اعتراض, دانشجو, سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران, فقر, سرکوب

اعتراض, دانشجو

اعتراض در دانشگاه امیرکبیر؛ «مردم درگیر فقرند، اینا در فکر رای‌اند»

تجمع اعتراضی در دانشگاه امیرکبیر؛ «مردم درگیر فقرند، اینا در فکر رای‌اند»

16/02/2020 06:42:00 ب.ظ

تجمع اعتراض ی در دانشگاه امیرکبیر؛ «مردم درگیر فقر ند، اینا در فکر رای‌اند»

دانشجو یان در این تجمع شعارهایی در ارتباط با اعتراض ات و رخدادهای چند ماه اخیر ایران از جمله اعتراض ات آبان ماه ۹۸، شلیک به هواپیمای اوکراینی، دستگیری دانشجو یان و تحریم انتخابات سر دادند.

همزمان با چهلمین روز کشته شدن مسافران هواپیمای اوکراینی که در اثر شلیک موشک‌ های سپاه پاسداران ساقط شد، جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در تهران روز یکشنبه ۲۷ بهمن در محوطه این دانشگاه تجمع کردند.دانشجویان در این تجمع شعارهایی در ارتباط با اعتراضات و رخدادهای چند ماه اخیر از جمله اعتراضات آبان ماه ۹۸ و کشته شدن صدها نفر در این اعتراضات، پنجمین نوبت دستگیری بهاره هدایت دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران، تحریم انتخابات، افزایش فقر عمومی در جامعه و شعارهایی علیه سپاه پاسداران سر دادند.

ترامپ رسما آمریکا را از سازمان جهانی بهداشت خارج کرد خواهان روابط صمیمانه با دیگر قوا هستیم/بورس با استحکام به راهش ادامه دهد احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از شنبه

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه با اشاره به اینکه آماری که از تعداد کشته‌شده‌های ناآرامی‌های آبان ماه منتشر شده با آمار واقعی فاصله زیادی دارد گفت: «آمار کشته شده‌های آبان در اختیار پزشکی قانونی کشور است و می توانند اعلام کنند و مشکلی نیست.»

از جمله شعارهای دانشجویان می توان به این موارد چون «نه تحریم، نه سرکوب، این است حرف مردم»، «سپاهی، سپاهی، قاتل ما شمایی»، «مردم درگیر فقرند، این‌ها تو فکر رای‌اند»، «نه صندوق، نه آراء، تحریم انتخابات» و «۱۵۰۰ نفر کشته آبان ما» اشاره کرد.

بنا بر گزارش‌ها در جریان این تجمع و زمانی که یکی از دانشجویان بیانیه معترضان را می‌خواند، تعدادی از اعضای حراست و بسیج دانشگاه به دانشجویان حمله ور شدند تا این دانشجویان را پراکنده کنند و مانع خواندن بیانیه شوند.تا لحظه تنظیم این خبر، اطلاعاتی مبنی بر دستگیری دانشجویان در این تجمع منتشر نشده است.

تعدادی از عکس‌های این تجمع: ادامه مطلب: euronews فارسی »

حرف دل مردمه واقعا یورو نیوز عزیز! از شمایی که ادعا می کنید، دموکراسی وجه تمایز فرهنگ اصیلتون با دیگر فرهنگ هاست تعجب می کنم که چرا اینقدر از رای دادن مردم ایران نگرانید؟ محض اطلاع بگم خدمتتون میزان حضور انتخابات پیش رو طبق نظر سنجی ها به شکل تصاعدی در حال افزایش هست! اينم سورپرازِ خبرنگاران جوانه 😂😂😂yjcagency

رهبر “موقتی” اخوند دجال خامنه ای ضحاک گفت: “مصیبت روزی است که مردم پای صندق نرون.” در کنار مردم مبارز ایران علیه رژیم اخوند دجال بایستد و‌ساکت نمانید. رای بی رای. تحریم انتخابات (انتصابات)!

تجمع دانشجویان در دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به سرکوب و 'حکومت نظامی' | DW | 16.02.2020جمعی از دانشجو یان دانشگاه امیرکبیر در تجمعی علیه سرکوب معترضان، فریبکاری و نظامی کردن فضای جامعه شعار دادند. تجمع‌کنندگان همچنین خواستار آزادی شماری از دانشجو یان زندانی، از جمله بهاره هدایت شدند. شرف و فریادتون قابل تحسینِ تاریخ فراموش نخواهد کرد

تشریح آخرین وضعیت دانشجویان بازگشته از چین/ تا امروز هیچ مورد ابتلایی در کشور نداریممدیرکل اداره‌ی‌ بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان آخرین وضعیت دانشجو یان بازگشته از چین را تشریح کرد.

دانشجویان در تجمع اعتراضی دانشگاه امیر کبیر شعار دادند: «نه صندوق نه آرا، تحریم انتخابات»🔺 دانشجو یان در تجمع اعتراض ی دانشگاه امیر کبیر شعار دادند: «نه صندوق نه آرا، تحریم انتخابات» ⚡️گزارش‌ها حاکی از اعتراض ات دانشجو یی در دانشگاه_امیرکبیر تهران در روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در اعتراض به سرنگونی هواپیمای اوکراینی و حوادث آبان ماه است. All Organisations outside of Iran MUST support these brave and strong young students. Time for discussions between groups has passed . Iran s future is in hands of these young Iranians . and no-one else Support the Iranian Youth Future is theirs and not 1400 year old philosophy سیاست هاتون نخ نما شده

سازمان ملل: طی سه ماه گذشته بیش از 830 هزار نفر در ادلب آواره شدندسخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که طی سه ماه گذشته بیش از 830 هزار نفر به دلیل ادامه درگیری‌ها در ادلب آواره شده اند. - خبرگزاری آناتولی

تاخیر ۴۵ درصد پروازهای فرودگاه مهرآباد در دی ماهتهران – ایرنا – از مجموع ۵ هزار و ۲۴۷ پرواز انجام شده از فرودگاه مهرآباد بیش از ۲ هزار و ۴۰۸ پرواز داخلی از این فرودگاه در دی ماه امسال با تاخیر از مبدا مسافران خود را جابجا کرد.

دستگیری ۱۲ مظنون به عضویت در یک گروه راستگرای تروریستی در آلمان | DW | 14.02.2020دادستانی کل آلمان ۱۲ نفر از اعضا و حامی یک گروه تروریستی راست افراطی را دستگیر کرد. در میان دستگیرشدگان یک کارمند پلیس نیز دیده می‌شود. هفته‌نامه اشپیگل نوشته است که سلاح گرم نیز در حین بازداشت این افراد کشف‌ شده است. Jane_Doe______ بهترِ به این فکر کنند که کدام سیاستمداران از قبل تا به کنون، در دامن زدن به این گروهک ها فعال بودند !