اعلام تعطیل رسمی در استان‌های جنوب عراق

17/11/2019 10:41:00 ق.ظ

اعلام #تعطیل رسمی در استان‌های جنوب #عراق

تعطیل, عراق

اعلام تعطیل رسمی در استان‌های جنوب عراق

استانداری‌های نجف، بابل، میسان و بصره در جنوب عراق در حمایت از اعتراضات مردمی امروز را تعطیل رسمی اعلام کردند. - خبرگزاری آناتولی

17.11.2019عراق/ علی جواد/ خبرگزاری آناتولیبه گزارش خبرنگار"آناتولی" از عراق، استانداری‌های نجف، بابل، میسان و بصره در جنوب این کشور در حمایت از اعتراضات مردمی امروز را تعطیل رسمی اعلام کردند.رافد الجمالی یکی از معترضان در استان نجف طی تماس تلفنی به خبرگزاری"آناتولی" گفت: تمام مغازه‌های شهر نجف بسته بوده و روی درها «ما از معترضان حمایت می کنیم» نوشته شده است.

علی عبداللطیف یکی از معترضان در شهر بصره نیز گفت: راه‌های اصلی این شهر همزمان با اعتصاب عمومی مسدود شده‌اند.گفتنی است موج دوم تظاهرات ضد دولتی در مناطق مختلف عراق از 25 اکتبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد.عراقی‌ها از یکم اکتبر گذشته نیز به مدت یک هفته در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور تظاهرات کردند. نیروهای امنیتی عراق در برخورد با معترضان از گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

اختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزیناختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.

دست‌کم پنج نفر در اعتراض‌ها به گرانی بنزین در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند🔴 خبر فوری | دست‌کم پنج نفر در اعتراض‌ها به گرانی_بنزین در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند صدای آمریکا از ویدئوها و تصاویری که دریافت کرده می‌تواند کشته شدن دست‌کم پنج نفر از معترضان در شهرهای ایران را با تیراندازی ماموران تائید کند.

دست‌کم هفت نفر در اعتراض‌ها به گرانی بنزین در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند🔺دست‌کم هفت نفر در اعتراض‌ها به گراني_بنزين در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند ⚡️گزارش‌های ارسالی به صدای آمریکا و دیگر رسانه ها تائید می‌کند که تا روز دوم اعتراض‌های گسترده به گرانی ناگهانی بنزین توسط دولت ایران، دست‌کم هفت نفر کشته شده اند.

مدارس مقطع متوسطه دوم تهران در نوبت صبح تعطیل شدمعاون استاندار تهران از تعطیل ی مدارس در مقطع متوسطه دوم در مناطق ۱ تا ۵ و منطقه ۲۲ در نوبت صبح خبر داد. بخاطر برف

مدارس مناطق شمالی تهران در نوبت عصر تعطیل شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمدارس مناطق یک تا ۵ تهران در نوبت عصر تعطیل شد محمد تقی‌زاده معاون استاندار تهران: مدارس تمام مقاطع تحصیلی تهران در مناطق یک تا ۵ و ۲۲ در نوبت عصر تعطیل هستند همچنین مدارس شمیرانات، در تمام مقاطع در نوبت عصر تعطیل خواهند بود برف

خیلی وقت است که مجلس در رأس امور نیست/ مجلس بعدی را تعطیل کنیدیک نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به نگرانی‌های مردم از افزایش قیمت بنزین گفت: مدت‌هاست مجلس در رأس امور نیست. 😶😐 مجلس گه خور کی باشه وقتی رهبر میگه؛ «ممکنه از این گرانی یک عده ای ناراحت بشوند، خب بشوند» شما همتون دست تون تووی جیب مردم است گداهای دزد بنزین_۳۰۰۰_تومانی بنزین تظاهرات_سراسرى

استانداری‌های نجف، بابل، میسان و بصره در جنوب عراق در حمایت از اعتراضات مردمی امروز را تعطیل رسمی اعلام کردند.در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.همچنین در تصاویر ویدئویی مشخص است که ماموران پلیس در شهریار به طور مستقیم به معترضان شلیک می‌کنند.یک فعال مدنی کرد نیز در گفت و گو با بی بی سی فارسی کشته شدن یک نفر در اعتراض‌های شهر مریوان را تایید کرد.

17.11.2019 عراق/ علی جواد/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرنگار"آناتولی" از عراق، استانداری‌های نجف، بابل، میسان و بصره در جنوب این کشور در حمایت از اعتراضات مردمی امروز را تعطیل رسمی اعلام کردند. اعتراضات به گرانی بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از پس از انتشار ناگهانی خبر گرانی بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز، و به مرور به تمام مناطق کشور کشیده شد. رافد الجمالی یکی از معترضان در استان نجف طی تماس تلفنی به خبرگزاری"آناتولی" گفت: تمام مغازه‌های شهر نجف بسته بوده و روی درها «ما از معترضان حمایت می کنیم» نوشته شده است. علی عبداللطیف یکی از معترضان در شهر بصره نیز گفت: راه‌های اصلی این شهر همزمان با اعتصاب عمومی مسدود شده‌اند. اعتراضات به گرانی بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از پس از انتشار ناگهانی خبر گرانی بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز، و به مرور به تمام مناطق کشور کشیده شد.

گفتنی است موج دوم تظاهرات ضد دولتی در مناطق مختلف عراق از 25 اکتبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد. دولت ایران بدون اعلام قبلی بامداد جمعه ۲۴ آبان ناگهان قیمت بنزین آزاد را سه برابر کرد که این تصمیم با اعتراض مردم روبرو شود درآمد نفتی جمهوری اسلامی براثر تحریم‌های ایالات متحده کاهش شدیدی در یکسال اخیر داشته است. عراقی‌ها از یکم اکتبر گذشته نیز به مدت یک هفته در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور تظاهرات کردند. نیروهای امنیتی عراق در برخورد با معترضان از گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور استفاده می‌کنند. کمیساریای عالی مستقل حقوق بشر عراق چند روز پیش اعلام کرده که شمار قربانیان اعتراضات اخیر این کشور از اول ماه اکتبر گذشته تاکنون به 335 تن رسیده و بیش از 15 هزار نفر نیز طی آن زخمی شده‌اند. جدیدترین. . پرزیدنت ترامپ پیشنهاد مذاکره مستقیم به مقامات ایران را داده اما آیت الله خامنه‌ای با هرگونه مذاکره مخالفت کرده است.