اظهارنظر استاندار خوزستان درباره علت فرو ریختن متروپل

04/03/1401 11:39 ق.ظ

استاندار خوزستان: *سازه متروپل بسیار سنگین بود *این ساختمان در ۶ طبقه طراحی شده بود اما بعد ۳ طبقه و بعد از آن مجددا ۲ طبقه دیگر به آن اضافه شده است *احتمالا برخی مسائل فنی رعایت نشده است *برخورد خودروی سنگین یا انفجار هم نمی‌توانست باعث این اتفاق شود

استاندار خوزستان گفت: سازه ساختمان متروپل بسیار سنگین بوده و موارد فنی در آن لحاظ نشده است؛ طبق گزارش‌های اولیه، این ساختمان در شش طبقه طراحی شده بود اما بعد سه طبقه و بعد از آن مجددا دو طبقه دیگر به آن اضافه شده است. وی در مورد اینکه آیا فرو ریختن متروپل بدون حادثه‌ای مانند انفجار رخ داده است؟ افزود: فکر می‌کنم حتی اگر خودروی سنگینی با این ساختمان برخورد می‌کرد یا انفجاری در آن رخ می‌داد هم نمی‌توانست باعث شود که چنین اتفاقی برای این ساختمان رخ دهد.

استاندار خوزستان بیان کرد: سازه ساختمان متروپل بسیار سنگین بوده و موارد فنی در آن لحاظ نشده است؛ طبق گزارش‌های اولیه، این ساختمان در شش طبقه طراحی شده بود اما بعد سه طبقه و بعد از آن مجددا دو طبقه دیگر به آن اضافه شده است. طبیعتا احتمالا در این افزودن طبقات، برخی مسائل فنی رعایت نشده است. البته این اتفاقات مربوط به سال‌های ۹۸ و قبل از آن است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

احتمالا!!؟؟؟؟؟؟ خجالت بکشید ، مطمئن باشید با دادن رشوه همه چشمشون رو بستند روی ۵ طبقه اضافی. ﺍﺯ ﮐﺮﺍﻣﺎﺕ ﺷﯿﺦ ﻣﺎ ﭼﻪ ﻋﺠﺐ ﭘﻨﺠﻪ ﺭﺍ باز ﻧﻤﻮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ ﻭﺟﺐ ﺍﺯ ﮐﺮﺍﻣﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮﺵ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﺷﯿﺮﻩ ﺭﺍ ﺧﻮﺭﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﺍﺳﺖ، چرا دروغ پخش میکنید.حیا کنید خجالت داره.نه شماها هر خرو ابلهی که دروغ میگه. احتمالا'بعضی مسائل فنی رعایت نشده است؟؟؟🤣🤣🤣🤣احتمالا'؟؟؟!

جناب استاندارکه می فرمایند 'احتمالا برخی مسائل فنی رعایت نشده است' شکسته نفسی می کنند!! نه بابا همه چیزدرست بود، ساختمان فرو ریخت تا آغا خوشش بیاید و بگوید کش ندهید!!! یه عده بی مصرف

۲۵ سالگی جنبش دوم خرداد؛ آن شور چه شد و آن شورمندان کجا هستند؟دوم خرداد در ۲۵ سالگی‌اش اتفاقی است میان چند انحنا، معتقدانش همچنان امیدوار میوه‌های آن هستند، منتقدانش آن را توهمی سیاسی می‌دانند و دیگرانی که خاطره‌اش را قاب گرفته‌اند.

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان/ یک کشته و چهار مصدوم تا کنونریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان سخنگوی اورژانس کشور: *در حادثه ریزش بخشی از یک ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تاکنون یک تن جان خود را از دست داده و چهار نفر نیز مصدوم شدند *افراد مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده‌اند *علت ریزش این ساختمان در حال بررسی است رئیس اورژانس علوم پزشکی آبادان: *در پی ریزش مجتمع تجاری متروپل در حال ساخت در آبادان، تاکنون یک کشته و هفت نفر مصدوم شده‌اند *احتمال افزایش تعداد مصدومان وجود دارد *تلاش برای آواربرداری در حال انجام است

ساختمان ده طبقه در حال ساخت در آبادان فرو ریخت | DW | 23.05.2022بخش‌هایی از یک ساختمان ۱۰ طبقه اداری تجاری در حال ساخت به نام 'متروپل' در آبادان فرو ریخت. رسانه‌ها تا کنون از کشته شدن ۵ نفر خبر داده‌اند. حدود ۱۵۰ نفر به هنگام وقوع حادثه در این ساختمان حضور داشته‌اند. روایت دردناک یک هموطن از دقایقی قبل حادثه آبادان_تسلیت آبادان متروپل متروپل_آبادان

بایدن: اگر چین به تایوان حمله کند، به آن پاسخ نظامی خواهیم دادبایدن: اگر چین به تایوان حمله کند، به آن پاسخ نظامی خواهیم داد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با کیشیدا فومیو، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که اگر چین به تایوان حمله کند، امکان دارد برای دفاع از تایوان مداخله نظامی کنند.

هر آن احتمال فروریختن متروپل وجود دارد / احتمال گرفتاری ۵۰ نفر زیر آوارسخنگوی سازمان اورژانس کشور: *هر آن احتمال فروریختن متروپل وجود دارد *احتمال داده می‌شود که ۵۰ نفر زیر آوار باشند *وضعیت همه مصدومان به جز یک نفر، مساعد است *تمام آوار ۱۰ طبقه در یک طبقه تجمع پیدا کرده است؛ کار آواربرداری خیلی سخت است تمام ۴۳ سال به عمد ایران ایرانی ها نابود شده مقصران دشمن های خدا ایران ایرانی ها ملاهای شیطان ملا خامنه ای ملا جنتی ملا رییسی تمام قوه قضاییه دو مجلس مصلحت نظام وزیر ها با خانواده هاشون هستند همشون رو به خدای عالم واگذار می کنیم تا بفهمند چوب خدا صدا نداره وقتی بزنه دوا نداره فقط یه نمونه نگاه کنید برای مدرک می گم نه نگید چرا واگذار به خدا می کنیم بترسید از انتقام قصاص عدالت خدا

تایید ابتلای سه فرد در فرانسه؛ آبله میمون و راه‌ جلوگیری از آن چیست؟هرچند سازمان جهانی بهداشت فعلا دلیلی برای واکسیناسیون جمعی نمی‌بیند، ولی در عوض خواسته تا تمهیدات بهداشتی بیشتر رعایت شود. :/ پروژه جدید برای پول بیستر برای سرمایه دارهای غربی ها.

صادق خلیلیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به علت فرو ریختن ناگهانی ساختمان متروپل اظهار کرد: بر اساس برآورد اولیه، علت این حادثه رعایت نشدن ضوابط فنی و استانداردها است. البته این موضوع قطعی نیست و باید پس از انجام بررسی‌ها، در مورد علت دقیق این مساله به صورت قطعی اظهار نظر کرد.

وی در مورد اینکه آیا فرو ریختن متروپل بدون حادثه‌ای مانند انفجار رخ داده است؟ افزود: فکر می‌کنم حتی اگر خودروی سنگینی با این ساختمان برخورد می‌کرد یا انفجاری در آن رخ می‌داد هم نمی‌توانست باعث شود که چنین اتفاقی برای این ساختمان رخ دهد.

استاندار خوزستان بیان کرد: سازه ساختمان متروپل بسیار سنگین بوده و موارد فنی در آن لحاظ نشده است؛ طبق گزارش‌های اولیه، این ساختمان در شش طبقه طراحی شده بود اما بعد سه طبقه و بعد از آن مجددا دو طبقه دیگر به آن اضافه شده است. طبیعتا احتمالا در این افزودن طبقات، برخی مسائل فنی رعایت نشده است. البته این اتفاقات مربوط به سال‌های ۹۸ و قبل از آن است.

خلیلیان تصریح کرد: قطعا با مسببان این حادثه برخورد می‌شود.