اعزام هیات اسرائیلی برای اطلاع از مذاکرات برجام؛ واکنش سایت نزدیک به حکومت ایران

26/11/1400 08:06:00 ب.ظ

«نور نیوز»، سایت نزدیک به دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، حضور دیپلمات‌های اسرائیلی در وین را «عاملی بازدارنده» در «روند پیشرفت مذاکرات در شرایط حساس فعلی» نامید.

«نور نیوز»، سایت نزدیک به دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، حضور دیپلمات‌های اسرائیلی در وین را «عاملی بازدارنده» در «روند پیشرفت مذاکرات در شرایط حساس فعلی» نامید. share نسخه چاپی در حالی که گزارش‌ها حاکی از نزدیک شدن مذاکرات هسته‌ای وین به مرحله حساس و نهایی...

share نسخه چاپی در حالی که گزارش‌ها حاکی از نزدیک شدن مذاکرات هسته‌ای وین به مرحله حساس و نهایی خود است، اسرائیل در اقدامی غیرمنتظره روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن یک هیات دیپلماتیک به وین اعزام کرد تا در جریان گفت‌وگوها قرار گیرد.

در واکنش به این رویداد، «نور نیوز» سایت نزدیک به دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران حضور دیپلمات‌های اسرائیلی در وین را «عاملی بازدارنده» در «روند پیشرفت مذاکرات در شرایط حساس فعلی» نامید. به نوشته روزنامه جروزالم پست، اعزام هیات اسرائیلی در شرایطی است که اکثر هیات‌های حاضر در مذاکرات وین گفته‌اند که روند گفت‌وگوها به مراحل پایانی خود رسیده است.

هیات اسرائیلی به ریاست جاشوا زارکا، معاون مدیرکل امور استراتژیک در وزارت خارجه اسرائیل، روز سه‌شنبه بلافاصله پس از رسیدن به وین، ابتدا با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سپس با میخائیل اولیانوف، رئیس هیات روس و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، دیدار و گفت‌وگوهای جداگانه انجام داد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آخرین خبرها از گفتگوهای وین؛ مذاکرات احیای برجام در چه مرحله‌ای قرار دارد؟جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از گفتگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران نسبت به موفقیت مذاکرات وین برای احیای برجام ابراز خوشبینی کرد.

ادامه تلاش برای رسیدن به «متن واحد» در مذاکرات وین، گفت‌وگوی وزیران خارجه ایران و بریتانیادر ادامه رایزنی‌ها در حاشیه مذاکرات احیای برجام، وزیر امور خارجه ایران پس از گفتگوهای تلفنی با وزیر خارجه روسیه و مسئول سیاست خارجی اروپا با وزیر امور خارجه بریتانیا نیز گفتگو کرد.

واکنش روسیه به انتقادات «روزافزون» از نقش «مخرب» مسکو در مذاکرات احیای برجامرئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به انتشار تصویری از ادای احترام سفیر روسیه در ایران به بنای یادبود الکساندور گریبایدوف، با انتشار توییتی گفته بود که سفیر روسیه در تهران «نماینده یک رابطه حقارت‌آمیز» با ایران است. بَرجام ننگین اوبامایی نزد ما باطل میباشد و کارایی ندارد حزب دموکرات و بایدن عَواقب برجام ننگین را خواهند دید زیرا ک ثَمَره آنان میباشد 👎🏻

رئیس جمهور: در مذاکرات وین، تحریم‌ها باید به صورت واقعی برداشته شودرئیس جمهور روابط ایران و ایرلند را برادرانه و سازنده دانست و اظهار داشت: تهران - دوبلین از ظرفیت‌های گسترده‌ای برای تحکیم و افزایش سطح روابط در حوزه های مختلف ‌تجاری و اقتصادی برخوردار هستند که استفاده از این ظرفیت‌ها به نفع توسعه و آبادانی دو کشور است.

در مذاکرات وین از خطوط قرمز خود عقب نشینی نخواهیم کردگفتگوی تلفنی وزیر خارجه با بورل امیرعبداللهیان: *در مذاکرات از خطوط قرمز خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم *بازی تکراری با متن و عدم نمایش اراده جدی از سوی غرب باعث تطویل غیرضروری مذاکرات شده *بورل: لازم است همه طرف‌ها با انعطاف به پیشرفت مذاکرات کمک کنند Professor Henry Carbine says about the glory of Nahj al-Balaghah: Nahj al-Balaghah is the most important book after the Qur'an and the hadiths of the Prophet, not only for the Shia religious life in general, but also for the philosophical thoughts of the Shia. LiveLikeAli

چین: آمریکا در مذاکرات وین اقدامات بیشتری انجام دهدچین: آمریکا در مذاکرات وین اقدامات بیشتری انجام دهد سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که همچنان مشکلات حائز اهمیتی در مسیر احیای توافق هسته‌ای باقی مانده است و آمریکا باید اقدامات فعال بیشتری از خود در این زمینه نشان دهد.