دولت نیز حضور داشتند، گزارشی از مقایسه روند تغییرات میانگین قیمت کالاهای منتخب در کشور ارائه و اعلام شد.

در ادامه این نشست تصمیماتی در راستای کاهش قیمت برخی کالاها و جلوگیری از گران فروشی اتخاذ و ستاد تنظیم بازار به وزارت جهاد کشاورزی برای واردات سیب زمینی تا سقف ۱۰۰ هزار تن مجوز داد و همچنین مقرر شد از محل ذخیره میوه شب عید، از روز شنبه به صورت گسترده توزیع میوه در کشور آغاز شود.

واردات ۱۰ هزار تن گوشت گرم گوسفندی و واردات ۱۷۰ هزار تن روغن برای تنظیم بازار این دو محصول از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه بود.

در این جلسه همچنین مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی فهرست کارخانه ها و واحدهای تولیدی که برای واردات روغن ارز با نرخ ترجیحی دریافت کرده اند اما روغن در بازار توزیع نکرده اند را به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام تا مورد بررسی و در صورت احراز تخلف، مورد برخورد قرار گیرند.

همچنین مقرر شد تمامی کسانی که نسبت به قاچاق و خروج کالاهای اساسی از کشور اقدام می کنند، به جرم اخلال در امنیت اقتصادی به دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی معرفی شوند.

از دیگر تصمیمات جلسه کارگروه تنظیم بازار این بود که با توجه به تاثیرات جهانی بر قیمت مواد خام پتروشیمی، سیمان، فولاد و... برای صادرات اینگونه کالاها عوارض مناسب گذاشته شود.

در این جلسه همچنین گزارشی از سوی سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص مصوبه جلسه پیشین کارگروه تنظیم بازار مبنی بر بررسی افزایش قیمت کالاهای شرکت تبرک ارائه و اعلام شد که این شرکت قیمت کالاهای خود را مطابق با مصوبات ستاد تنظیم بازار تغییر داد.

همچنین مقرر شد قیمت محصولات شرکت زرماکارون از سوی سازمان تعزیرات مورد بررسی قرار گیرد و نتایج آن در جلسه آتی کارگروه تنظیم بازار اعلام شود.

در پایان این جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت بازار مسکن ارائه و پیشنهادات و راهکارهایی را جهت ساماندهی بازار خرید و اجاره مسکن مطرح کرد و مقرر شد وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی جلسه ای برگزار و این پیشنهادات را بررسی و نهایی کنند و در جلسه ای با موضوع مسکن ارائه دهند.

گفتنی است در این جلسه گزارشی مبنی بر برخورد و جریمه یکی از شرکت ها و برندهای تولید کننده تخم مرغ ارائه و اعلام شد که این شرکت به دلیل تخلفات صورت گرفته محکوم به پرداخت ۱۱۳ میلیارد ریال شده است.

کد خبر: 381957