اعتراض صدها عضو خانه سینما به هیئت‌ مدیره در پی جان باختن بکتاش آبتین

22/10/1400 04:59:00 ب.ظ

بیش از سیصد عضو خانه سینمای ایران با امضا و انتشار متنی سرگشاده، به بیانیه هیئت‌ مدیره این نهاد درباره جان باختن بکتاش آبتین، شاعر و فیلسماز زندانی، در حبس اعتراض کردند.

بیش از سیصد عضو خانه سینمای ایران با امضا و انتشار متنی سرگشاده، به بیانیه هیئت‌ مدیره این نهاد درباره جان باختن بکتاش آبتین، شاعر و فیلسماز زندانی، در حبس اعتراض کردند. اعضای خانه سینما اعتراض خود را با جمله «بار دیگر خانه سینما همه ما را شرمگین و خحالت‌زده کرد» آغاز...

اعضای خانه سینما اعتراض خود را با جمله «بار دیگر خانه سینما همه ما را شرمگین و خحالت‌زده کرد» آغاز کرده و خطاب به هیئت‌مدیره نوشته‌اند: «آن‌جا که با اصحاب قدرت طرف می‌شوید، به‌جای مطالبه و حق‌جویی، خوش‌رقصی می‌کنید.»

انتقاد از بیانیه خانه سینما درباره جان باختن بکتاش آبتین؛ برگزاری مراسم یادبود در بند زنان اوین خانه سینما در بیانیه روز ۲۰ دی خود درباره جان باختن بکتاش آبتین، بدون هیچ اشاره‌ای به دلیل مرگ او بر اثر ابتلا به کرونا در حبس نوشته بود: «علی‌رغم واکسیناسیون گسترده و فروکش کردن امواج کرونا عضوی دیگر از هنرمندان خانه سینما با ابتلا به این بیماری مرموز جان سپرد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.