اعتراض سازمان‌های حقوق بشری به «استفاده ابزاری» تهران از سفر گزارشگر تحریم‌ها

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعتراض سازمان‌های حقوق بشری به «استفاده ابزاری» تهران از سفر گزارشگر تحریم‌ها العربيه_فارسى

این سازمان‌ها در بیانیه‌ای مشترک که جمعه، 6 مه منتشر شد، جمهوری اسلامی را متهم کرده‌اند که «با هدف دور کردن توجه جهانی از موارد متعدد نقض حقوق بشر در ایران» به دوهان اجازه سفر به تهران را داده است.در این بیانیه آمده است که این سفر «پس از 17 سال محرومیت از دسترسی به هر یک از 14 ناظر حقوق بشر سازمان ملل که درخواست بازدید از کشور را داشته‌اند، انجام می‌شود».

بیانیه با اشاره به پیامدهای منفی تحریم‌ها بر وضعیت اقتصادی مردم ایران، تاکید کرده است، موضوعاتی مانند «نبود امنیت غذایی، عدم دسترسی به اینترنت آزاد، نبود استانداردهای زندگی مناسب و نبود مسکن کافی» مواردی نیستند که با تحریم‌ها آغاز شده و یا تنها عامل آن‌ها تحریم‌‌ها باشند. سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد، آلنا دوهان، برای بررسی تاثیرات تحریم‌های اعمال شده علیه ایران بر وضعیت حقوق بشر در این کشور هفتم ماه مه به تهران سفر خواهد کرد و به مدت یازده روز در این کشور به تحقیق در این زمینه خواهد پرداخت.

سفر دوهان به ایران، در حالی انجام خواهد شد که مقامات ایران طی دو دهه گذشته همواره از موافقت با سفر گزارشگران ویژه سازمان ملل به‌ویژه در زمینه حقوق بشر و بازدید آن‌ها از این کشور که یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر در جهان است، خودداری کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض یازده سازمان حقوق بشری به ایران همزمان با سفر گزارشگر ویژهیک روز پیش از سفر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم‌ها به ایران، ۱۱ سازمان حقوق بشری در بیانیه‌ای به استفاده ابزاری جمهوری اسلامی اعتراض کردند. جمهوری اسلامی ۱۷ سال است که اجازه سفر گزارشگران حقوق بشر به ایران را نداده است. حقوق_بشر سازمان_ملل
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کنداتحادیه اروپا: روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا اعلام کرد که روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض ۱۱ سازمان به «استفاده ابزاری» تهران از نظام گزارشگران سازمان مللیک روز پیش از سفر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم‌ها، ۱۱ سازمان حقوق بشری در بیانیه‌ای به «استفاده ابزاری جمهوری اسلامی» از نظام گزارشگران حقوق بشر این سازمان اعتراض کردند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اکسیوس:‌ آمریکا و اسرائیل در پی یافتن راهی برای واداشتن ایران به بازگشت به برجاموب‌سایت اکسیوس می‌نویسد که مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل اعمال فشار بر ایران با این هدف را بررسی کرده‌اند که برای حکومت جمهوری اسلامی روشن شود به احیای برجام «نیاز دارد». هر سازی بزنند ج.ا براشون میرقصه. روسیه میخواد تحریم های ایران برداشته بشه تا روسیه بتونه از ایران برای دور زدن تحریم های خودش استفاده کنه. برای همین بهش میگه حجاب رو بیخیال شو. آزادی بده. چون میخواد نارضایتی به جایی نرسه که ج.ا کله پا بشه. واسه همین عبداللهیان گفت سپاه گفته شل کن
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یک نماینده مجلس قالیباف را به جعل نامه مجلس به رهبری متهم کردنماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس را به جعل نامه نمایندگان به رهبری متهم کرد. «بیژن نوباوه» با انتشار توئیتی همچنین خواستار «انتخابی جدید در هیئت رئیسه» و «خونی تازه» در مجلس شد. سیسمونی_گیت نوباوه باید!بپزیری که تو کارت سوخت هستی.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جان اسرای فلسطینی به دلیل اعتصاب غذا به خطر می‌افتدوضعیت جسمانی یک اسیر فلسطین در شصت و سومین روز اعتصاب غذای او وخیم گزارش شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »