اعتراضات سراسری؛ شماری از زندانیان سیاسی زن در زندان اوین تحصن کردند

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دوازده زندانی سیاسی زن اعلام کردند روز دوشنبه ۱۱ مهر، در حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران، در بند زنان زندان اوین تحصن می‌کنند.

صالح نیکبخت، وکیل مدافع خانواده مهسا امینی، خلاف ادعای فرمانده پلیس تهران اعلام کرد که روی لباس مأمورانی که مهسا امینی را بازداشت کردند، دوربین بوده است.

مهسا امینی که همراه با خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده بود، جمعه ۲۵ شهریور و سه روز پس از بازداشت به دست مأموران گشت ارشاد در بیمارستان کسری تهران جان باخت و چند روز بعد اعتراضات گسترده ضدحکومتی در ایران آغاز شد. فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفته که اصل «فیلم نیم ساعت است و امکان انتشار کامل آن به دلیل زمان طولانی نیست.»

اما او تأکید کرد: «به اعتقاد من و نیز پزشکان معتبر و افراد آگاهی که مورد مشورت قرار گرفته‌اند، مهسا به‌طور قطع قبل از اینکه به مرکز گشت ارشاد برسد، مورد ضربه قرار گرفته است. همچنین بعد از حضور در بازداشتگاه نیز احتمال ورود ضربه به او زیاد است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

راهپیمایی ۵۰ هزار نفری در تورنتوی کانادا در حمایت از اعتراضات ایرانحامد اسماعیلیون، سخنگوی خانواده‌های جان‌باختگانِ پرواز ۷۵۲، می‌گوید، طبق گزارش پلیس تورنتو بیش از ۵۰ هزار نفر در راهپیمایی در این شهر در حمایت از اعتراضات در ایران شرکت کردند. حالا باز ترودو کثیف خایه مالی جمهوری اسلامیو کنه Mahsa_ Amini ما پیروزیم
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پانزدهمین روز اعتراضات؛ صدای ما را از تمام جهان می‌شنویددر پانزدهمین روز اعتراضات_سراسری، ایرانیان در خارج از کشور و حامیان غیرایرانی اعتراضات مردم ایران، از نیوزیلند، استرالیا، شهرهای مختلف اروپا، تا شهرهای کانادا و آمریکا در تجمع‌هایی بزرگ، به خیابان‌ها آمدند. مهسا_امینی همبستگی گزارش از roqayehrezaei
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیش از ۴۰۰ نویسنده و مترجم ایرانی خواستار اعتصاب‌ سراسری شدندبیش از ۴۰۰ نویسنده و مترجم در داخل و خارج ایران با امضای بیانیه‌ای از اعتصاب‌های سراسری حمایت کردند.امضاکنندگان این بیانیه با اشاره به ... اعتصاب راه نجات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تجمع ایرانی‌های مقیم استانبول در اعتراض به جان‌باختن مهسا امینیتجمع ایرانی‌های مقیم استانبول در اعتراض به جان‌باختن مهسا امینی شماری از ایرانی‌های مقیم ترکیه در اعتراض به جان‌باختن مهسا_امینی در منطقه کادیکوی استانبول تجمع اعتراضی برگزار کردند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازگشایی جاده‌های بغداد پس از خروج تظاهرکنندگان سالروز اکتبر 2019در بحبوحه تشدید تنش‌ها در بغداد، طی ساعات گذشته، تظاهرکنندگان شرکت‌کننده در سالروز خیزش اکتبر 2019، پس از درگیری با نیروهای امنیتی و زخمی‌شدن شماری از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »